Turkish Airlines ... Δεν μου εχουν επιστρεψει τα χρηματα

Blacktan

Member
Μηνύματα
131
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη η Μαδαγασκαρη ?
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΠΑΣΧΑ - ΠΑΤΑΓΟΝΙΑ
Οπως καποιοι θα ξερουν ειχα κλεισει μεσω μιας προσφορας την Turkish για 8 Αυγ ATH - BKK και πισω .. (η κρατηση και πληρωμη ειχε γινει στις 14/5 )

το κοστος του εισητηριου ηταν 692 ευρω ανα ατομο με ολους τους φορους ...

13 μερες μετα ανακαλυπτουμε -ολοι μαζι- την απιστευτη προσφορα των EMIRATES με τα 424 ευρω ανα ατομο με ολους τους φορους ...

Αφου προηγηθηκε τηλεφωνημα στην Turkish και επισκεψη μου στο αεροδρομιο με ενημερωσαν πως το penalty ακυρωσης του καθε εισητηριου ηταν/ειναι 110 ευρω ...

Η διαφορα μεταξυ των 2 εταιρειων ηταν τοσο χαοτικη σε κοστος που ακομη και με τα penalty της ΤURKISH με συνεφερε να ακυρωσω τις τουρκικες και να εκδωσω εκ νεου εισητηρια με την EMIRATES ..

Οπερ και εγενετω ....

Την 2α του Ιουνη ζητησα cancellation της κρατησης μου μεσω του Internet service στον Αερολιμενα Αθηνων , δια μεσου της κα. ****** .... ( η αρχικη της τοποθετηση ηταν πως το refund θα γινει σε maximum 30-40 μερες)

Εκ τοτε και μεχρι σημερα το refund δεν εχει γινει (55 μερες μετα) ...
Καθε εβδομαδα μιλαμε στα τηλεφωνα , επικοινωνησα και με το customer service στην Toυρκια , απεστειλα email στην Turkish , και μονιμα η απαντηση τους ειναι "ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΑ ΣΑΣ ΕΠΙΣΤΡΑΦΟΥΝ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ"..

Η υπομονη μου ομως εξαντλειτε , ιδιαιτερα αν λαβει κανεις υπ`οψιν του , πως ακριβως την ιδια ημερα ακυρωσε αλλο ενα ζευγαρι -που ειχαμε κλεισει μαζι τα εισητηρια , θα παμε ολοι μαζι- και σε εκεινους τα χρηματα εχουν ηδη επιστρεψει πισω απο της 7 Ιουνιου ....

Τι με συμβουλευετε να κανω ??

Πως μπορω να τους "τριξω" τα δοντια ενημερωνοντας καποια επισημη αρχη σχετικα με αυτη την ΠΑΡΑΛΟΓΗ/ΑΝΟΥΣΙΑ/ΑΝΑΙΤΙΑ καθυστερηση επιστροφης των χρηματων μου πισω ...

Σημειωτεον , η κρατηση μου εχει οντως ακυρωθει , καθ οτι στο on line συστημα της ΤURKISH οταν βαζω τον κωδικο κρατησης μου με ενημερωνει πως " YOUR RESERVATION HAS BEEN CANCELLED"

Ευχαριστω εκ των πρωτερων παιδες ....
 
Last edited by a moderator:

spor_os

Administrator
Μηνύματα
1.951
Likes
617
Αφαιρέθηκε το όνομα.
Παρακαλώ αν δεν έχει γίνει επίσημη καταγγελία να μη δημοσιεύετε ονόματα.
Link (Σημείωση 3.)
 

Blacktan

Member
Μηνύματα
131
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη η Μαδαγασκαρη ?
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΠΑΣΧΑ - ΠΑΤΑΓΟΝΙΑ
no prob απλα οτι περιγραφω ειναι ΓΕΓΟΝΟΣ , δεν ειναι μου ειπαν σου ειπαν του ειπανε ...
Δεν ειναι καταγγελια , περιγραφη περιστατικου .....
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.263
Μηνύματα
885.472
Μέλη
38.941
Νεότερο μέλος
doremmy

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom