Volotea Volotea

barkour

Member
Μηνύματα
1.220
Likes
5.716
Ταξίδι-Όνειρο
Υεμενη
Βαλε και Γενοβα απο κει και Chinque Terre και θα με θυμηθεις.
Ευτυχως εχω παει Cinque Terre / εμενα Vernazza πριν 20 χρονια ,οταν ακομα πηγαινες με το αυτοκινητο μεχρι το πεζοδρομο. Ηταν οντως μαγικα
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.393
Likes
3.511
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Αν κ δεν προγραμματιζα κάποιο ταξίδι με Volotea από Αύγουστο κ μετά, είπα να κάνω "ψαχτικη" από διάφορα αεροδρόμια, μπας κ έβρισκα κανέναν πάμφθηνο ναύλο (με τον εκπτωτικό κωδικό), τον οποίο θα 'μετακυλουσα' ημερομηνιακα στη συνέχεια. Δυστυχώς μέχρι τις 31 Οκτωβρίου είναι σχετικά ψηλά οι τιμές παντού, οπότε δύσκολο να "τζογαρεις" εκ του ασφαλούς!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.199
Likes
41.663
Δυστυχώς μέχρι τις 31 Οκτωβρίου είναι σχετικά ψηλά οι τιμές παντού, οπότε δύσκολο να "τζογαρεις" εκ του ασφαλούς!
"Τζογαρισμα εκ του ασφαλους" θα διαβασει ο Θεμης Αδαμαντιδης και θα κλαιει βουβα σε μια γωνιτσα με τα ηθη μας.
Πληθος 9ευρα, ποιος χρειαζεται τους κωδικους?
 

THALIAL

Member
Μηνύματα
299
Likes
882
Επόμενο Ταξίδι
Πίζα - Φλωρεντία
Καλημέρα,
πετάω για Τορίνο την Παρασκευή, πάω να κάνω τσεκ ιν και το site της volotea με πάει στη "Δήλωση Υγείας" και γράφει ότι πρέπει να έχω "αρνητικό αποτέλεσμα τεστ για τον COVID-19 (PCR ή αντιγόνου) που να έχει διενεργηθεί εντός 48 ωρών πριν από την άφιξή τους".
Ισχύει όντως;
Να πάω να κάνω rapid test στο φαρμακείο;
 

Attachments

aspa

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.563
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος του κοσμου
Καλησπέρα Να γράψω την πρόσφατη εμπειρία μου απο την εταιρεία. Είχαμε πτήση απο Βενετία προς Αθήνα 14/07/22 και η εταιρεία την ακύρωσε χωρίς ένα μήνυμα. Το κατάλαβα όταν πήγα να κάνω check in. Μας άφησε στην Βενετία χωρίς εναλλακτική μες στο καλοκαίρι με τις πτήσεις στο θεό.
 

THALIAL

Member
Μηνύματα
299
Likes
882
Επόμενο Ταξίδι
Πίζα - Φλωρεντία
Καλησπέρα Να γράψω την πρόσφατη εμπειρία μου απο την εταιρεία. Είχαμε πτήση απο Βενετία προς Αθήνα 14/07/22 και η εταιρεία την ακύρωσε χωρίς ένα μήνυμα. Το κατάλαβα όταν πήγα να κάνω check in. Μας άφησε στην Βενετία χωρίς εναλλακτική μες στο καλοκαίρι με τις πτήσεις στο θεό.
Είμαι από χθές στο Τορίνο από Αθήνα και η πτήση καθυστέρησε περίπου μιάμιση ώρα και με αλλαγή πύλης. Τη Δευτέρα που επιστρέφω ελπίζω να μη ξεμεινω στο αεροδρόμιο του Τορίνο.
Γράψε μας πως αντιμετώπισες την ακύρωση της πτήσης σου; Εύχομαι να πήγαν όλα καλά!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.401
Likes
9.333
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
η δικη μας μια χαρα. κ η βαλιτσα αμεσως. προσγειωθηκε κ 20' νωριτερα (για πτηση 75' σου λενε 120' κ ειναι παντα μεσα...) και ουδεποτε μας ενοχλησαν για την αλλαγη ωρας (απογευμα στις 6 χαραματα). Απο διακριτικοτητα σκιζει η εταιρεια. θα την προτιμησω παλι. απο αναγκη κ μονο.
 

SugarBlue

Member
Μηνύματα
267
Likes
4.475
Καλησπέρα Να γράψω την πρόσφατη εμπειρία μου απο την εταιρεία. Είχαμε πτήση απο Βενετία προς Αθήνα 14/07/22 και η εταιρεία την ακύρωσε χωρίς ένα μήνυμα. Το κατάλαβα όταν πήγα να κάνω check in. Μας άφησε στην Βενετία χωρίς εναλλακτική μες στο καλοκαίρι με τις πτήσεις στο θεό.
Αν ακυρωσε η εταιρεία δικαιούστε την αποζημίωση, αν ήταν απεργία των ιταλών υπαλλήλων του αεροδρομίου όπως έτυχε και σε εμάς πέρισυ δυστυχώς τίποτα. Εύχομαι να πήγαν όλα καλά. Πετάω αύριο για Dubrovnik με Volotea και μέχρι στιγμής μια αλλαγή ώρας είχαμε που το αντιλήφθηκα στο check in χτες ( από 08.45 το πήγε 09.40) ούτε ενημέρωση από Volotea εννοείται. Για δυνατούς λύτες...
 

aspa

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.563
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος του κοσμου
Καλημέρα. Η ακύρωση της πτήσης έγινε και η εταιρεία δεν μας ειδοποίησε, το είδα όταν πήγα να κάνω checkin και τρελάθηκα. Προσπάθησα να βρω εναλλακτική. Οι πτήσεις από Βενετία ήταν στο θεό. Σαν πιό συμφέρουσα λύση βρήκα μια πτήση της ίδιας προς Άκτιο την επόμενη μέρα και μετά με κτελ στην Αθήνα . Αναγκαστήκαμε βέβαια να κλείσουμε άλλη μια βραδιά ξενοδοχείο στην Βενετία, τελευταία στιγμή καταλαβαίνεται τι σημαίνει.
Ευτυχώς αυτό λειτούργησε και ήρθαμε Αθήνα την Παρασκευή 12 το βράδυ.
Τώρα περιμένω την Δευτέρα να επικοινωνήσω με την εταιρεία να δω αν δικαιούμαι αποζημίωση γιατί έχω και ακριβότερη πτήση κτελ και ξενοδοχείο.
Ξέρει κανείς για την airhelp?
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.096
Likes
1.714
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Για την air help δε γνωρίζω αλλά χρησιμοποίησα την flight right για διεκδίκηση αποζημίωσης σε μη πραγματοποίηση πτήσης. Έχω κάνει την αίτηση 23/3/2022 και ακόμα περιμένω. Το ποσό για 2 άτομα ήταν 500 ευρώ και συμφώνησα μαζί τους να λάβω 321,50 αν μπορέσουν να τα πάρουν από την αεροπορική. Η αεροπορική επικαλείται κακές καιρικές συνθήκες (που δεν ισχύει).
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.332
Μηνύματα
888.183
Μέλη
38.990
Νεότερο μέλος
chris.s

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom