Volotea Volotea

mpampis1979

Member
Μηνύματα
490
Likes
1.684
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΝΖΑΝΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
εγινε! ΙΝΔΙΑ 2018
Απορία: Έτσι νομίζω ότι αποκλείεται να σου χαθεί βαλίτσα, κάνω λάθος; Θέλω να πω ότι όταν την παραδίδεις στο γκισέ κατά το τσεκ-ιν υπάρχει ο στάνταρ κίνδυνος, αλλά στην περίπτωση που σου πάρουν τη χειραποσκευή γιατί δε χωράει στην καμπίνα δεν αποκλείεται να χαθεί αφού φορτώνεται τελευταία πια;
ναι την δινεις τελευταια στιγμη οταν σου ζητηθει λογω ελλειψης χωρου καμπινας. αυτο συμβαινει οταν το αεροσκαφος της ειναι πληρης
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
ναι την δινεις τελευταια στιγμη οταν σου ζητηθει λογω ελλειψης χωρου καμπινας. αυτο συμβαινει οταν το αεροσκαφος της ειναι πληρης
Λοιπον την εχω καταβρει..στο 99% των πτησεων (το 1% δεν μου εχει τυχει ακομη ) πηγαινω απο μονη μου στο τσεκ ιν και ζητω να παρουν την βαλιτσα μου εθελοντικα δωρεαν φροντιζω να ειναι βεβαια γυρω στα 10 κιλα και την κρατουν..ετσι κουβαλω μονο την τσαντα "σακο" που ειναι ηδη και αυτη αλλα 5-6 κιλα και δεν εχω προβλημα στην επιβίβαση ;)
 

lefos1986

Member
Μηνύματα
60
Likes
58
Επόμενο Ταξίδι
Singapore-Indonesia
Ρε παιδιά να ρωτήσω και γω κάτι.Αν πληρώσω τη συνδρομή και γίνω supervolotea έχω την έκπτωση σε όσα εισιτήρια κάνω εγώ την κράτηση ή μόνο σ αυτα που είναι στο όνομα μου?Ποιο απλά να το θέσω αν γίνω supervolotea εγώ και πετάξω με την γυναίκα μου την έκπτωση την έχει και εκείνη ή πρέπει και κείνη να πληρώσει την συνδρομή?ευχαριστώ!
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.677
Likes
12.542
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Ρε παιδιά να ρωτήσω και γω κάτι.Αν πληρώσω τη συνδρομή και γίνω supervolotea έχω την έκπτωση σε όσα εισιτήρια κάνω εγώ την κράτηση ή μόνο σ αυτα που είναι στο όνομα μου?Ποιο απλά να το θέσω αν γίνω supervolotea εγώ και πετάξω με την γυναίκα μου την έκπτωση την έχει και εκείνη ή πρέπει και κείνη να πληρώσει την συνδρομή?ευχαριστώ!
Έκπτωση έχουν όλα τα εισιτήρια στην ίδια κράτηση που κάνεις, αρκεί ένας από τους επιβάτες να είσαι εσύ.
Διάβασε και εδώ:
https://support.volotea.com/customer/en/portal/topics/644695-supervolotea/articles
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ταξίδι-Όνειρο
All over the world
Καλησπερα,

Θελω να ρωτησω κατι. Εκλεισα εισιτηρια με τη συγκεκριμενη εταιρεια απο το site τους αλλα δν ζητησαν να καταχωρησω ταυτοτητα ουτε την ωρα που εκανα την κρατηση, αλλα ουτε και την ωρα που εκανα το ηλεκτρονικο check in. Εκανα κατι λαθος;;

Και εκανα και τωρα μια δοκιμη σαν να παω να κλεισω εισιτηριο τωρα και παλι δν ζηταει κατι.
 

Nikos1986

Member
Μηνύματα
937
Likes
4.188
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Καλησπερα,

Θελω να ρωτησω κατι. Εκλεισα εισιτηρια με τη συγκεκριμενη εταιρεια απο το site τους αλλα δν ζητησαν να καταχωρησω ταυτοτητα ουτε την ωρα που εκανα την κρατηση, αλλα ουτε και την ωρα που εκανα το ηλεκτρονικο check in. Εκανα κατι λαθος;;

Και εκανα και τωρα μια δοκιμη σαν να παω να κλεισω εισιτηριο τωρα και παλι δν ζηταει κατι.
Την ταυτότητα απλά τη δείχνεις στο αεροδρόμιο νομίζω...
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ταξίδι-Όνειρο
All over the world
Χωρις να εχεις καταχωρησει ταυτοτητα στα εισιτηρια;; ειναι η πρωτη αεροπορικη που το βλεπω αυτο..

Ειναι καποιος που εχει κλεισει μετην συγκεκριμενη εταιρεια;
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.677
Likes
12.542
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Χωρις να εχεις καταχωρησει ταυτοτητα στα εισιτηρια;; ειναι η πρωτη αεροπορικη που το βλεπω αυτο..

Ειναι καποιος που εχει κλεισει μετην συγκεκριμενη εταιρεια;
Την ταυτότητα/διαβατήριο την περνάς στο check-in για πτήσεις εξωτερικού. Για πτήσεις εσωτερικού μόνο στο αεροδρόμιο στα ζητάνε.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.029
Likes
6.417
Δεν χρειάζεται να βάλεις αριθμό ταυτότητας,απλά θα τη δείξεις στο gate κατά τη διάρκεια της επιβίβασης.
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ταξίδι-Όνειρο
All over the world
Σας ευχαριστω πολυ για την απαντηση και τους δυο
 

Nikos1986

Member
Μηνύματα
937
Likes
4.188
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Χωρις να εχεις καταχωρησει ταυτοτητα στα εισιτηρια;; ειναι η πρωτη αεροπορικη που το βλεπω αυτο..

Ειναι καποιος που εχει κλεισει μετην συγκεκριμενη εταιρεια;
Την ταυτότητα/διαβατήριο την περνάς στο check-in για πτήσεις εξωτερικού. Για πτήσεις εσωτερικού μόνο στο αεροδρόμιο στα ζητάνε.
Τουλάχιστον μέχρι πέρυσι που πέταξα τελευταία φορά (Aegean για Κύπρο και Ιταλία), δε θυμάμαι να ζητούσαν αριθμό ταυτότητας ή διαβατηρίου είτε όταν έκλεινες τα εισιτήρια είτε στο ηλεκτρονικό check-in. Απλά έδινες ονοματεπώνυμο. Την ταυτότητα την έδινες στο γκισέ αν έπαιρνες το boarding pass από το αεροδρόμιο και φυσικά στην πύλη, όπως λέει και ο jimp.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.301
Μηνύματα
887.245
Μέλη
38.969
Νεότερο μέλος
Angeloti55

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom