Wizz Air Wizz air news

psilos3

Member
Μηνύματα
6.097
Likes
45.409
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Μόνο για όσα αεροπλάνα αναχωρούν από Αυστρία είναι η οδηγία; Δεν το γνωρίζω.
Όταν αναχωρούσα για Αυστρία ζητήθηκε επίμονα κατά τον έλεγχο εισιτηρίων/ταυτοτήτων ffp2, μάλιστα η κοπέλα με έδειξε σαν παράδειγμα μάσκας επειδή ξεχώριζα στο πλήθος.

Βασικά αφού είναι η ασφαλέστερη, είναι καλό κάποιος σε πολυσύχναστα αλλά και κλειστά μέρη όπως αεροπλάνα & αεροδρόμια να χρησιμοποιεί μόνο αυτή όπως καλώς αναφέρθηκε.

Στη δε Αυστρία είναι προαπαιτούμενη:

IMG_20211009_160630.jpg
 

Stavros1986

Member
Μηνύματα
39
Likes
265
Επόμενο Ταξίδι
ΑΙΓΥΠΤΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΗΠΑ
Όταν αναχωρούσα για Αυστρία ζητήθηκε επίμονα κατά τον έλεγχο εισιτηρίων/ταυτοτήτων ffp2, μάλιστα η κοπέλα με έδειξε σαν παράδειγμα μάσκας επειδή ξεχώριζα στο πλήθος.

Βασικά αφού είναι η ασφαλέστερη, είναι καλό κάποιος σε πολυσύχναστα αλλά και κλειστά μέρη όπως αεροπλάνα & αεροδρόμια να χρησιμοποιεί μόνο αυτή όπως καλώς αναφέρθηκε.

Στη δε Αυστρία είναι προαπαιτούμενη:

View attachment 374244
Στην Αυστρία όντως είναι προαπαιτούμενη για κάθε κλειστό χώρο. Αλλά στην δική μου αναχώρηση με Aegean δεν έγινε κανένας έλεγχος για μάσκες. Πολλοί μπήκαν με την απλή χειρουργική μίας χρήσης και ελάχιστοι ακόμα και με υφασμάτινη.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.121
Likes
1.979
Από Αυστρία γύρισα με Wizz, πήγα με την Aegean και με αυτήν δεν υπήρχε περιορισμός στον τύπο μάσκας.

Μόνο για όσα αεροπλάνα αναχωρούν από Αυστρία είναι η οδηγία; Δεν το γνωρίζω.
Για αυτό είναι το φόρουμ για να μαθαίνουμε!
Και εγω Αυστρια πηγα και μου ειχε ρθει και εμαιλ 2 φορες πριν την πτηση οτι ειναι προαπαιτουμενη για να επιβιβαστω οποτε θεωρησα οτι ειναι μονο γι αυτον τον προορισμο..μονο αν εχει παρει αλλος wizz για αλλο προορισμο και τον υποχρεωσαν για ffp2 τοτε θα μαθουμε τι γινετε..
 

vanda

Member
Μηνύματα
890
Likes
4.352
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Βιετνάμ και Αργεντινή
Last edited:

vanda

Member
Μηνύματα
890
Likes
4.352
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Βιετνάμ και Αργεντινή
Σίγουρα είχε Μιλάνο-Αμμαν με 1,99€
σήμερα έχουν καινούριο προσφορά. αν κοιτάξεις Θεσσαλονίκη Βιέννη θα βρεισ.
Σας ευχαριστώ πολύ και τους δυο άλλα πώς τα βρήκατε; Κάνατε μεμονωμένες αναζητήσεις η υπάρχει άλλος τρόπος;
Εμένα το mail που μου ήρθε δεν ήταν μόνο για Ιταλία.
 

Attachments

D

Delmem38110

Guest
Σας ευχαριστώ πολύ και τους δυο άλλα πώς τα βρήκατε; Κάνατε μεμονωμένες αναζητήσεις η υπάρχει άλλος τρόπος;
Εμένα το mail που μου ήρθε δεν ήταν μόνο για Ιταλία.
πας σε αυτό το λιγκ και κάνεις αναζήτησή προορισμού και οσυ δείχνει το αποτέλεσμα ολοκλήρου μήνα.
WIZZ. Ονειρευτείτε περισσότερα. Ζήστε περισσότερα. Γίνετε περισσότερα.
η αν πατήσεις πάνω στο κέντρο στην αρχική σελίδα που γράφει προγραμματισμός θα σου βγάλει πολλές επιλογές μεταξύ των άλλων και αναζήτησή ναύλου
 

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
519
Likes
863
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ταξίδι-Όνειρο
Σεληνη
Έχει διάσπαρτα σε πόλεις πολλές και σε περίοδο όχι εορτών το θέμα είναι ότι αν βάλεις και τα υπόλοιπα έξοδα αποσκευών κλπ παύει να είναι και τόσο προσφορά....πχ αν ταξιδεύεις Κυριακή βράδυ και επιστρέφεις Τετάρτη η παρασκευή.....που ούτως η άλλως η πτήση είναι άδεια.
Εγώ βρήκα και από Βουλγαρία σε περισσότερες πόλεις με 3.99 λέβα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.297
Μηνύματα
887.155
Μέλη
38.965
Νεότερο μέλος
mareeap

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom