Travelstories σε mobile?

Θα χρησιμοποιoύσατε τη mobile έκδοση του travelstories για χρήση από το κινητό σας?

  • Επιτέλους! Μα τι κάνετε τόσο καιρό! Τεμπέληδες!

    Votes: 18 30,5%
  • Ναι αμέ

    Votes: 16 27,1%
  • Μπα χλωμό

    Votes: 9 15,3%
  • Δε θα το χρησιμοποιήσω ποτέ

    Votes: 9 15,3%
  • mobile? τιν τουτ;

    Votes: 7 11,9%

  • Total voters
    59

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.407
Likes
17.241
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Don't worry. Όταν θα ξεκινήσει εξάλλου κάποιοι θα πρέπει να κάνουν τους beta testers καθώς εγώ μόνο windows mobile έχω. ΘΑ προσπαθήσουμε να το κάνουμε για όλα, nokia, blackberry, iphone, κλπ.
 

Eleni_

Member
Μηνύματα
201
Likes
346
Επόμενο Ταξίδι
Έλα μου ντε... Που?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Χρησιμοποιώ το κινητό για κλήσεις και κανένα μήνυμα, για ξυπνητήρι και σε εξαιρετικές περιπτώσεις και ως σημειωματάριο. Οπότε μάλλον χλωμό να το χρησιμοποιούσα.
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.224
Likes
5.771
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Don't worry. Όταν θα ξεκινήσει εξάλλου κάποιοι θα πρέπει να κάνουν τους beta testers καθώς εγώ μόνο windows mobile έχω. ΘΑ προσπαθήσουμε να το κάνουμε για όλα, nokia, blackberry, iphone, κλπ.
Και για Android, έτσι;
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Ηθικο διδαγμα? Η σχεση τραβελστοριτων - τεχνολογιας περναει κριση...
 

amsterdam

Member
Μηνύματα
814
Likes
280
Κάνει κανείς μιάν επένδυση βλέποντας προς το μέλλον, δηλαδή εκτιμόντας προς τα πού πάνε τα πράγματα. Και τα πράγματα πάνε προς τα εκεί.
Επίσης υπάρχει και η λαϊκή ρήση "Τρώγοντας έρχεται η όρεξη".

Πολύ σωστά..
Εκ του ασφαλούς επένδυση δεν γίνεται,θέλει και ρίσκο..Αλλά.......
Ίσως να το χρησιμοποιούσα.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.551
Likes
8.227
ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!
Έχω προσπαθήσει να μπω από το κινητό αλλά ήταν "όπως να' ναι"!
 

dreamer

Member
Μηνύματα
76
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
λατρεμένο Παρίσι ξανά...
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονία..Γη του Πυρός
Μπα..........κι εγώ βασική και υποτυπώδη χρήση κάνω στο κινητό.
 

fronimitis

Member
Μηνύματα
94
Likes
52
Επόμενο Ταξίδι
"Εκεί στις Μπραχάμες"
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Σαφώς χρειάζεται. Όλο και περισσότερος κόσμος χρησιμοποιεί το κινητό του για να συνδεθεί στο ίντερνετ. Ιδίως οι ταξιδιώτες, όπως εμείς σε αυτό εδώ τό φόρουμ!

Κάποια φόρουμ (πχ. SMF) έχουν ενσωματωμένη την δυνατότητα για mobile έκδοση. Για το παρόν πρόγραμμα φόρουμ, μάλλον αρκεί να εγκατασταθεί κάτι σαν αυτό: Mobile Style for vBulletin 4.0 - vBulletin.org Forum
 

fronimitis

Member
Μηνύματα
94
Likes
52
Επόμενο Ταξίδι
"Εκεί στις Μπραχάμες"
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Μιλώ για πρόσβαση με WAP, χωρίς την εγκατάσταση εξειδικευμένου λογισμικού. Δεν έχουν όλοι iphone, android, blackberry, nokia. Πολλοί συνδέονται στο ίντερνετ με φτηνά κινητά και κοινούς browsers.

Δες το MobiReady Report... processing your page
Η 1η σελίδα του φόρουμ είναι 908ΚΒ, και με σύνδεση GPRS χρειάζεται περίπου 222 δευτερόλεπτα για να φορτωθεί.
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Συμφωνώ κι εγώ με τον fronimitis ότι η λύση της mobile έκδοσης που προτείνει είναι καλύτερη.
Απλά φοβάμαι ότι δεν υπάρχει και πολύ μεγάλο ενδιαφέρον. Ας πούμε από εδώ πόσοι χρησιμοποιούν το Tapatalk;
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.407
Likes
17.241
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Το site δεν είναι φτιαγμένο για wap. Oύτε θα γίνει ποτέ. Τα smartphones είναι η μόνη περίπτωση στην οποία θεωρούμε ότι έχει νόημα να δώσουμε πρόσβαση. Άρα iphone, android, blackberry άντε και ίσως win7 στο μέλλον.

@Fitziano ποια λύση της mobile έκδοσης; αναφέρεται σε ένα skin του vbulletin 4, που δεν είναι η πλατφόρμα που τρέχουμε εδώ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.280
Μηνύματα
886.369
Μέλη
38.949
Νεότερο μέλος
rover21

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom