Ταξιδια που δεν μπορεσατε να κανετε ..και το μετανιωσατε...

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Μια φιλη ζουσε και εργαζοταν απο 2006-2008 στο Πεκινο.Με ειχε φαει να παω και μαλιστα εβρισκε και εισητηρια στα 600 ευρω.
Δεν πηγα ...το σκυ-λο-με-τα-νιω-σα.
 

Giotap17455

Member
Μηνύματα
95
Likes
11
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία
Μια Νέα Ζηλανδία-Αυστραλία πριν 5-6 χρόνια, που δεν επέμεινα για άδεια από τη δουλειά.. Ε, λέω θα δοθεί κι άλλη ευκαιρία.. Πότε;;;; Μεγάλη χαζομάρα..
 

McElk

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
1.589
Ταξίδι-Όνειρο
Novaya Zemlya
Απρίλιο του 1987 έκανα οδικά το γύρο της Δυτ. Γερμανίας και σε κάποια φάση πήγαινα με το αμάξι από Νυρεμβέργη προς Ανόβερο με σκοπό να περάσω Ανατ. Γερμανία και να πάω Βερολίνο για 3-4 μέρες και στο Δυτικό και στο Ανατολικό. Είχα όλα τα απαραίτητα έγγραφα αλλά για κάποιο ανόητο λόγο το ανέβαλλα για επόμενο ταξίδι και ξόδεψα τις μέρες μου στο Ανόβερο. Έτσι έχασα την ευκαιρία να δω το Βερολίνο του Ψυχρού Πολέμου.
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Αυτό κι αν θα το έχεις σκυλομετανιώσει.....
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Τα 3000 που χα μαζέψει για να πάω Κούβα πριν τρία χρόνια αλλά τα έφαγα τελικά στη Σκανδιναβία. Δεν το μετάνιωσα ακριβώς αλλά με τρώει λίγο...
 

Nikos5050

Member
Μηνύματα
535
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Ναύπλιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία - Ειρηνικός
Απρίλιο του 1987 έκανα οδικά το γύρο της Δυτ. Γερμανίας και σε κάποια φάση πήγαινα με το αμάξι από Νυρεμβέργη προς Ανόβερο με σκοπό να περάσω Ανατ. Γερμανία και να πάω Βερολίνο για 3-4 μέρες και στο Δυτικό και στο Ανατολικό. Είχα όλα τα απαραίτητα έγγραφα αλλά για κάποιο ανόητο λόγο το ανέβαλλα για επόμενο ταξίδι και ξόδεψα τις μέρες μου στο Ανόβερο. Έτσι έχασα την ευκαιρία να δω το Βερολίνο του Ψυχρού Πολέμου.
Άουτς... αυτό είναι όντως πίκρα. Και τι δε θα έδινα για ένα ταξίδι στην Αν. Γερμανία ή ΕΣΣΔ τότε
 

efi.hania

Member
Μηνύματα
624
Likes
938
Ταξίδι-Όνειρο
papua
μετανιωνω πολυ πικρα που τελευταια στιγμη κωλωσα με τη γριπη κι εχασα το ταξιδι στο μεξικο.ΜΕΤΑΝΙΩΩΩΝΩ:(:(:(
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Άουτς... αυτό είναι όντως πίκρα. Και τι δε θα έδινα για ένα ταξίδι στην Αν. Γερμανία ή ΕΣΣΔ τότε
να σου πω, δε θα έβλεπες κι τπτ. Θα σου έδειχναν μόνο αυτά τα πράγματα που θα ήθελαν αυτοί να δεις. ο πατέρας μου κι η μάνα μου που ζήσαν κάτω από το σιδηρούν παραπέτασμα, κι τα διάφορα ταξίδια σε Ουγγάρια, ΕΣΣΔ κι αλλά, δε μπόρεσαν να δουν τίποτα παραπάνω από ότι μπόρουσες να δεις. Χώρια ότι αν πιάναν κάποιο ντόπιο να σου μιλάει ερχόταν η KGB/Stasi/Stb/AVO/SB
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
μετανιώνω...που δεν πήγα Καναδά όταν με παρακαλούσαν....:(
αλλά ελπίζω να επανορθώσω σύντομα!!(πρέπει να πληρώσω το λάθος,έτσι δεν είναι??):bleh:
 

kitten1

Member
Μηνύματα
62
Likes
119
Επόμενο Ταξίδι
Μόλις γύρισα!
Ταξίδι-Όνειρο
Cuba!
στη Σύρο

όπου έμενε μια καλή μου φίλη και στο Εδιμβούργο όπου σπούδασε για κάποια χρόνια φίλος. Αχ, να ανοίξουμε κι ένα θέμα για να γράφουμε ταξίδια- προτάσεις που εκμεταλλευτήκαμε για να ανεβαίνουμε ψυχολογικά!
 

harilander

Member
Μηνύματα
558
Likes
408
Επόμενο Ταξίδι
βλέπουμε...
Ταξίδι-Όνειρο
χώρα του ποτέ
Μια φιλη ζουσε και εργαζοταν απο 2006-2008 στο Πεκινο.Με ειχε φαει να παω και μαλιστα εβρισκε και εισητηρια στα 600 ευρω.
Δεν πηγα ...το σκυ-λο-με-τα-νιω-σα.
Εχω ενα φίλο που δουλεύει Πεκίνο, λες ν'αρχίσω να τον ψήνω να με φιλοξενήσει;:roll:
 

turms

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
2.831
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
erasmus στην Φινλανδια. Δεν ειχε κανει κανενας αιτηση και η υπευθυνη του προγραμματος με παρακαλουσε μιας και ημουνα ο μονος που εκανα εστω μια ερωτηση.
Ακομα χτυπαω το κεφαλι μου στον τοιχο...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.414
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom