Γενικά Διακοπες για ζευγαρι

ΝΕΛΗ

Member
Μηνύματα
18
Likes
3
Καλησπερα.. ειμαστε ενα νεο ζευγαρι (22 κ 25 ετων) και ψαχνουμε να παμε διακοπες. Δεν θα εχουμε μεταφορικο μεσο γι αυτο θελουμε ενα νησι που να μπορει να γυριστει με τα ποδια ή να εχει καλη συγκοινωνια. Επισης να ειναι οικονομικα διοτι ειμαστε φοιτητες.. Σκεφτομαστε για την τελευταια βδομαδα του αυγουστου. Ευχαριστω πολυ..:clap:
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Καλώς όρισες ΝΕΛΗ. Το μήνυμα σου μεταφέρθηκε σε ήδη υπάρχον ποστ με προτάσεις για "διακοπές για ζευγάρι". Μπορείς να συμβουλευτείς και τις παραπάνω προτάσεις... :)
 

kanarinaki

Member
Μηνύματα
32
Likes
32
Ταξίδι-Όνειρο
Περού -Μάτσου Πίτσου
Μία ψήφος και από μένα στη Σύρο (έχει από τις πιο όμορφες χώρες και αρκετά χωριά).
Kαλά σε συμπάθησα kanel28 απ την αρχή ,χιχιχι..
Ψήφος κι από μένα στην Σύρο ,την οποία για 4η χρονιά θα την ξανα προτιμήσω κι εγώ!!
 

kanarinaki

Member
Μηνύματα
32
Likes
32
Ταξίδι-Όνειρο
Περού -Μάτσου Πίτσου
η συρος ειναι ιδανικη για καποιον χωρις αμαξι?
Το αμάξι ή το μηχανάκι βολεύει πολύ ...Υπάρχει όμως και συγκοινωνία ΚΤΕΛ που σε πάει σε αρκετές περιοχές και παραλίες με εισιτήριο 1,70 ευρώ αν θυμάμαι καλά από πέρυσι.Ρίξε μια ματιά στο syrostoday.gr
έχει δρομολόγια και αρκετές πληροφορίες..Αν δεν έχεις μέσο καλύτερα να μείνεις Ερμούπολη και να μετακινείσαι με ΚΤΕΛ.
Εδώ έχω και μερικές φώτο να πάρεις μια "γεύση" αν θες http://www.travelstories.gr/community/gallery/albums/Σύρα-Το-νησί-της-καρδιάς-μου.583/
 
Last edited:

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Στη Σύρο για μένα μόνο η Ερμούπολη αξίζει. Από παραλίες δεν λέει τίποτα.
Την καλύτερη συγκοινωνία σε νησί την έχει νομίζω η Πάρος. Τουλάχιστον πριν αρκετά χρόνια είχε συχνά δρομολόγια και μέχρι αργά το βράδυ. Τώρα ελεω μνημονίου δεν ξέρω αν ισχύουν αυτά.;)
Επίσης στη Νάξο έχεις πρόσβαση σε παραλίες και χωριά με ΚΤΕΛ.
 

foodie_mary

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Κυκλαδες
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Μολις μπηκα στην παρεα σας και νιωθω πολυ τυχερη που σας βρηκα! Ψαχνω νησι με κυριαρχο χαρακτηριστικο καταπληκτικες παραλιες, να μην κρινεται αναγκαια η χρηση αυτοκινητου , για ζευγαρι 23 χρονων , να χει και μια καλη διασκεδαση, οχι ξεφαντωμα αλλα οχι και ερημια.... Εχω δει πααααρα πολλα και εχω μπερδευτει.....επισης να ειναι κυκλαδες ( εκτος μυκονου σαντορινης και συρου) . Μ αρεσε η Μηλος αλλα δεν ξερω κατα ποσο ευκολο θα ναι χωρις αυτοκινητο....εικαι και για κουφονηςια αλλα φοβαμαι μηπως ειναι πολυ ησυχα, πχ περισυ στη Συρο απογοητευτηκαμε με τη διασκεδαση.... Ευχαριστω εκ των προταιρων....!
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.431
Likes
4.415
Καλησπέρα και καλώς ήρθες!
Έχει πολλά σχετικά θέματα στο forum, κάνε τον κόπο να ρίξεις μια ματιά. Ενδεικτικά:
http://www.travelstories.gr/community/threads/Διακοπες-για-ζευγαρι.49176/
http://www.travelstories.gr/community/threads/Διακοπές-για-ζευγάρι-το-καλοκαιρι.45711/
Η Μήλος είναι εξαιρετική, αλλά κατά τη γνώμη μου θέλει μεταφορικό μέσο (κατά προτίμηση μηχανάκι), καθώς πολλές παραλίες είναι σχετικά απομονωμένες...
 

kosdan

Member
Μηνύματα
149
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Ελλαδα!!
Ταξίδι-Όνειρο
Διαστημα
Πρωτα απο ολα καλως ορισες και καλοταξιδι.
Δευτερον μην λες για την Συρρο γιατι αν σε παρει χαμπαρι ο galat θα εχουμε προβλημα!!
(Πλακα κανω!!)
Εγω παντως θα σου προτεινα Μηλο αλλα χρειαζεσαι τουτου ἠ μηχανακι.
Αφου δεν θελεις να κανεις πολλες γυρες με τουτου θα σου προτεινα την Ιο οπου ειναι μικρη και εχει και ομορφες παραλιες!!
 

Marie.

Member
Μηνύματα
47
Likes
7
εγω παντως με αυτα που ζητας θα ελεγα χωρις καμια σκεψη Ναξο και παλι Ναξο.εχει φοβερες παραλιες δεν ειναι ακριβο νησι εχει νυχτερινη ζωη δεν ειναι ερημια καθολου σε σχεση με τη Μηλο που ειχαμε παει παλιοτερα και παρα ειναι ησυχο νησι εγω δεν ξερω αν θα ξαναπηγαινα.εμεις τελικα καταληξαμε Παρο
 

Demetrax

Member
Μηνύματα
14
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
το επόμενο
Γεια σας και από μένα πάλι, μετά από σχεδόν ένα χρόνο. Πέρυσι ακολούθησα τις συμβουλές σας και πήγα στη Σκιάθο. Ίσως οι καλύτερες διακοπές μέχρι τώρα.

Φέτος αφού διάβασα με τις ώρες το φόρουμ αποφασίσαμε με το αγόρι μου για Μήλο 9-16 Αυγούστου. Θα ήθελα απλά να κάνω μια ερώτηση που δεν βρήκα πουθενά την απάντηση της.

Μπορώ να ενοικιάσω μικρό ταχύπλοο με μικρή μηχανή χωρίς να χρειάζεται δίπλωμα, κάπου στη Μήλο? Το έχει κάνει κανείς? Νοικιάσαμε στη Σκιάθο πέρσι και ήταν μοναδική εμπειρία θα θέλαμε να το επαναλάβουμε ειδικά στη Μήλο.


Θα περιμένω τα φώτα σας ! Ευχαριστώ! :lol:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.418
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom