Travelstories Top-10 (Πρωτεύουσες)

Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Το αποφευγω εδω και μερες , αλλα δε μπορω να αντισταθω.
Ο λογος ειναι οτι δεν μπορω να βαθμολογησω βασει ομορφιας, δεν θα ειμαι αντικειμενικη.
Βαθμολογω λοιπον αναλογα με το συναισθημα

Λονδινο: 18
Καϊρο : 20
Βιεννη : 15
Πραγα: 13
Παρισι : 16
Βερολινο: 20
Βυρητος: 2
Δαμασκος: 16
Ιερουσαλημ: 19
Ρωμη: 17
Λισαβωνα: 18
Βουδαπεστη: 17
Βατικανο : 8
Μοσχα: 14
Βρυξελλες: 6
Αμστερνταμ: 19
Αθηνα: 3 (επειδη υπαρχει ο Παρθενωνας)
Τιρανα: 11
Λευκωσια: 5
Βελιγραδι: 12

Βαζω και ενα 20 στις 2 "πρωτευουσες της καρδιας μου" ΝΥ και Τελ Αβιβ :bleh:
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.041
Likes
6.431
στο θεμα ζητηθηκε να βαθμολογησουμε τις πρωτευουσες που εχουμε επισκεφθει. εννοειται ως βαση τη λιστα κρατων ΟΗΕ. τι ειναι πρωτευουσα κ τι οχι δεν ειναι επι του θεματος,ουτε κρινονται απο την εκταση τους οπως ειναι η Ανδορα ετσι ειναι κ το Βατικανο. πρεπει να εχουμε μια κοινη βαση για να συζηταμε κι αυτη προφανως ειναι αυτη του ΟΗΕ. αλλιως οπως αναφερθηκε πιο πριν πρεπει να βαθμολογηθει κ η Λαρισα. αν αλλαξει λοιπον η βαση συζητησης,της βαζω 1.
Μετά από αυτό που έγραψες για την πόλη-κράτος Λάρισα αλλάζω την βαθμολογία για Ρώμη και της βάζω ένα 5,έτσι για να σ'εκδικηθώ!

Άκου 1 η πόλη της ταχυδρομείου,του φρουρίου,του αρχαίου θεάτρου,του Πηνειού,του Αλκαζάρ κτλ κτλ.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.410
Likes
9.340
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
jimp said:
Μετά από αυτό που έγραψες για την πόλη-κράτος Λάρισα αλλάζω την βαθμολογία για Ρώμη και της βάζω ένα 5,έτσι για να σ'εκδικηθώ!

Άκου 1 η πόλη της ταχυδρομείου,του φρουρίου,του αρχαίου θεάτρου,του Πηνειού,του Αλκαζάρ κτλ κτλ.
ζητω ταπεινα συγνωμη...ξεχασα απλα το 2ο ψηφιο! αποτελεσμα του Alzheimer που με ταλαιπωρει τον τελευταιο καιρο..να προστεθει παρακαλω το 8 ως 2ο ψηφιο το συντομοτερο..και υποσχομαι να επισκεφθω την πολη-κρατος εντος του ετους προς εξιλεωση..
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.988
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
?

τι βαθμολογία έχει συγκεντρώσει;
Με 7 ψήφους (αν και είμαι βέβαιος ότι την έχουν επισκεφτεί αρκετά περισσότεροι και απλώς δεν την συμπεριλάβανε στις πρωτεύουσες (αλήθεια, Cardiff, Belfast κανείς???....)) έχει ένα μ.ο. 16.86, σ.τυπική 0.82 και meridian 17, meaning: όγδοη στη γενική κατάταξη και κατά meridian μοιράζεται την όγδοη θέση με Jerusalem, San Marino, Prague, Amsterdam, Bern και ... Vatican City...
<!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:punctuationKerning/> <w:ValidateAgainstSchemas/> <w:SaveIfXMLInvalid>false</w:SaveIfXMLInvalid> <w:IgnoreMixedContent>false</w:IgnoreMixedContent> <w:AlwaysShowPlaceholderText>false</w:AlwaysShowPlaceholderText> <w:Compatibility> <w:BreakWrappedTables/> <w:SnapToGridInCell/> <w:WrapTextWithPunct/> <w:UseAsianBreakRules/> <w:DontGrowAutofit/> </w:Compatibility> <w:BrowserLevel>MicrosoftInternetExplorer4</w:BrowserLevel> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><!--[if gte mso 9]><xml> <w:LatentStyles DefLockedState="false" LatentStyleCount="156"> </w:LatentStyles> </xml><![endif]--><!--[if gte mso 10]> <style> /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;} </style> <![endif]-->
(στα από πάνω δεν έχω υπολογίσει τυχών κλυδωνισμούς που θα προκαλέσουν οι βαθμοί της Ευαγγελίας!!)
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
Το αποφευγω εδω και μερες , αλλα δε μπορω να αντισταθω.
Ο λογος ειναι οτι δεν μπορω να βαθμολογησω βασει ομορφιας, δεν θα ειμαι αντικειμενικη.
Βαθμολογω λοιπον αναλογα με το συναισθημα

Λονδινο: 18
Καϊρο : 20
Βιεννη : 15
Πραγα: 13
Παρισι : 16
Βερολινο: 20
Βυρητος: 2
Δαμασκος: 16
Ιερουσαλημ: 19
Ρωμη: 17
Λισαβωνα: 18
Βουδαπεστη: 17
Βατικανο : 8
Μοσχα: 14
Βρυξελλες: 6
Αμστερνταμ: 19
Αθηνα: 3 (επειδη υπαρχει ο Παρθενωνας)
Τιρανα: 11
Λευκωσια: 5
Βελιγραδι: 12

Βαζω και ενα 20 στις 2 "πρωτευουσες της καρδιας μου" ΝΥ και Τελ Αβιβ :bleh:


ειστε οφ τοπικ δεσποινις μου:bleh::haha:
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Γιατι είμαστε σίγουροι ότι οι υπόλοιποι ψήφισαν βάσει ομορφιάς ;
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.758
Likes
50.990
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.078
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.332
Μηνύματα
888.615
Μέλη
38.999
Νεότερο μέλος
MARGI HPC

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom