Μηχανές αναζήτησης ξενοδοχείων

Μηνύματα
137
Likes
125
δεν έχω πρόβλημα αν δεσμευτεί η κάρτα και σε περίπτωση ακύρωσεις,να επιστραφούν τα λεφτά. συνήθως μου ζητάει τα στοιχεία της κάρτας, άλλα δεν ζήτησαν σήμερα. σκέφτηκα οτι έχουν τα στοιχεία μου αποθηκευμένα, επειδή εχω κάνει πρόσφατα άλλη κράτηση
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.375
Likes
14.280
δεν έχω πρόβλημα αν δεσμευτεί η κάρτα και σε περίπτωση ακύρωσεις,να επιστραφούν τα λεφτά. συνήθως μου ζητάει τα στοιχεία της κάρτας, άλλα δεν ζήτησαν σήμερα. σκέφτηκα οτι έχουν τα στοίχεια μου αποθηκευμένα, επειδή εχω κάνει πρόσφατα αλλή κράτηση
Πιθανόν αλλά δεν νομίζω να ισχύει ότι έχουν τα στοιχεία από άλλη κράτηση.Αν δεν επιβεβαιώσεις τα στοιχεία νομίζω ότι δεν έχουν το δικαίωμα να χρεώνουν την κάρτα.

Πιθανότατα για αυτό έστειλε και e-mail ο ιδιοκτήτης.Θέλει το 20%.΄Οποτε αποφασίζεις αν θα προχωρήσεις ή όχι.Αν δεσμευτεί το ποσό υπολόγισε καλά τις μέρες σε περίπτωση που θέλεις να ακυρώσεις.
 
Μηνύματα
137
Likes
125
με ποίο τρόπο να προχωρήσω?να τους βάλω προκαταβολή στο λογ/μο?
δεν νομίζω να δεχτούν να την επιστρέψουν μετά.
γιατί δεν ζήτησε τα στοιχεία της κάρτας το booking?
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.375
Likes
14.280
με ποίο τρόπο να προχωρήσω?να τους βάλω προκαταβολή στο λογ/μο?
δεν νομίζω να δεχτούν να την επιστρέψουν μετά.
γιατί δεν ζήτησε τα στοιχεία της κάρτας το booking?
Δεν ξέρω γιατί δεν ζήτησε στοιχεία κάρτας το booking.
Ο ιδιοκτήτης τι ζητά;Κατάθεση σε λογαριασμό ή στοιχεία κάρτας για να κάνει την δέσμευση;Αν ζητά την κάρτα νομίζω ότι είσαι εντάξει και μετά(αν ακυρώσεις) θα αποδεσμεύσει το ποσό.Διαφορετικά θα παρέμβει το booking.
 
Μηνύματα
137
Likes
125
δεν έχω μιλήσει άκομα μαζί τους, ήθελα να ακούσω γνώμεις εδώ γιατί πρώτη φορά μου έτυχε αυτό.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.606
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Αν δεν σου ζήτησε τα στοιχεία της κάρτας το booking τότε ο ξενοδόχος θα σου ζητήσει κατάθεση σε λογαριασμό. Μάλλον το έγραφε στα ψιλά γράμματα. Το να γίνεται κράτηση χωρίς κάρτα είναι συνηθισμένο φαινόμενο στην Ελλάδα, μου έχει τύχει 2 φορές, χωρίς να απαιτείται ούτε καν προκαταβολή. Να είσαι έξτρα προσεκτική πάντως με την προκαταβολή και τα έξοδα ακύρωσης. Στη θέση σου θα έκανα και μια ερώτηση στο booking
 
Μηνύματα
137
Likes
125
δεν γράφει κάτι στα ψιλά γράμματα, κοίταξα ξανά και στο σαιτ και στο μειλ επιβεβαίωσης :(((

πάντως έκλεισα και άλλο ξενοδοχείο με ακριβώς ίδιους όρους για άλλο προορισμό και μου ήρθε μειλ που με ευχαρίστησαν μόνο και ούτε λόγους για προκαταβολή
 
Last edited by a moderator:

fotast

Member
Μηνύματα
9.375
Likes
14.280
δεν γράφει κάτι στα ψιλά γράμματα, κοίταξα ξανά και στο σαιτ και στο μειλ επιβεβαίωσης :(((

πάντως έκλεισα και άλλο ξενοδοχείο με ακριβώς ίδιους όρους για άλλο προορισμό και μου ήρθε μειλ που με ευχαρίστησαν μόνο και ούτε λόγους για προκαταβολή
Το άλλο ξενοδοχείο έχει τους ίδιους όρους(μερική προκαταβολή) και δεν θα ζητήσει τίποτα;Πώς γίνεται;
 
Μηνύματα
137
Likes
125
ίσως επειδή η κράτηση είναι μόνο για 3 ημέρες και το ποσό δεν είναι μεγάλο. τι να πω?έχω μπερδευτει.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Αφου,δεν ξερεις,ποτε θα παρεις αδεια,βρες καποιο ξενοδοχειο που δεν ζηταει προκαταβολη και με δυνατοτητα ακυρωσης.Μη μπλεκεις..
 

nicpag

Member
Μηνύματα
81
Likes
76
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Καλησπέρα παιδιά , κοίταγα για διαμερίσματα στη Βιέννη και έπεσα πάνω στο wimdu.gr . Ξέρει κανείς αν είναι ασφαλές , ακριβές ;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.410
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom