Ryanair Ποιά η γνώμη σας για τη Ryanair;

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.754
Ήθελα να ξέρω δεν βαρεθήκατε να ασχολείστε με την ράυαν.Βάζει ένα σάιτ μια είδηση το 2017
για ένα γεγονός του 2013 και για να δείξει κύρος και καλά γράφει ότι είναι από New York Times ενώ είναι μια συραφή
από Irish Times (Λεπτομέρεια).
https://www.irishtimes.com/business...s-not-a-straightforward-arrangement-1.1541382
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.370
Likes
6.861
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Mea culpa panpan μου,
Νόμιζα ήταν φρεσκο νέο που αφορούσε την δημοφιλή σε ταξιδιώτες με περιορισμένα μπάτζετ αεροπορική εταιρεία, και σχετίζονταν βάση περιεχομένου και με τις πρόσφατες ακυρώσεις πτήσεων.
Μάλλον έπεσα ...θύμα fake news η παραπληροφόρησης! ;-) το
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.365
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Μάλλον έπεσα ...θύμα fake news η παραπληροφόρησης! ;-) το
Οχι. Μα δεν εγραψες κατι λαθος, μετεφερες αυτο που διαβασες, μεταφραση καποιου αλλου. Ευχαριστούμε για την ενημέρωση και το αρθρο.
1.Ήθελα να ξέρω δεν βαρεθήκατε να ασχολείστε με την ράυαν.
2. καλά γράφει ότι είναι από New York Times ενώ είναι μια συραφή
από Irish Times
1. Οχι. Οποιος βαριεται να διαβαζει μπορει να μην διαβαζει.
2. Λαθος. Ειναι απο τους New York Times.
https://mobile.nytimes.com/2017/11/16/business/ryanair-pilots.html
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.754
Σου βάζω μια εφημερίδα με ημερομηνία 27/9/2013 κι εσύ μου βάζεις μια με ημερομηνία
16/11/2017.
Οκ ότι πεις.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.365
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Σου βάζω μια εφημερίδα με ημερομηνία 27/9/2013 κι εσύ μου βάζεις μια με ημερομηνία
16/11/2017.
Οκ ότι πεις.
Ειπες οτι το άρθρο που αναφεροταν το λινκ δεν ηταν απο τους ΝΥ Times, κ ηταν συρραφη. Κ το μελος νομισε κιολας οτι εκανε κ λαθος. Ενω ηταν απο τους ΝΥ Times οπως εγραφε. Αυτο παρεθεσα κ μονο, δεν έκρινα τπτ. Ουτε εχω δικιο σε τπτ, απλά παραδεξου το λαθος κ τελος. Κανένα αλλο μελος δεν εκανε λαθος για να λεει κ mea culpa κιολας...
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.754
Τι αποκάλυψαν αρκετοί υπάλληλοι της εταιρίας που μίλησαν στους New York Times
Είδες η ομιλία να γίνετε στους NYT ή αναμεταδίδει την είδηση των υπαλλήλων που δόθηκε στους Irish Times;
Και μάλιστα 4 χρόνια μετά.
Είναι ψέμα ότι έδωσαν συνέντευξη στους ΝΥΤ ναι ή όχι;
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.365
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
, δεν έκρινα τπτ. ...
Είναι ψέμα ότι έδωσαν συνέντευξη στους ΝΥΤ ναι ή όχι;
Δεν ξερω, δεν ειμαι ξερολας, συζήτηση μπορει να γινεται. Αλλα δεν γινομαι καθολου κατανοητος βλεπω. Το αρθρο του λινκ του Θανου ειναι απο τους ΝΥ Times της 16/11/17 κ οχι απο irish times του 13 που εγραψες. Απο κει κ περα το πως τιτλοφορουνται κ πως μεταφέρονται τα αρθρα συζηταμε.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.956
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Η ΔΕΗ, είχε γίνει πολλή συζήτηση τότε, αν το θυμάστε.
Γιατί ειναι υπερβολικό να πληρώνει η εταιρεία το νερό όταν σε μια πτήση που το προσωπικό αφυδατώνεται είναι σημαντικό γις την ασφάλεια των επιβατών και της πτήσης να είναι ο πιλότος τουλάχιστον υγιής; Ειναι υποχρέωση της, νομίζω.
Και στη δική μου δουλεία αφυδατώνομαι, και είναι σημαντικό για την ασφάλεια των πελατών της εταιρίας. Αλλά το νερό μου το πληρώνω κανονικά....
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.375
Likes
14.280
Υπερβολή εννοώ την τσιγκουνιά που κάνει η εταιρεία που δεν δίνει νερό στους πιλότους..

καλά μην πάμε σε ΔΕΚΟ προ κρίσης και τα πανηγύρια που γίνονταν.. ακόμα ψάχνουν τα λεφτά που έδιναν στους συνδικαλιστές της ΔΕΗ οι οποίοι τα ξόδευαν σε "εκπαιδευτικές" εκδρομές στην Αφρική αν θυμάμαι καλά.. κλ κλ
Μια που αναφέρθηκε από σημερινή δημοσίευση(ΟΚ είναι οφ-τόπικ σε σχέση με το θέμα).

http://www.capital.gr/epikairotita/...56-atoma-kai-tou-fotopoulou-gia-to-dei-travel
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.375
Likes
14.280
Τι τους δικάσανε και τους καταδικάσανε ;; πρόοδος
Τους δικάζουνε αλλά η καταδίκη αργεί ακόμη.Δέκα σχεδόν χρόνια μετά η υπόθεση είναι ακόμη Εφετείο.Αν πάει ΄Αρειο Πάγο και ξαναγυρίσει Εφετείο τότε δεν τελειώνει ούτε σε 15 χρόνια.Και έως τότε μπορεί κάποιοι να μην υπάρχουν πιά.Και τι νόημα θα έχει τέτοια δικαιοσύνη;
 

schumigirl

Member
Μηνύματα
103
Likes
75
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπεστη
Ταξίδι-Όνειρο
New York
Παιδια ισως η ερωτηση μ ειναι ασχετη...
\\
αλλα δε βλεπω πια πτησεις της easyjet απο θεσσαλονικη!! εχετε καποια ενημερωση??

Οσες φορες πεταξα μ φανηκε μακραν καλυτερη απο τη ραιναιρ!!

Οι πτησεις ραινερ απο θεσσαλονικη ειναι ικανοποιητικες!!
σιγουρα θα μπορουσε να εχει κ αλλους προορισμους ..ωστοσο βλεπω οτι εκανε μεγαλα ανοιγματα απο Χανια!! εμας απο Βορεια Ελλαδα μας πεφτει λιγο μακρια!@
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.415
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom