Web Goes on Strike

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.748
Likes
50.921
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Αλλο η κουβα του 2011 και αλλου πριν το 1991. Επισης το μελος μαλλον ειναι ο yorgos απο οτι καταλαβα και ειναι Ελληνας στην Κουβα. Τωρα δεν ξερω αν υπαρχει διαφορετικη αντιμετωπιση σε Κουβανους και Ξενους. Δεν βαζω και το χερι μου στη φωτια μιας και οσα λεω ειναι καθαρα απο υποθεσεις,διαβασματα κλπ μιας και δεν εχω παει ποτες κουβα. :(
Και από 10.5 όποιος θέλει στην Κούβα επιτέλους μπορεί να βάλει ίντερνετ και στο σπίτι του, είτε Κουβανός, είτε ξένος, είτε εξωγήινος. Το κόστος είναι απλά εξωφρενικό, αλλά λιγότερο εξωφρενικό από ό,τι είναι στα ξενοδοχεία και στα ίντερνετ καφέ. Προβλέπω να συνεχίζεται ο χαβάς των παράνομων συνδέσεων, που με το νέο νόμο θα "κρύβονται" και πιο έυκολα. Όσο για τις τιμές, αν ποτέ επισκευάσουν το καλώδιο της Βενεζουέλας, η μη λειτουργία του οποίου είναι το σκάνδαλο του αιώνα, θα πέσουν τουλάχιστον στο 1/10. Ενδεικτικά, πλέον για ΝΟΜΙΜΗ πρόσβαση από το σπίτι, μιλάμε (το κάνω σε ευρώ για να συνεννούμαστε) για 5,5 ευρώ την ώρα για σερφάρισμα και 1,2 ευρώ/ώρα για απλά μέιλ. Διαστημικά ποσά για ταχύτητες του κώλου, αλλά περίπου τα μισά από τη χρήση wifi σε ξενοδοχείο. Για παράνομες συνδέσεις, το κόστος είναι περίπου το 1/6 των ανωτέρω αναγραφόμενων... Φυσικά δεν ξέρω τίποτε γι αυτό είμαι νομοταγής πολίτης...
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.678
Likes
16.531
Επιτέλους θα βρούμε λίγο χρόνο να δούμε και να ακούσουμε ότι κατεβάσαμε....:D
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Έτσι μπράβο....
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία

kasnax

Member
Μηνύματα
20
Likes
3
Το μπουμπούκι :Ρ Ανάθεμα κι αν ήξερε τι ψήφιζε...(θέλω να πιστεύω)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.297
Μηνύματα
887.144
Μέλη
38.965
Νεότερο μέλος
mareeap

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom