Τουρκία Visa για Τουρκία

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Ναι έχει λατινικούς χαρακτήρες.. Πάντως το '13 που πήγαμε στην Πόλη δε θυμάμαι να μας έδωσαν αυτό το χαρτάκι.. Σφράγισαν το διαβατήριο πάντως..

Edit: Vegerazaros μου έκανες το 1000στό μου like και πήρα βραβειάκι που λέγεται godlike(d)
:) thanx!
Χαιρομαι για τα βραβειακι!!! :clap: εεε αν πας με ταυτοτητες που θα σου σφραγίσουν? στο χεράκι ?? το χαρτακι θα σου δωσουν...κοιτα μην το χασεις μόνο!:bleh:
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Ας ξεθάψω λίγο το θέμα γιατί αναρωτιέμαι αν απο Βουδαπέστη για Κωνσταντινούπολη θα χρειαστώ κάτι άλλο εκτός της ταυτότητας.Λίγο χαζή η ερώτηση αλλά έλεγα μήπως θέλει οπωσδήποτε διαβατήριο
Καθολου χαζη ερωτηση.... Σκεφτομαι οτι περνας με την Ελληνικη ταυτοτητα..απο οποιο μερος της ευρωπης κ αν πετας...γιατι οταν περνας ελεγχο δενσε ρωτουν απι που ερχεσαι...και στην ιδια σειρα περιμενουν ανθρωποι απο διαφορετικα αεροπλανα
 

Sotirisss

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Γεια σας, ειμαι έλληνας και βρησκομαι στην τουρκια εδω και 10 μερες, επειδη η κοπελα μου είναι απο εδω, θα ηθελα να ρωτησω κατι, αν και την ερώτηση θα την κανω στο προξενείο την παρασκευη, αλλά θα ηθελα και απο τωρα μια απάντηση γιατι ακουω πολλα και θελω να ησυχάσει το κεφαλι μου λιγο, εχω διαβασει οτι μπορω να κατσω εδω 90 μερες μονο, και μερικη απο εδω το ιδιο λενε, ξερεται αν γινεται η αν μπορω να κατσω εδω μονημα? Και αν ναι τι χρειάζομαι, τι πρεπει να κανω, συγνωμη για ολο αυτο το Κείμενο, ευχαριστώ πολύ
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.085
Likes
1.953
Γεια σας, ειμαι έλληνας και βρησκομαι στην τουρκια εδω και 10 μερες, επειδη η κοπελα μου είναι απο εδω, θα ηθελα να ρωτησω κατι, αν και την ερώτηση θα την κανω στο προξενείο την παρασκευη, αλλά θα ηθελα και απο τωρα μια απάντηση γιατι ακουω πολλα και θελω να ησυχάσει το κεφαλι μου λιγο, εχω διαβασει οτι μπορω να κατσω εδω 90 μερες μονο, και μερικη απο εδω το ιδιο λενε, ξερεται αν γινεται η αν μπορω να κατσω εδω μονημα? Και αν ναι τι χρειάζομαι, τι πρεπει να κανω, συγνωμη για ολο αυτο το Κείμενο, ευχαριστώ πολύ
Σε ολες τις χωρες του κοσμου αν θες να πας να μεινεις μονιμα πρεπει να κανεις καποια στοιχειωδη χαρτια πρωτα αρα δε βρισκω το λογο που σε παραξενεψε τοσο..πηγαινε στο προξενιο και μαθε την διαδικασια ή ψαχτην στο google δε νομιζω οτι κανενας απο εδω μεσα δουλευει σε προξενειο για να ξερει
 
Last edited:

taver

Member
Μηνύματα
12.488
Likes
28.960
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Προξενείο λέγεται. Και δεν είναι καν αρμόδιο, πρέπει να απευθυνθεί στις τουρκικές υπηρεσίες μετανάστευσης.
 

Sotirisss

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Εχω ερθει στην τουρκια με την ταυτότητα, που με την οποια μπορω να κατσω 3 μηνες, εχω ενα μηνα εδω, και την αλλη εβδομαδα θα παω στην ελλαδα να βγαλω διαβατήριο επειδη θελω να κατσω παραπανω εδω, η ερώτηση μου είναι, επειδη ηρθα εδω τωρα πρωτη φορα με την ταυτοτητα, θα μπορεσω να ξανά ερθω αμεσως με το διαβατιριο, η πρεπει να βγαλω βιζα στην ελλαδα σε τουρκικο προξενείο? Ευχαριστώ πολύ
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.194
Μηνύματα
883.515
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom