Μηνύματα
39
Likes
189
Εννοείται είναι πολύ νωρίς, εκτός αν είναι με δωρεάν ακύρωση.
Συνήθως λίγες μέρες πριν (για δημοφιλή πρακτορεία με λίγα άτομα) ή επί τόπου, ανάλογα και με τις προβλέψεις. Αν έχει συννεφιά για παράδειγμα ίσως δεν αξίζει τον κόπο (και τα χρήματα)
Επιτόπου φοβαμαι μην δεν βρισκω διαθεσιμότητα, καθώς τις ημερες με καλη πρόγνωση θα γινεται χαμος.
Αλλιως ειναι το πιο ασφαλές εφόσον κοιτας τον δείκτη δραστηριότητας και την νέφωση.

Παρόλα αυτα καταλαβα οτι ειναι νωρις ακομα.
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
796
Likes
280
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Επιτόπου φοβαμαι μην δεν βρισκω διαθεσιμότητα, καθώς τις ημερες με καλη πρόγνωση θα γινεται χαμος.
Αλλιως ειναι το πιο ασφαλές εφόσον κοιτας τον δείκτη δραστηριότητας και την νέφωση.

Παρόλα αυτα καταλαβα οτι ειναι νωρις ακομα.
εννοειται θα τα κλεισεις μηνες πριν.. ειναι πολυ τουριστικος προορισμος, εγω ειχα παει μαρτιο και τα περισσοτερα ηταν σολντ αουτ
 
Μηνύματα
39
Likes
189
εννοειται θα τα κλεισεις μηνες πριν.. ειναι πολυ τουριστικος προορισμος, εγω ειχα παει μαρτιο και τα περισσοτερα ηταν σολντ αουτ
Θα μπορούσες να μου αναφέρεις εδω η με προσωπικό μυνημα ποια επιχείρηση διάλεξες,
και αν έμεινες ικανοποιημένη;
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
796
Likes
280
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Θα μπορούσες να μου αναφέρεις εδω η με προσωπικό μυνημα ποια επιχείρηση διάλεξες,
και αν έμεινες ικανοποιημένη;
Είχα πάει με γκρουπ από ελλάδα και τα είχαν οργανώσει όλα από εδώ.. chasinh lights λεγόταν η εταιρεία.. κατά τα λεγόμενα του ξεναγού μας που κλείνουν διάφορα πρακτορεία για το συγκεκριμένο τουρ ήταν καλοί. Το μόνο μειονέκτημα το μεγάλο λεωφορείο, οπότε υπήρχαν και αρκετοί συμμετέχοντες
 
Μηνύματα
631
Likes
2.880
Επόμενο Ταξίδι
Νότια Κορέα
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπάλ
Θα πρέπει να ξέρεις ότι καμία εκδρομή δεν την κλείνεις δωρεάν. Όλες τις πληρώνεις 100%. επίσης, και την ίδια μέρα να πας να κλείσεις, δεν πρόκειται να σου πουν 100% ότι σήμερα θα πχ θα δεις το φαινόμενο. Όλα είναι θέμα τύχης.
 
Μηνύματα
39
Likes
189
@sofianaxos Σε ευχαριστώ! Ναι είχα δει ότι έχει και μεγάλα πούλμαν αυτό το πρακτορείο, που ρίχνει και το κόστος στα μισά.

@Δημήτρης X. Καλά εννοείται αυτό δεν εννοούσα ότι θα κλεισμουμε και συμβόλαιο απλά άλλο μια μέρα να έχει χιονοθυελα και άλλο ο καιρός να είναι καλός.Πραγμα το οποίο το βλέπεις και από την πρόγνωση.
Το γνώριζα ότι τα πληρώνεις όλα από πριν αλλά καλά κανείς και το αναφέρεις.

Να ρωτήσω πόσες μέρες αφιερώσατε στο Τρομσο και στην γύρω περιοχή γενικότερα?
 
Μηνύματα
631
Likes
2.880
Επόμενο Ταξίδι
Νότια Κορέα
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπάλ
Θεωρώ ότι μόνο για το Τρόμσο και για μια εκδρομή για το Σελας, 3-4 ημέρες είναι υπεραρκετες.

Αν κάποιος θέλει να κάνει whale watching, ταρανδους, χασκι κτλ, τότε θέλει 5-6 ημερες.
 
Μηνύματα
39
Likes
189
Θεωρώ ότι μόνο για το Τρόμσο και για μια εκδρομή για το Σελας, 3-4 ημέρες είναι υπεραρκετες.

Αν κάποιος θέλει να κάνει whale watching, ταρανδους, χασκι κτλ, τότε θέλει 5-6 ημερες.
3,5 μέρες θα έχω στη διάθεση μου για τρομσο από τις 6 σύνολο που θα είμαι στην χώρα.(Άλλες 2,5 Οσλο)
Επειδή την δεδομένη στιγμή έχω μείνει με ανοιχτή επιστροφή λόγω αεροπορικής, θεωρείς καλή ιδέα να δω Λοφοτεν αντί Οσλο?
Ρωτάω κυρίως λογω καιρικών συνθηκών Μαρτίου,αν θα είναι εύκολη η μετακίνηση προς Λοφοτεν.
Κατα την άποψη σου πάντα,δεν ζητάω και πρόγνωση...
 
Μηνύματα
631
Likes
2.880
Επόμενο Ταξίδι
Νότια Κορέα
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπάλ
Δυστυχώς δεν μπορώ να σου απαντήσω. Το ταξίδι μου στην Νορβηγία ήταν μόνο στο Τρόμσο, δεν πήγα κάπου αλλού.
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
796
Likes
280
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
3,5 μέρες θα έχω στη διάθεση μου για τρομσο από τις 6 σύνολο που θα είμαι στην χώρα.(Άλλες 2,5 Οσλο)
Επειδή την δεδομένη στιγμή έχω μείνει με ανοιχτή επιστροφή λόγω αεροπορικής, θεωρείς καλή ιδέα να δω Λοφοτεν αντί Οσλο?
Ρωτάω κυρίως λογω καιρικών συνθηκών Μαρτίου,αν θα είναι εύκολη η μετακίνηση προς Λοφοτεν.
Κατα την άποψη σου πάντα,δεν ζητάω και πρόγνωση...
Εγώ έκατσα 2 μέρες στο οσλο, δε μπορώ να πω ότι είδα κάτι Ουαου
Μόνο το the Fram με ενθουσίασε
 
Μηνύματα
39
Likes
189
Εγώ έκατσα 2 μέρες στο οσλο, δε μπορώ να πω ότι είδα κάτι Ουαου
Μόνο το the Fram με ενθουσίασε
Ναι απο πολλούς το ακουω αυτο, οτι δεν παθαινεις και πλακα με το Οσλο.
Και δυστυχώς το μουσείο πλοίων των Βίκινγκ θα ειναι κλειστο για αρκετό καιρο.
Βεβαια ειναι και το μουσειο Μουνκ όποτε 2 μερες τις τρως και βλεπεις και κατι.
Θα κατσω σημερα το βραδυ να τα σκεφτώ και να αποφασίσω να κλεισω και την επιστροφή να προχωρησω μετα στον σχεδιασμό.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.289
Μηνύματα
886.769
Μέλη
38.955
Νεότερο μέλος
alex_07

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom