websites που προσφερουν προιοντα κ υπηρεσιες σε πολυ μεγαλες εκπτωσεις...

nikolakis12

Member
Μηνύματα
148
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
κως
υπαρχουν καποια site οπως Groupon,Prolaveto,Golden Deals΄και πολλα αλλα που προσφερουν ταξιδια εντος κ εκτος ελλαδος με απιστευτες εκπτωσεις οπως πχ 145ε ντουμπαι για 4 νυχτες με αεροπορικα,η παρισι με 195ε.....αυτο που ειναι να ρωτησω ειναι αξιοπιστα??εχει κανεις ταξιδεψει με καποιο πακετο απο αυτα τα sites??η ειναι απατεωνια??
 

North66

Member
Μηνύματα
4.308
Likes
5.063
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Aυτές δεν είναι τελικές τιμές... σε χρεώνουν και τους φόρους αεροδρομίου.
 

nikolakis12

Member
Μηνύματα
148
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
κως
το ξερω αυτο αλλα κ παλι χωρις τους φορους αεροδρομιου παλι ειναι πολυ φτηνα...εξαλου πολλα πακετα που εχουν πολλα ταξιδιωτικα πρακτωρεια βαζουν τις τιμες τους χωρις τους φορους αεροδρομιων....
 

North66

Member
Μηνύματα
4.308
Likes
5.063
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Δώσε ένα παράδειγμα να το συζητήσουμε... συνήθως δεν είναι τόσο φθηνά όσο ακούγονται γιατί πχ σε στέλνουν να μείνεις σε άκυρα ξενοδοχεία (λόγω απόστασης) αν και το τελευταίο το κάνουν και τα ταξιδιωτικά γραφεία.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.308
Likes
5.063
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Το ξενοδοχείο είναι 2.5-3 αστέρων με τιμή octopus 50 ευρώ η βραδιά, ίσως όμως και να σε βάλουν σε αντίστοιχης κατηγορίας που μπορεί να είναι χειρότερο (δε μιλάμε για πεντάστερα ξενοδοχεία χλιδής, αλλά για ξενοδοχεία μέσης κατηγορίας).

Αν σε χρεώσουν άλλα 200 φόρους, φτάσαμε στα 350. Εκεί τι θα κάνεις? Δεν περιλαμβάνεται καμιά ξενάγηση, άρα ή θα γυρνάς με τον οδηγό στο χέρι ή θα πληρώσεις το γραφείο έξτρα για την περιήγηση.

Διαβάζω επίσης ότι θα πάτε γκρουπάτοι, άρα θα σας προτείνουν τις γνωστές δραστηριότητες που κάνουν όλα τα οργανωμένα στο Ντουμπάι και σύντομα ο λογαριασμός θα φτάσει και θα ξεπεράσει τα 500.

Βάλε και τα έξοδα φαγητού, μετακινήσεις στην πόλη με ταξί, είσοδοι σε μουσεία, παλάτια, θεάματα (όπως λέει και η μπροσούρα) ξεπερνάμε τα 700.

Επίσης, αν πάτε με Emirates φτάνετε δέκα το βράδυ και φεύγετε δέκα το πρωί. Άρα μιλάμε για τρεις full μέρες.

Δεν είναι πολλά 700 ευρώ για τρεις μέρες city break στο Ντουμπάι και σε ημερομηνίες που δεν είναι ούτε γιορτές ούτε αργίες?
 

nikolakis12

Member
Μηνύματα
148
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
κως
δηλαδη πολυ απλα ολες αυτες οι και καλα προσφορες ειναι πανω κατω τα ιδια χρηματα με το να πας σε ενα τουριστικο πρακτορειο.....αρα πιστευεις ειναι πακετα προς αποφυγη...
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
757
Likes
252
νομιζω οτι η τιμη ειναι μια χαρα για αεροπορικα και ξενοδοχειο 4 βραδιες. Δεν ξερω πως μπορεις να κλεισεις και αν πληρωνεις τπτ εξτρα, εκτως απο τους φορους αεροδρομειου.
Κοιτώντας μια πτηση της ΅Εμιρατες απο αθηνα Ντουμπαι ,,φορους αεροδρομειου εβγαζε γυρο στα 50 ευρω για πανε ελα.
 

vlassis

Member
Μηνύματα
115
Likes
33
Ταξίδι-Όνειρο
Περου-Χιλη
νομιζω οτι η τιμη ειναι μια χαρα για αεροπορικα και ξενοδοχειο 4 βραδιες. Δεν ξερω πως μπορεις να κλεισεις και αν πληρωνεις τπτ εξτρα, εκτως απο τους φορους αεροδρομειου.
Κοιτώντας μια πτηση της ΅Εμιρατες απο αθηνα Ντουμπαι ,,φορους αεροδρομειου εβγαζε γυρο στα 50 ευρω για πανε ελα.
Έχω την αίσθηση ότι σε αυτές τις προσφορές χρεώνουν για τους φόρους αεροδρομίου πολύ μεγάλήτερο ποσό απο ότι ειναι στην πραγματικότητα εκμεταλευόμενοι την μη δυνατότητα να μάθει ο πελάτης το πραγματικό κόστος. Αυτό το 50 ευρώ μου φαίνεται πολύ λίγο. Μπορούμε να το τσεκάρουμε?
 

nikolakis12

Member
Μηνύματα
148
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
κως
Εγω παιδια ταξιδευω συχνα παντα κλεινω τα παντα μονος...ομως βλεποντας σε αυτα τα site καθε λιγο κ λιγακι προσφορες οχι μονο για ντουμπαι αλλα στα περισσοτερα μερη ηθελα να ξερω αν καποιος εχει παει με αυτες τις τιμες ταξιδι απο αυτα τα site....
 

vlassis

Member
Μηνύματα
115
Likes
33
Ταξίδι-Όνειρο
Περου-Χιλη
Κοιτώντας τα κόστη για ενα αντίστοιχο ταξείδι τον Ιανουάριο βλέπω ότι το εισητήριο με τους Εμιρηδες ειναι 554€. Το μισό δίκλινο ειναι γύρω στα 125€, και μεταφορά απο και πρός το αεροδρόμιο κανένα 20αρι μάς κάνουν 700€ για ξεκίνημα. Οπότε ίσως να είναι και συμφέρουσα. Περιμένω κάποιον που το έχει χρησιμοποιήσει να μας πεί την γνώμη του.
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
757
Likes
252
Έχω την αίσθηση ότι σε αυτές τις προσφορές χρεώνουν για τους φόρους αεροδρομίου πολύ μεγάλήτερο ποσό απο ότι ειναι στην πραγματικότητα εκμεταλευόμενοι την μη δυνατότητα να μάθει ο πελάτης το πραγματικό κόστος. Αυτό το 50 ευρώ μου φαίνεται πολύ λίγο. Μπορούμε να το τσεκάρουμε?
Δε ξερω , παντως μπορεις της ημερομηνιες που θα πας με την ετερεια που θα πας να ελεγξεις ποσοι ειναι οι φοροι αεροδρομειου.
Εγω εβαλα 2 τυχαιες ημερομηνιες και στην τιμη ειχε 554 οσο ειπες ,απο αυτα φοροι 50 ευρω περιπου, δεν θυμαμαι ακριβως.
Αν εχει παει καποιος ασ πει τι χρεωνον, γιατι και μενα μου φαινεται οτι χρεωνουν παραπανω.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.261
Μηνύματα
885.425
Μέλη
38.938
Νεότερο μέλος
Geo Yfa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom