Vueling Airlines Vueling Airlines - Νέα, Πληροφορίες & Ερωτήσεις

doraki26

Member
Μηνύματα
131
Likes
9
Ενημερωθηκα απο το πρακτορειο μου οτι εχουν κλεισει για καθε ατομο 20κιλη βαλιτσα. Ξερει κανεις ποση ωρα πριν μπορω να παραδοσω τις αποσκευες? Επισης στην αποσκευη μου επιτρεπονται λσα υγρα θελω χωρις περιορισμο? Ευχαριστω εκ των προτερων.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο

Emmaki1989

Member
Μηνύματα
23
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΡΙΣΙ
Καλησπέρα! Έχω κλείσει τα εισιτήρια απο το airtickets για βαρκελώνη απο Αθήνα με iberia με βαλίτςα! Όμως στο επίσημο site τις ίδιες ώρες και μέρες δείχνει να πετάει αεροπλάνο της vueling! Τι να συμβαίνει άραγε; Έχω λίγο ανησυχήσει με τα σχόλια που έχω διαβάσει για την vueling!
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.880
Likes
26.792
45 με 60 λεπτά πριν την πτήση
Ναι
Αν πας σ'αυτό το χρονικό διάστημα στην Βαρκελώνη το ποιο πιθανό είναι να χάσεις την πτήση.Σήμερα χρειάστηκε 55 λεπτά για να κάνεις τσεκ ιν και να παραδώσεις βαλίτσα,συν τον χρόνο που χρειάζεσαι για έλεγχο χειραποσκευής,συν τον χρόνο
να πας στην έξοδο.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.880
Likes
26.792
Καλησπέρα! Έχω κλείσει τα εισιτήρια απο το airtickets για βαρκελώνη απο Αθήνα με iberia με βαλίτςα! Όμως στο επίσημο site τις ίδιες ώρες και μέρες δείχνει να πετάει αεροπλάνο της vueling! Τι να συμβαίνει άραγε; Έχω λίγο ανησυχήσει με τα σχόλια που έχω διαβάσει για την vueling!
Στην ουσία είναι η ίδια εταιρία.Έχουν ενωθεί τρεις εταιρίες σε μια και χρησιμοποιούν
κοινά αεροπλάνα.
 

Emmaki1989

Member
Μηνύματα
23
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΡΙΣΙ
Δηλαδή όπως αντιλαμβάνομαι υπάρχει περίπτωση να έχεις πληρώσει ειςιτήριο για iberia και να ταξιδέψεις με low cost εταιρία της!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Δηλαδή όπως αντιλαμβάνομαι υπάρχει περίπτωση να έχεις πληρώσει ειςιτήριο για iberia και να ταξιδέψεις με low cost εταιρία της!
Εγω θα ελεγα μακαρι! Πολυ καλυτερη η Vueling απο την καταντια της Iberia...
 

Emmaki1989

Member
Μηνύματα
23
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΡΙΣΙ
Τι να πώ! Μακάρι να έδινε η aegean και δωρέαν αποσκευή και απευθείας πτήση με ώρες που να κερδίζεις όλες τις ημέρες θα τα είχα κλείσει σίγουρα!τώρα θα δείξει γιατί ούτε online check in δεν βλέπω να υπάρχει! Παρόλα αυτά Πρώτη φορά βαρκελώνη!!!
 

Emmaki1989

Member
Μηνύματα
23
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΡΙΣΙ
Καλησπέρα και από μένα. Μετά από προσεκτική ανάγνωση είμαι στο 90% να μετακινηθώ με το πακέτο των εισιτηρίων. Έχω τις εξής ερωτήσεις. Θα είμαστε 2 άτομα οπότε αυτό το Τ10 ισχύει για 5 μετακινήσεις σύνολο και για τους 2 στην ζώνη 1. (πείτε μου αν κατάλαβα καλά). όπως κατάλαβα για μετεπιβίβαση στο μετρό δεν ακυρώνω ξανά.
1. Αν από μετρό μπω σε λεωφορείο την ξαναχτυπάω;
2. Αυτό το εισιτήριο είναι σαν "κάρτα" που αφαιρεί διαδρομές; Μετά ξαναγεμίζω ή παίρνω άλλο;
3. Φτάνω το πρωί 06,40 στις 14/8 θα μπορώ να το προμηθευτώ από αεροδρόμιο ή θα είναι κλειστά;
4. Πώς καταλαβαίνω αν κάτι δεν είναι ζώνη 1 πλέον. Υπάρχει ειδική σήμανση;
5. Φτάνω με iberia (η πτήση εξυπηρετείτε με vueling) και το ξενοδοχείο μου είναι δίπλα στην στάση Llacuna του μετρό L4. Το Terminal μου είναι το 1. για να πάρω αυτό το λεωφορείο για κέντρο και που μπορώ να χρησιμοποιήσω αυτά τα εισιτήρια που πηγαίνω; Και πώς λέγεται να ψάξω να βρω την διαδρομή στο ίντερνετ
6. Τέλος αν πάρει κάποιος την πενθήμερη κάρτα μετακίνησης από την μέρα που παραλαμβάνει αρχίζει να ισχύει;

Αυτά τα λίγα για αρχή.....
Καλησπέρα! Ταξιδεύω και εγω με τον ίδιο τρόπο, έκλεισα με iberia και έγινε vueling!
Πώς ήταν το ταξίδι σου;! Με τις βαλίτσες όλα καλα;!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.844
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom