Ταξιδια που δεν μπορεσατε να κανετε ..και το μετανιωσατε...

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.442
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Kαι τέλος δε θα είχα πει όχι σε ένα δωδεκαήμερο tour στην Ταϊβάν που οργάνωνε η Κυβέρνηση της Δημοκρατίας της Κίνας (Ταϊβάν) για ξένους πολίτες
Μήπως το επαναλάβουν;; γιαααααα λέγε για λέγε
 

georgiaP

Member
Μηνύματα
55
Likes
35
Ταξίδι-Όνειρο
Σαφάρι στην Τανζανία!
Εδιμβούργο που δούλευε μία καλή φίλη για δύο χρόνια και με παρακαλούσε να πάω! Πως το έχασα αυτό ακόμα δεν μπορω να το χωνέψω...:klaps:
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Εχω ενα φίλο που δουλεύει Πεκίνο, λες ν'αρχίσω να τον ψήνω να με φιλοξενήσει;:roll:
Το συ-ζη-τας?:haha:

Τωρα μου ηρθαν κι αλλα.
Μην μιλησω για erasmus ,μεταπτυχιακα κλπ .Πονεμενη ιστορια.
Πριν 5 χρονια δεν πηγα σε ταξιδι με το προγραμμα Κομενιους -στη δουλεια-οπου ειχαμε επιλογη απο Μαδριτη-Λονδινο-Παρισι-Λισσαβωνα-Στοκχολμη.
Αυτο το καλοκαιρι που μας περασε μολις ειχαμε επιστρεψει απο Ναξο ,λαμβανω μαιλ απο ταξιδιωτικο για μια 15νθημερη κρουαζιερα τον Αυγουστο -σε πολυ καλη τιμη-με το εξης δρομολογιο:Πειραιας-2,3 λιμανια σε Ιταλια-Μαλτα-Τυνησια-Βαρκελωνη
Γκρρρρ
 

galat

Member
Μηνύματα
851
Likes
2.118
Επόμενο Ταξίδι
...
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Δύο χαμένες μουσικές ταξιδιωτικές ευκαιρίες.
Ένα χαμένο ταξίδι : Είχα προγραμματίχει μία σύντομη επίσκεψη στο Παρίσι (το οποίο βέβαια είχα δει αρκετές φορές ήδη) για να παρακολουθήσω με έναν φίλο τον Tom Waits, που ερχόταν από Νέα Υόρκη και τον οποίο είχα καημό να δώ. Δυστυχώς λόγοι υγείας συγγενικού μου προσώπου ακύρωσαν το ταξίδι, χάθηκαν και τα εισιτήρια....
Και μια χαμένη μουσική ταξιδιωτική ευκαιρία : Ευρισκόμενος στην πόλη του Μεξικού και ενώ την επομένη μέρα φεύγαμε για Γκουαναχουάτο, πήγαμε να φάμε στο Hard rock cafe, όπου είδαμε ότι την επομένη έπαιζε live ο Compay Segundo. Δυστυχώς δεν μπορούσαμε να αλλάξουμε το πρόγραμμά μας και έτσι τον χάσαμε, μιας δια παντός μάλιστα γιατί μετά από λίγους μήνες πέθανε.
 
Μηνύματα
607
Likes
115
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ιταλια- ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνια
2000. επταήμερο πληρωμένα τα πάντα (ξενοδοχεία, εισητήρια)για Ρίο ντε Τζανέϊρο σε ένα ιατρικό συνέδριο (θα συνόδευα την ιατρό- σύνεδρο). 2010, η ευκαιρία μου να επισκεφττώ την Νότια Αφρική με την εθνική ομάδα ποδοσφαίρου. Είναι προαφνές ότι το πρώτο ακόμη με πονάει.
 

maria30

Member
Μηνύματα
238
Likes
734
Επόμενο Ταξίδι
??????
Εγώ πάλι το 2009 πριν τα Χριστούγεννα κέρδισα ταξίδι στο Λονδίνο σεροπορικά ξενοδοχείο 4 μέρες και δεν πήγα....μην ρωτάτε γιατί ακόμα τα παίρνω όταν το σκέφτομαι.γκρρ...ευτύχως είμαι γενικά τυχερό άτομο οπότε πάλι κάτι κάπου θα κερδίσω λέω και παρηγοριεμαι...
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Μια Κωνσταντινουπολη περυσι οταν πηγαν οι γονεις μου. Οι οικονομιες μου προοριζονταν για αλλου αλλα ισως να τα καταφερνα αν το επαιρνα αποφαση. Και το γεγονος οτι εκεινοι ηθελαν να πανε με γκρουπ ενω εγω οχι με κρατησε πισω... μετανιωνω λιγακι μονο. Εχω καιρο να παω κι ειναι και διπλα που λεει ο λογος :)
 

Dva Srca

Member
Μηνύματα
558
Likes
1.053
Επόμενο Ταξίδι
ΗΠΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Οπουδήποτε Πολυνησία
Πριν μερικούς μήνες, ήμουν ένας από τους νικητές του διαγωνισμού της Aegean, έκλεισα εισιτήρια για Βαρκελώνη business class δώρο από το διαγωνισμό και δεν πήγα τελικά, επειδή μου έκατσε ένα μήνα μετά Νέα Υόρκη σε σούπερ τιμή και με τζάμπα διαμονή σε ελληνοαμερικάνους και δε μπορούσα να πάρω άδεια δύο διαδοχικούς μήνες... Τουλάχιστον στην Αμερική πήγα όμως.
 

Loca Corazon

Member
Μηνύματα
106
Likes
41
2005 - 2008 είχα την ευκαιρία να επισκεφτώ το Πεκίνο μιας και πολύ κοντινοί μου άνθρωποι εργάζονταν για την Ολυμπιάδα ... τότε δεν ήθελα να πάω, έκανα την δύσκολη ... τώρα που επέστρεψαν και φυσικά το μετάνιωσα!! (ανάποδος χρόνος, ε;)

Καλοκαίρι του 2007 ... προγραμματισμένο ταξίδι στο Μεξικό το οποίο ανέβαλα μιας και άλλαξα δουλειά και δεν τόλμησα να ζητήσω τόσο σύντομα 2 εβδομάδες άδεια .... (big mistake, στερνή μου γνώση να σε είχα πρώτα!)

Και τελευταίο και καλύτερο ... δεν πήγα για μεταπτυχιακές σπουδές στο Σικάγο, στην γενέτειρα μου, για λόγους οικογενειακούς. Μια απόφαση που σίγουρα άλλαξε την πορεία της ζωής μου ...

Είμαι όμως θετική ... και η ευκαιρία θα ξαναδοθεί και το timing θα είναι σωστό!
 
Last edited by a moderator:

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
2000. επταήμερο πληρωμένα τα πάντα (ξενοδοχεία, εισητήρια)για Ρίο ντε Τζανέϊρο σε ένα ιατρικό συνέδριο (θα συνόδευα την ιατρό- σύνεδρο). 2010, η ευκαιρία μου να επισκεφττώ την Νότια Αφρική με την εθνική ομάδα ποδοσφαίρου. Είναι προαφνές ότι το πρώτο ακόμη με πονάει.
Εγώ πάλι το 2009 πριν τα Χριστούγεννα κέρδισα ταξίδι στο Λονδίνο σεροπορικά ξενοδοχείο 4 μέρες και δεν πήγα....μην ρωτάτε γιατί ακόμα τα παίρνω όταν το σκέφτομαι.γκρρ...ευτύχως είμαι γενικά τυχερό άτομο οπότε πάλι κάτι κάπου θα κερδίσω λέω και παρηγοριεμαι...
Πω πω παιδια μου δεν τα αφηνουμε αυτα τα ετοιμα!!!
2005 - 2008 είχα την ευκαιρία να επισκεφτώ το Πεκίνο μιας και πολύ κοντινοί μου άνθρωποι εργάζονταν για την Ολυμπιάδα ... τότε δεν ήθελα να πάω, έκανα την δύσκολη ... τώρα που επέστρεψαν και φυσικά το μετάνιωσα!! (ανάποδος χρόνος, ε;)

Καλοκαίρι του 2007 ... προγραμματισμένο ταξίδι στο Μεξικό το οποίο ανέβαλα μιας και άλλαξα δουλειά και δεν τόλμησα να ζητήσω τόσο σύντομα 2 εβδομάδες άδεια .... (big mistake, στερνή μου γνώση να σε είχα πρώτα!)

Και τελευταίο και καλύτερο ... δεν πήγα για μεταπτυχιακές σπουδές στο Σικάγο, στην γενέτειρα μου, για λόγους οικογενειακούς. Μια απόφαση που σίγουρα άλλαξε την πορεία της ζωής μου ...

Είμαι όμως θετική ... και η ευκαιρία θα ξαναδοθεί και το timing θα είναι σωστό!
Ιδια περιπτωση με μενα ηταν η πρωτη.:(
 
Last edited by a moderator:

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Μήπως το επαναλάβουν;; γιαααααα λέγε για λέγε
Eίναι για ξένους πολίτες από 20-40 ετών, πρέπει να πληρώσεις εσύ τα εισιτήρια για Ταϊπέι, όμως τα υπόλοιπα τα πληρώνουν αυτοί (ξενοδοχείο, μεταφορές, φαγητό, ξεναγήσεις, δραστηριότητες)... σου στέλνω pm...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.196
Μηνύματα
883.561
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom