Travelstories 2013

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

makisg

Member
Μηνύματα
4.759
Likes
15.394
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
άντε γειά....
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.678
Likes
16.451
απ' ότι κατάλαβα απο δω και πέρα τα μισά μέλη θα είναι αόρατα.....πολύ άζαξ ρε παιδί μου... :D
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.223
Likes
5.764
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Άσε να δουλευτεί λίγο ο χάρτης και μετά τον φτιάχνεις. Είναι στο φούρνο οι αλλαγές.
Τώρα που έγινα αόρατη φαίνεται τι κάνω? Χθες πάντως αυτό δεν έπιανε.
Τώρα δεν φαίνεται τι κάνεις. Πράγματι, τα κάνει αόρατα! :)
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.149
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Απαγορευονται τα μηνυματα διαφημιστικου περιεχομενου...
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.406
Likes
17.236
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Στο πρώτο πρώτο μήνυμα που έγραψα στο παρόν τόπικ εξήγησα ότι πολλά πράγματα δεν ολοκληρώθηκαν ή δεν λειτουργούν ακόμα. Ο λόγος είναι απλός, είμαι ένας άνθρωπος και τα πλοκάμια μου ακόμα δεν έχουν φυτρώσει για να μπορώ να κάνω 200 πράγματα μαζί αντί για 100 που κάνω τώρα. Όσοι έχουν πρόβλημα με αυτό μπορούν να στήσουν ένα δικό τους φόρουμ και να φτιάχνουν τα πράγματα όπως εκείνοι θέλουν. Νομίζω ότι μόνο κάποιος κακόβουλος δε βλέπει ότι τα προβλήματα που υπάρχουν σιγά σιγά διορθώνονται και όλες οι προτάσεις λαμβάνονται υπόψιν.

Για το αστείο θέμα του τι κάνει το κάθε μέλος, για κάποιο λόγο έχει διαφύγει ότι αυτό φαινόταν και πριν, απλά προφανώς δεν είχε την αντίστοιχη προσοχή - άρα οι κραυγές είναι άκυρες. Σε κάθε περίπτωση μάλλον δε διαβάζουν όλοι αυτά που γράφω: σκοπός ΔΕΝ ήταν ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ το σάιτ να πάει προς social network να βλέπουμε τι κάνουν τα άλλα μέλη κλπ. Δεν ήταν αυτός ο σκοπός και ούτε όλες οι εργασίες έγιναν προς τα εκεί, το αντίθετο, το site θα βαδίσει προς τη γραμμή που εγώ πιστεύω ότι πρέπει να βαδίσει και αυτή είναι η ανάπτυξη του χρήσιμου περιεχομένου που προσφέρουν τα μέλη, και η εύκολη ανεύρεσή του. Γι'αυτό έπρεπε υποχρεωτικά να περάσουμε από αυτήν την αλλαγή που περνάμε τώρα (ή να είχα 50,000 ευρώ για να φτιάξω το σάιτ όπως ακριβώς ήθελα - το νούμερο δεν είναι τυχαίο, τόσα μου ζήτησε μια εταιρεία που πήγα). Οπότε κάποιες λειτουργίες της νέας πλατφόρμας όπως οι followers πχ ήταν by default έτσι και ΕΓΩ προσωπικά δε θεώρησα ότι είναι υψίστης προτεραιότητας σε σχέση με άλλα πράγματα που έπρεπε να γίνουν πρώτα. Αν κάποιοι έχουν τόσο σοβαρό πρόβλημα να μπαίνουν στο σάιτ ενώ αυτές οι λειτουργίες είναι ενεργοποιημένες, ειναι προφανής η λύση τους (tip: η λύση δεν είναι να παραιτηθώ εγώ από τη δουλειά μου για να διορθώσω σήμερα τους followers αντί για το σαββατοκύριακο ας πούμε).

Το Travelstories είναι ένας τεράστιος ζωντανός οργανισμός πια, δεν είναι όπως ήταν στην αρχή που ήμασταν 15 άτομα. Έχει μεγαλώσει πάρα πολύ, αλλά δεν έχει κανένα τρελό workforce από πίσω να το στηρίζει - ένας άνθρωπος είναι ακόμα που παίζει με τα τεχνικά του και ευτυχώς υπάρχουν και μέλη που προσφέρθουν εθελοντικά το χρόνο τους να βοηθάνε με το συντονισμό.

Οπότε ζητάω αυτό που ζήτησα και στην αρχή: κατανόηση για πράγματα που δε λειτουργούν όπως θα θέλαμε, και θετική συμβολή στο να τα φτιάξουμε. :)
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.406
Likes
17.236
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Ξεκινάω ξεχωριστά θέματα για κάποιες λειτουργίες του σάιτ, ώστε να μπορούμε να τα αντιμετωπίζουμε χωρίς να χανόμαστε εδώ, οπότε σας παρακαλώ ρίχτε μια ματιά στο "περί του travelstories" για θέματα που αφορούν συγκεκριμένες λειτουργίες πριν γράψετε εδώ για να οργανωθούμε λίγο :D
 

galat

Member
Μηνύματα
851
Likes
2.118
Επόμενο Ταξίδι
...
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
....Νομίζω ότι μόνο κάποιος κακόβουλος δε βλέπει ότι τα προβλήματα που υπάρχουν σιγά σιγά διορθώνονται και όλες οι προτάσεις λαμβάνονται υπόψιν....
.....Το Travelstories είναι ένας τεράστιος ζωντανός οργανισμός πια, δεν είναι όπως ήταν στην αρχή που ήμασταν 15 άτομα. Έχει μεγαλώσει πάρα πολύ, αλλά δεν έχει κανένα τρελό workforce από πίσω να το στηρίζει - ένας άνθρωπος είναι ακόμα που παίζει με τα τεχνικά του και ευτυχώς υπάρχουν και μέλη που προσφέρθουν εθελοντικά το χρόνο τους να βοηθάνε με το συντονισμό....
.....Οπότε ζητάω αυτό που ζήτησα και στην αρχή: κατανόηση για πράγματα που δε λειτουργούν όπως θα θέλαμε, και θετική συμβολή στο να τα φτιάξουμε......
Def ορισμένες φορές η εστίαση όλων μας σε μικρά υπαρκτά ή όχι επι μέρους προβλήματα δημιουργεί μία στρεβλή και για τον λόγο αυτό ψευδή εντύπωση ότι παραγνωρίζεται εκ μέρους μας η τεράστια προσπάθεια που κάνεις τόσο εσύ προσωπικά, όσο και τα λοιπά άτομα που ασχολούνται με την ομαλή λειτουργία του site και την βελτίωσή του. Η αλήθεια είναι ότι όλοι μας αναγνωρίζουμε την προσπάθεια αυτή, την στηρίζουμε ανεπιφύλακτα και κατανοούμε τις δυσκολίες που αντιμετωπίζετε. Keep working! Είμαστε μαζί σας.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.406
Likes
17.236
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Σε ευχαριστώ, το μόνο που προσπαθώ να τονίσω είναι ότι το σάιτ αυτή τη στιγμή είναι work in progress. :)
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Γειά σου ρε τεχνοκράτη Def!
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.223
Likes
5.764
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Νομίζω ότι έχει γίνει απόλυτα κατανοητό ότι το σάιτ θέλει δουλειά ακόμη για να γίνει όπως το θέλεις και το θέλουμε. Το ότι ψαχνόμαστε, γκρινιάζουμε, ζητάμε και ξαναζητάμε δεν σημαίνει ότι περιμένουμε να τα φτιάξεις όλα μόνος σου μέσα σε πέντε λεπτά. Πιστεύω ότι η πλειοψηφία του κόσμου εδώ μέσα αναγνωρίζει τις προσπάθειες που γίνονται και θέλει μόνο να βοηθήσει έστω κι αν αυτό γίνεται λίγο πιεστικά. Γι' αυτό λοιπόν Δευκαλίωνα δώσε μας λίγο λιγότερη σημασία, άσε μας να γκρινιάζουμε πότε - πότε και take your time. Στο κάτω κάτω αν δεν μας άρεσε δεν θα τριγυρνούσαμε συνέχεια εδώ μέσα στα πόδια σου :cool:
 

apodrasi

Member
Μηνύματα
548
Likes
1.018
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα-Ινδία-Περού
1.Προτιμώ να βλέπω αυτό που βλέπω από το να βλέπω "Site under construction".
2.Έχει ζητηθεί να βοηθήσουμε να σημειωθούν τυχόν προβλήματα που θα βρούμε. Με αυτό το γνώμονα όσοι είχαμε χρόνο εν τη γενέσει της νέας έκδοσης, εντοπίζαμε ό,τι βλέπαμε στραβό σαν χρήστες (κατά την κρίση του ο καθένας και ανάλογα με το πόσο βαθιά ή επιφανειακά ασχολήθηκε). Προφανώς βρίσκονται συνεχώς σημεία για εντοπισμό ασχέτως εάν τελικά θεωρηθεί πως δεν είναι προβλήματα ή δεν είναι προβλήματα πρώτης προτεραιότητας. Δε νομίζω πως η συμμετοχή μας δείχνει κακή προαίρεση, κάθε άλλο. Θεωρείται δεδομένη η προσπάθεια για το καλύτερο, γι' αυτό δεν σχολιάζουμε αυτήν αλλά τα πρακτικά θέματα. Η αποθάρρυνση και η ενοχοποίηση όσων μελών συμμετέχουν φοβάμαι πως δεν ωφελεί τους κοινούς στόχους. Αποθάρρυνση administrator δεν νοείται!
3.Παρότι δεν το θεωρώ απαραίτητο διαχωρίζω το καλαμπούρισμα μιας προσωρινής κατάστασης από το χλευασμό της.

σκοπός ΔΕΝ ήταν ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ το σάιτ να πάει προς social network να βλέπουμε τι κάνουν τα άλλα μέλη κλπ. Δεν ήταν αυτός ο σκοπός και ούτε όλες οι εργασίες έγιναν προς τα εκεί, το αντίθετο, το site θα βαδίσει προς τη γραμμή που εγώ πιστεύω ότι πρέπει να βαδίσει και αυτή είναι η ανάπτυξη του χρήσιμου περιεχομένου που προσφέρουν τα μέλη, και η εύκολη ανεύρεσή του.
Αθροιστικά με όσα ήδη έγραψα, επισημαίνω πως αυτή η δήλωση είναι ιδιαίτερα καλοδεχούμενη.

Για το αστείο θέμα του τι κάνει το κάθε μέλος, για κάποιο λόγο έχει διαφύγει ότι αυτό φαινόταν και πριν, απλά προφανώς δεν είχε την αντίστοιχη προσοχή - άρα οι κραυγές είναι άκυρες
Μου κάνει εντύπωση! Εάν ισχύει ότι τα απλά μέλη έβλεπαν πάντα πως αυτή τη στιγμή στέλνω ένα προσωπικό μήνυμα ή πως ψάχνω τη συγκεκριμένη σελίδα (δεν εννοώ προφίλ) -ονομαστικά για κάθε συνδεδεμένο μέλος και όχι σαν αριθμό μελών που διαβάζουν το τάδε-, ειλικρινά θα ήθελα να το ξέρω, έστω τώρα (με καλή προαίρεση!).

Tip: Το ότι συγχρόνως (στο ίδιο τόπικ) και επισημαίνουμε ατέλειες και δίνουμε οδηγίες πλεύσης ο ένας στον άλλον, έχει σαν αποτέλεσμα να μεγαλώνει ο όγκος των σχολίων και πιθανόν δημιουργεί την πίεση και τα επακόλουθά της χωρίς ιδιαίτερο λόγο;)
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.223
Likes
5.764
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Λεπτομέρεια θα μου πείτε τώρα αλλά μιας και τα ξεψειρίζουμε όλα ας το δείτε και αυτό κάποια στιγμή. Βάζω δύο screenshots από την ίδια σελίδα. Τα σημεία που έχω σημειώσει αναφέρονται στην ίδια απάντηση. Η ώρα όμως σε κάθε σημείο είναι διαφορετική. Δείτε το και αυτό μήπως χρειάζεται διόρθωση.
scrshot1.jpg scrshot2.jpg
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.398
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom