Wizz Air WizzAir -- Πληροφορίες - Ερωτήσεις

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Οσον αφορά δε την πολιτική της βαλιτσός… Είναι όπως η ράϊαν; Σου επιτρέπει μόνον σαν αυτές που είχαμε στο σχολειό και όχι την χειραποσκευή, αυτήν του θαλάμου δηλαδή;
Ναι, μπορείς να αγοράσεις priority και να έχεις και τη μεγάλη.
 

Dorian190947

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Μια απο τις χειροτερες εταιριες που εχω ταξιδεψει...απο αθηνα για κισιναου..τιμες οχι και τοσο φθηνες και μεγαλες καθυστερησεις!!
 

duty_free

Member
Μηνύματα
905
Likes
3.238
Ξέρει κάποιος τι ισχύει με το ονλαιν τσεκιν; Νόμιζα ότι μπορείς στο απλικεησον της εταιρείας να το κάνεις και μια ώρα πριν από την πτηση πχ, αλλά αυτό, είχε κλείσει, έπρεπε γκισέ και βέβαια να σταξουν κάποια ευρώ.

Ηλεγξα στο σάιτ αλλά αναφερουν πως αρχίζει 48 ώρες πριν, δεν αναφέρουν όμως μέχρι πόσες ώρες πριν από την πτηση.
 

duty_free

Member
Μηνύματα
905
Likes
3.238
Σε ευχαριστώ. Το είχα δει αυτό αλλά νομιζω ότι είναι αναφορά σε αυτόν που έχει αγοράσει και θέση. Είσαι σίγουρος ότι αφορά όλες τις περιπτώσεις; Αναφέρει επίσης ότι πρέπει να τυπωθεί ενώ στο Αθήνα Κισινάου, αρκούσε η επίδειξη του pdf στο κινητό.
 

bl4ckwar

Member
Μηνύματα
274
Likes
82
Επόμενο Ταξίδι
Ευρώπη ή Η.Π.Α
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Άντζελες, Νέα Υόρκη
Κανονικα ολες οι low cost και μη , λενε οτι στο κινητο μονο το mobile pass ισχυει, (ουτε καν screenshot) αλλα επειδη ειναι ανουσιο το δεχονται.. Τα pdf γενικα ειναι μονο για εκτυπωση και οχι για επιδειξη με κινητο. Αν σου τυχει ποτε παραξενος, καλο ειναι να τα χεις σε mobile/κινητη εκδοση απο την εφαρμογη τους ή στο wallet/πορτοφολι του κινητου,
 

Grtraveler

Member
Μηνύματα
327
Likes
376
Καλησπέρα, είναι κανείς μέλος του wizz club?
Ρωτάω αν αξίζει, γιατί είναι 30€/έτος για να είσαι μέλος, και:
  • Ισχύει για 2 επιβάτες αλλά αν κατάλαβα καλά όταν θες να αλλάζεις το ονόμα του 2 επιβάτη που ταξιδεύει μαζί με με το κύριο μέλος έχει 10€ (π.χ να ταξιδέψεις με 2 διαφορετικούσ φίλουσ κάθε φορά)
  • Η έκπτωση που σου παρέχει στα εισιτήρια αφορά εισιτήρια αξίας από 19,90€ (που σημαίνει οτι εξαιρούνται τα 9,90€ όταν τα βγάζει??)
  • Η έκπτωση στην αποσκευή αφορά μόνο όταν έχεις αποσκευή που πάει από κάτω ή ισχύει και για το wizz priority που στα έχει πακέτο (προτεραιότητα, χειραποσκευή 10kg μέσα στο αεροπλάνο)?
 

titikos

Member
Μηνύματα
164
Likes
76
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ
Καλημέρα σε όλους. Εχω κλείσει για Λονδίνο από Θεσσαλονίκη. Θέλω να σας ρωτήσω κάτι.
1) η χειραποσκευή είναι σε μέγεθος σχολικής τσάντας;
2) προσφέρουν κάτι κατά την διάρκεια της πτήσης ή πρέπει να μεριμνήσω από αφορολογητα;
3) πόσες μέρες πριν την πτήσης να κάνω check in;
4) ποσή ώρα πριν την πτήση να παω στο αεροδρόμιο;
 

frosw

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Καλημέρα σε όλους. Εχω κλείσει για Λονδίνο από Θεσσαλονίκη. Θέλω να σας ρωτήσω κάτι.
1) η χειραποσκευή είναι σε μέγεθος σχολικής τσάντας;
2) προσφέρουν κάτι κατά την διάρκεια της πτήσης ή πρέπει να μεριμνήσω από αφορολογητα;
3) πόσες μέρες πριν την πτήσης να κάνω check in;
4) ποσή ώρα πριν την πτήση να παω στο αεροδρόμιο;
1) Η βαλίτσα της καμπίνας είναι λίγο μεγαλύτερη Τζάντα
2) Δεν προσφέρουνε κάτι κατά τη διάρκεια οπότε πάρε κάτι από πριν
3)Για το check in νομίζω είναι 48 h πριν την πτήση Αν πετάς με άλλον το πιθανοτερο ειναι να σας βάλουν χωριστά αλλά συμβαίνει σε όλους οπότε αλλάζουν μεσα ολοι σχεδον.
4)Για την ώρα πριν την πτήση συνήθως δυο ώρες πριν είναι καλά
 

titikos

Member
Μηνύματα
164
Likes
76
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ
Frosw ευχαριστώ πολύ.
Να σε ρωτήσω...Πιστεύεις ότι πρέπει να αγοράσω θέσεις για τις πτήσεις;
Ταξιδεύω με 2παιδια κ θα ήθελα να κάθονται δίπλα δίπλα με την μαμά τους
 

frosw

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Frosw ευχαριστώ πολύ.
Να σε ρωτήσω...Πιστεύεις ότι πρέπει να αγοράσω θέσεις για τις πτήσεις;
Ταξιδεύω με 2παιδια κ θα ήθελα να κάθονται δίπλα δίπλα με την μαμά τους
Κοιτα τον Φεβρουαριο που ταξιδεψα εγω μια οικογενεια με 2 παιδια καθοντουσαν μαζι. Δεν ξερω αν τις ειχαν αγορασει η τους εβαλε ολους μαζι. Εγω θεωρω πως αν πεις σε αυτους που καθονται διπλα να κατσουν τα παιδια με τη μαμα θα σε αφησουν. Γιατι συμβαινει σε ολους. Σκεψου αυτηνης που καθοταν διπλα μου το αγορι καθοταν με τ δικο μου αγορι. Οποτε πανε καπως ετσι. Εγω δεν θα αγοραζα θα τ εκανα καπως ετσι. Τωρα ειναι στη δικη σου κριση.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.084
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom