Ταξιδια που δεν μπορεσατε να κανετε ..και το μετανιωσατε...

fou

Member
Μηνύματα
79
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία
Δεν πήγα Los Aggeles, όταν έκαναν μεταπτυχιακά κάποιοι φίλοι. Μετανιώνωωωωωωω
 

Padme

Member
Μηνύματα
91
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Λιμνούπολη
Κολλητή μου φίλη πήγε για σπουδές Αυστραλία και έμεινε 10 χρόνια...Με παρακαλόυσε να πάω και μάλιστα μου πλήρωνε και τα αεροπορικά γιατί μετά τις σπουδές έπιασε δουλειά με τρελλές αποδοχές...Εγώ next year και next year ώσπου επέστρεψε μόνιμα...Πέταξε το πουλάκι!!! Στη υγειά εμένα του κοροίδου!!:roll::roll:
 

Eftichia

Member
Μηνύματα
858
Likes
1.285
Επόμενο Ταξίδι
τοσκανη
Ταξίδι-Όνειρο
καραιβικη
στην ισλανδια που μενει ενας ξαδερφος μου.δεν μπορεσαμε να παμε οταν μας ειχε προσκαλεσει.παντα το εχω στο μυαλο μου!!!!!!!!!
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Κολλητή μου φίλη πήγε για σπουδές Αυστραλία και έμεινε 10 χρόνια...Με παρακαλόυσε να πάω και μάλιστα μου πλήρωνε και τα αεροπορικά γιατί μετά τις σπουδές έπιασε δουλειά με τρελλές αποδοχές...Εγώ next year και next year ώσπου επέστρεψε μόνιμα...Πέταξε το πουλάκι!!! Στη υγειά εμένα του κοροίδου!!:roll::roll:
αυτο επιβάλει χαρακιρι νομιζω :harakiri:
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Δύο χαμένες μουσικές ταξιδιωτικές ευκαιρίες.
Ένα χαμένο ταξίδι : Είχα προγραμματίχει μία σύντομη επίσκεψη στο Παρίσι (το οποίο βέβαια είχα δει αρκετές φορές ήδη) για να παρακολουθήσω με έναν φίλο τον Tom Waits, που ερχόταν από Νέα Υόρκη και τον οποίο είχα καημό να δώ. Δυστυχώς λόγοι υγείας συγγενικού μου προσώπου ακύρωσαν το ταξίδι, χάθηκαν και τα εισιτήρια....
Και μια χαμένη μουσική ταξιδιωτική ευκαιρία : Ευρισκόμενος στην πόλη του Μεξικού και ενώ την επομένη μέρα φεύγαμε για Γκουαναχουάτο, πήγαμε να φάμε στο Hard rock cafe, όπου είδαμε ότι την επομένη έπαιζε live ο Compay Segundo. Δυστυχώς δεν μπορούσαμε να αλλάξουμε το πρόγραμμά μας και έτσι τον χάσαμε, μιας δια παντός μάλιστα γιατί μετά από λίγους μήνες πέθανε.
Πω πω πίκρα και στις δυο περιπτώσεις :(
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Κολλητή μου φίλη πήγε για σπουδές Αυστραλία και έμεινε 10 χρόνια...Με παρακαλόυσε να πάω και μάλιστα μου πλήρωνε και τα αεροπορικά γιατί μετά τις σπουδές έπιασε δουλειά με τρελλές αποδοχές...Εγώ next year και next year ώσπου επέστρεψε μόνιμα...Πέταξε το πουλάκι!!! Στη υγειά εμένα του κοροίδου!!:roll::roll:
Δεν πήγα Los Aggeles, όταν έκαναν μεταπτυχιακά κάποιοι φίλοι. Μετανιώνωωωωωωω
αυτο επιβάλει χαρακιρι νομιζω :harakiri:
Χαρακιρι λεει?
Αστο ....ασχολιαστο!
Πολυ οδυνηρο αυτο το θεμα τελικα.Κακως το ανοιξα!:D
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.607
Likes
9.864
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Ax τι καϋμό μου θυμίσατε! Πριν πολλά πολλά χρόνια όταν ήμουν φοιτήτρια, είχα επιλεγεί σε κάποιο πρόγραμμα για διαμονή 3μιση μηνών στην Αμερικανική ύπαιθρο (ΗΠΑ), με πληρωμένα όλα τα έξοδα+ ένα μικρό χαρτζιλίκι.Ελα όμως που ο αντιαμερικανισμός τότε ήταν πολύ έντονος και ο καϋμένος ο πατέρας μου,νόμιζε ότι με το που θα κατέβω από το αεροπλάνο θα με εξοντώσουν οι "φονιάδες των λαών". Πες πες, και μετερχόμενος κάθε είδους επιχειρήματα έχασα την ευκαιρία που ομολογώ με κυνηγάει ακόμη.Δυστυχώς για να βρώ 3μιση μήνες ελεύθερους πρέπει να περιμένω τη σύνταξη(αν ζούμε μέχρι τότε).Ποτέ δεν ξέρεις όμως
απο που το βρηκες αυτο το προγραμμα να παμε εμεις οι λιγοτερο αντιαμερικανιστες;;;;;;
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.607
Likes
9.864
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Ταξιδι στην Σικελια πριν 7 χρονια για 7μερες που το εχασα λογω αγωνων οπως και επισης ενα 4μερο Κωσταντινουπολη,που αναβληθηκε λογω γαμου που επρεπε να παρεβρισκομαι και δεν το ειχα λαβει στα υποψην ....
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Μια Βαρκελώνη, μια Ρώμη, ένα Άμστερνταμ, ένα Παρίσι και ένα Βερολίνο... Πότε?? Πριν αρκετά χρόνια όταν ταξίδευε η αδερφή μου κι εγώ με τον τότε φίλο μου όχι.. Τουλάχιστον όχι στο εξωτερικό... Και δεν ήθελε να ταξιδεύω και μόνη μου... Και δεν το πολυσκέφτηκα τότε γιατί δεν είχα κολλήσει το μικρόβιο συν ότι ήμουν ερωτευμένη... Ναι τόσο ηλίθια....
Αλλά από τα λάθη μαθαίνεις...
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Ακόμη όχι. Αλλά σύντομα θα γράψω στο θέμα τη σωστή απάντηση.
Ένας φίλος ετοιμάζεται για καλοκαιρι Αυστραλία-Ν.Ζηλανδία, αλλά είμαι βέβαιος ότι θα είναι αδύνατο να πάω. Ξεκινάω νέα μόνιμη δουλειά 1/3 και δε νομίζω να μου δώσουν άδεια μετά απο 3-4 μήνες. Άσε που θέλω υπερσιβηρικό τον Οκτώβρη, που θα βρώ τόσες μέρες πιά;
Επίσης, είχα πληρώσει για ταξίδι στην Κούβα, το οποίο τελικά ακυρώθηκε (δεν ακύρωσα εγώ). Οπότε δεν πήγαμε, αλλά δεν ξέρω αν θα έχω ποτέ την ευκαιρία να επισκεφτώ την Κούβα του Φιντέλ...
 

MIAT

Member
Μηνύματα
417
Likes
1.125
Ταξίδι-Όνειρο
Svalbard, Κίνα, Αλάσκα
Λοιπόν το καλοκαίρι που μας πέρασε Γενεύη-Λισσαβώνα όλα κανονισμένα είχα προπληρώσει και κάποια ξενοδοχεία.Και 2 εβδομάδες πριν την αναχώρηση κόβουν την άδεια του έτερου ήμισυ και αντί τουλάχιστον να αναβάλλω το ταξίδι και να μεταφέρω με μικρό σχετικά κόστος τις ημερομηνίες με πιάνουν τα νέυρα μου τα ακυρώνω όλα και΄χάνω εντελώς και τα χρήματα.Το σκυλομετάνιωσα!!!!!!!!Ηθικό δίδαγμα : Tα νεύρα βγαίνουν πάντα σε κακό!!;):bleh:
 

fou

Member
Μηνύματα
79
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία
Κάθε φορά που το σκέφτομαι με πιάνει τρέλα. Κόλωσα με τον Η1Ν1 και έκλεισα Ρωσία με οργανωμένο. Πλήρωσα προκαταβολή κλπ. Τελευταία στιγμή ακυρώθηκε γιατί δεν μαζεύτηκαν αρκετά άτομα. Χρονικά δεν μπορούσαμε να το μεταφέρουμε, τσαντιστήκαμε κιόλας γιατί δεν μας ειδοποίησε το πρακτορείο εγκαίρως, τρομάξαμε να πάρουμε τα λεφτά μας πίσω. Χαμός.
Άσε Κλεοπάτρα οδυνηρότατο το θέμα που άνοιξες.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.906
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom