Trip Advisor:Πρόστιμο 500.000 €

kipi

Member
Μηνύματα
414
Likes
219
Επόμενο Ταξίδι
Ταυλάνδη
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
το εχω αναφερει και σε αλλο post, οτι γνωριζω ατομο που πληρωνεται 10 ευρω για καθε 30 θετικα σχολια στο tripadvisor για εστιατορια, ξενοδοχεια κλπ τουριστικες υπηρεσιες χωρις να εχει καμια προσωπικη εμπειρια απο αυτα.
 

el de abajo

Member
Μηνύματα
202
Likes
586
άντε πάλι τα ίδια...σε κάτι τόσο μαζικό, όπως το εν λόγω site, δεν είναι παράξενο να υπάρχουν και αυτά τα φαινόμενα...από την άλλη υπάρχουν πάρα πολλοί λόγοι που μπορεί να φανεί χρήσιμο το trip advisor.Την επιλογή μου όμως για το που θα φαω και που θα πιω νομίζω ότι είναι προφανές οτι δε θα την στηρίξω σε κανένα σχόλιο, πληρωμένο ή μη, συνταξιούχου Ελβετού ή ντελιβερά από την Μενεμένη (και με τους δύο, ειδικά με τον δεύτερο, δεν έχω τίποτα προσωπικό)...
 
Μηνύματα
93
Likes
76
Τα 100 θετικά σχόλια στο tripadvisorγια ένα εστιατόριο αυτή τη στιγμή κοστίζουν μόλις 130$ στην Κολομβία και περίπου τα μισά στην Κούβα... Σχόλια προς άγραν...
εχεις καποιο λινκ απο αυτους που κανουν αυτη τη δουλεια?
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
το εχω αναφερει και σε αλλο post, οτι γνωριζω ατομο που πληρωνεται 10 ευρω για καθε 30 θετικα σχολια στο tripadvisor για εστιατορια, ξενοδοχεια κλπ τουριστικες υπηρεσιες χωρις να εχει καμια προσωπικη εμπειρια απο αυτα.
Συγνώμη αλλά από που τα παίρνει;;
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.667
Likes
50.515
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
εχεις καποιο λινκ απο αυτους που κανουν αυτη τη δουλεια?
Ίσως βρω μέιλ των Κολομβιανών, στην Κούβα με το που ανοίγεις μαγαζί (εστιατόριο, μπαρ, ενοικιαζόμενα δωμάτια), σου ρχονται 4-5 τέτοιοι.
 
Μηνύματα
93
Likes
76
Ίσως βρω μέιλ των Κολομβιανών, στην Κούβα με το που ανοίγεις μαγαζί (εστιατόριο, μπαρ, ενοικιαζόμενα δωμάτια), σου ρχονται 4-5 τέτοιοι.
αν το βρεις στειλτω μου...πραγματικα θελω να το ψαξω λιγο. Μα γιατι να πληρωσεις ομως? Με ενα proxy μπαινεις με διαφορετικες ip και κανεις την ιδια δουλιτσα μονος σου.
Παντως το τριπ καλος ή κακος ειναι σημειο αναφορας πλεον για ολους οσους ταξιδευουν η εμπλεκονται στον τουρισμο. Ακομα και οι tour operator διαπραγματευονται τις τιμες με βαση τα σχολια στο τριπ. Εχει χαθει καθε ελενχος και οσονουπο που θα μετατραπει και επισημως σε μια σελιδα κρατησεων οπου και θα κραταει ποσοστο απο το ξενοδοχειο απο καθε κρατηση που θα γινεται μεσω αυτου θα αρχισει και το μεγαλο παρτυ
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.667
Likes
50.515
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Μα γιατι να πληρωσεις ομως? Με ενα proxy μπαινεις με διαφορετικες ip και κανεις την ιδια δουλιτσα μονος σου.
Γιατί στην Κούβα αυτό είναι πολύ πιο δύσκολο από αλλού. Οι δε Κολομβιανοί είναι καλλιτέχνες, σε ρωτάνε αν θες τα σχόλια να είναι στα κινέζικα, στα ρώσικα κλπ.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Εγώ από το tripadvisor διαβάζω κυρίως τα αρνητικά σχόλια που - για μένα - είναι σημαντικότερα. Όσον αφορά τα θετικά, τα ρίχνω μια ματιά αλλά - σε κάθε περίπτωση - βλέπω και ποιός σχολιάζει. Και - πιστέψτε με - δεν είναι τόσο δύσκολο να καταλάβεις αν ένα σχόλιο είναι στημένο ή όχι. Μια (μικρή) εμπειρία χρειάζεται και κοινή λογική. Τίποτ' άλλο!
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Μια που τέθηκε λοιπόν το θέμα, ποιές ιστοσελίδες θεωρείτε αξιόπιστες για φαγητό;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.532
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom