Αυστρία Vienna Hotels

ikarialover

Member
Μηνύματα
679
Likes
860
Πάντως, ενώ σίγουρα ο κλιματισμός είναι χρήσιμος, μην τρελαίνεσαι αν τυχόν δεν έχει το δωμάτιο.. Καταρχάς, οι πιθανότητες να έχει καύσωνα δεν είναι πάρα πολλές..Αλλά και στη χειρότερη περίπτωση που έχει καύσωνα την περίοδο εκείνη, δεν θα είναι πιο δυσάρεστα από την Ελλάδα, είμαστε σε μεγάλο βαθμό συνηθισμένοι σε τέτοιο καιρό.
Εγώ, όταν είχα επισκεφτεί τη Βιέννη μέσα Ιουλίου, είχε τη μια μέρα 30 βαθμούς (ήταν πολύ ευχάριστα, ζέστη μεν, αλλά όχι κουφόβραση) και την άλλη ο υδράργυρος έπεσε στους 15 βαθμούς και τουρτουρίζαμε!
 

Argiro B.

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΒΙΕΝΝΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Καλησπέρα σας!
Σχεδιάζω να πάω Βιέννη το Πάσχα και είμαι τώρα στην αναζήτηση ξενοδοχείου! Ποια είναι η καλύτερη περιοχή να μείνω για να είμαι κοντά στο κέντρο ώστε να μην έχω πρόβλημα το βράδυ( να μην κλείνει μετρό κλπ) αλλά να έχει γύρω -γύρω και μαγαζιά(κάπου για να φάμε για παράδειγμα);; Ευχαριστώ!!
 

ikarialover

Member
Μηνύματα
679
Likes
860
Το πιο κεντρικό σημείο της Βιέννης είναι η innere stadt, η μέσα πόλη δηλαδή, αυτή που περικλείεται από το λεγόμενο ring, την περιμετρική λεωφόρο.
Σημασία έχει, όμως, πόσα μπορείς να διαθέσεις για τη διαμονή, γιατί τα ξενοδοχεία στην περιοχή αυτή είναι, όπως είναι αναμενόμενο, πολύ πιο ακριβά..
Εγώ, π.χ., είχα μείνει επί της λεωφόρου Mariahilfer strasse, δίπλα σε στάση μετρό και με βόλεψε μια χαρά. Δίπλα υπήρχαν άφθονα μαγαζάκια για φαγητό σε ώρα ανάγκης και σούπερ μάρκετ..
 

Fairydust

Member
Μηνύματα
176
Likes
77
Επόμενο Ταξίδι
Ιρλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Μην κοιτάς αποκλειστικά και μόνο στο innere stadt, γιατί και οι τιμές ξεφεύγουν λίγο.Μπορείς να κοιτάξεις και λίγο πιο έξω φτάνει να έχει μετρό ή τραμ δίπλα. Εγώ τα Χριστούγεννα έμενα επί της Rennweg σε αυτό Booking.com: Austria Trend Hotel Savoyen Vienna, Βιέννη, Αυστρία - 1347 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!και με το τραμ ήμουν στο κέντρο σε 8 λεπτά!Έχει τα πάντα εκεί γύρω!
Έχω μείνει και σε αυτό Booking.com: Hotel ViennArt am Museumsquartier, Vienna, Austria - 557 Guest reviews. Book your hotel now! παλιότερα και επίσης βολεύει η τοποθεσία του αφάνταστα!
 

Argiro B.

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΒΙΕΝΝΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ

fotast

Member
Μηνύματα
9.406
Likes
14.377
Μήπως έχουμε κάποια νεώτερη ενημέρωση για ξενοδοχεία στήν Βιέννη;
Κάποιος που έμεινε πρόσφατα;
Για το Das Tyrol έχει γνώμη κάποιος;
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
500
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Ευχαριστώ.Προσωπική εμπειρία ή άκουσες/διάβασες καλά σχόλια;
απ οτι ειδα τα σχολια στο booking ειναι πολυ καλα..οποτε νομιζω οτι ειναι καλη επιλογη αν το εχεις βρει σε καλη τιμη..αν θες να σου προτεινω κατι αλλο πες μου μπατζετ κ ημερομηνιες
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Αν είσαι τύπος που αγαπάει αυτού του είδους τα ξενοδοχεία, είναι μια από τις καλύτερες επιλογές που μπορείς να κάνεις στην Ευρώπη... εγώ προσωπικά το λάτρεψα, αλλά δυστυχώς, λόγω κόστους, έχω μείνει μόνο μία φορά... το location είναι σχεδόν άριστο, μια που βρίσκεται δίπλα στο υπέροχο museumsquartier και η απόσταση μέχρι τον Αγ.Στέφανο είναι walkable... με λίγα λόγια για μένα είναι από τις καλύτερες περιπτώσεις ξενοδοχείων στην Βιέννη και αν το βρίσκεις κάτω από 150€ το χτυπάς χωρίς δεύτερη κουβέντα...
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.406
Likes
14.377
Αν είσαι τύπος που αγαπάει αυτού του είδους τα ξενοδοχεία, είναι μια από τις καλύτερες επιλογές που μπορείς να κάνεις στην Ευρώπη... εγώ προσωπικά το λάτρεψα, αλλά δυστυχώς, λόγω κόστους, έχω μείνει μόνο μία φορά... το location είναι σχεδόν άριστο, μια που βρίσκεται δίπλα στο υπέροχο museumsquartier και η απόσταση μέχρι τον Αγ.Στέφανο είναι walkable... με λίγα λόγια για μένα είναι από τις καλύτερες περιπτώσεις ξενοδοχείων στην Βιέννη και αν το βρίσκεις κάτω από 150€ το χτυπάς χωρίς δεύτερη κουβέντα...
Ευχαριστώ.
Οριακά κάτω.Το έκλεισα ήδη και άν προκύψει κάτι φθηνότερο στα ίδια επίπεδα βλέπουμε.Εχω δικαίωμα ακύρωσης μέχρι δύο ημέρες πρίν.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.398
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom