Ταξίδι Κρακοβία φθηνά αεροπορικα

giorgtsi

Member
Μηνύματα
291
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο
Ταξίδι-Όνειρο
New York
Θα μπορούσες , για να μειώσεις και το κόστος των αεροπορικών και την ταλαιπωρία , να πας Βαρσοβία με την Ryanair ( όπου φτάνεις στο Modlin στις 9:00 άρα έχεις ολόκληρη τη μέρα στη διάθεση σου) , μένεις 1 βράδυ, πας με τρένο Κρακοβία το επόμενο πρωί, 3 διανυκτερεύσεις , και επιστρέφεις με Aegean μέσω Αθηνών.
Αυτό ακριβώς κάναμε κι εμείς πριν από ένα μήνα.
Σωστό και αυτό..Αν και δεν νομίζω πως υπάρχει λόγος να επιστρέψει Θεσσαλονίκη μέσω Αθηνών μιας και στην Πολωνία είναι πολύ φθηνότερο το τρένο ή το λεωφορείο που θα τον γυρίσει Βαρσοβία για να πάρει το αεροπλάνο και να βρεθεί πίσω στην Θεσσαλονίκη,ειδικά με aegean ανεβαίνει πολύ το κόστος με Ryanair μπορεί να γυρίσει κάποιος πολύ φθηνότερα Αθήνα μέσω Κατοβιτσε ή Κρακοβίας και μετά είτε αεροπορικώς Θεσσαλονίκη αμα πετύχεις τις προσφορες της Ryan 16,99 ή 19,99 αλλιώς οσε ή ΚΤΕΛ,ταλαιπωρία λίγο και αρκετά χρήματα παραπάνω σε κάποιες περιπτώσεις γ αυτό δεν ξέρω αν αξίζει να το κάνεις,ίσως το έκανα μόνο αν ήθελα να γλιτώσω χρόνο στα πήγαινε έλα γιατί είναι σημαντικός χρόνος που χάνεις απ το ταξίδι..Μπορεί να πετύχεις και προσφορά με aegean καλή τιμή για την επιστροφή από Κρακοβία-Θεσσαλονίκη μέσω Αθηνών αλλά το θεωρώ τελείως σπάνια περίπτωση,τουλάχιστον όταν κοιτούσα εγώ τις τιμές ήταν εξωφρενικές...
Update:Τώρα που κοιτάω τις τιμές δεν είναι και τόσο υψηλές για aegean πρέπει να τρέχει και μια προσφορά για κρακοβία τώρα οπότε @Θανασης95 τσέκαρε αν δεν έχεις κλείσει εισιτήρια μήπως σ ενδιαφέρει κάτι
 
Μηνύματα
7
Likes
5
Εξαρτάται για ποιά περίοδο ψάχνεις. Αν δεν θες για συγκεκριμένες ημερομηνίες μπορείς να μπεις στην "Ευρεση εισιτηρίων" στο website της ryanair, να δηλώσεις το μέγιστο ποσό που θες για εισιτήριο και να σου βγάλει ημερομηνίες. Επίσης στο skyscanner είναι μιά πολύ καλή μηχανή αναζήτησης. Για να πάρεις μια ιδέα κόστους, όταν κάνεις έγκαιρη προετοιμασία, εμείς Μεγ.Σάββατο αναχώρηση απο Αθήνα για Κρακοβία, διαμονή 4 μέρες εκει, 2 μέρες Βαρσοβία και αναχώρηση απο εκεί με ryanair, ξενοδοχεία, φαγητό, μετακινήσεις κλπ πήγε 800 ευρώ τα 2 άτομα
Ευχαριστώ πάρα πολύ για την βοήθεια! Θα ψάξω skyscanner να δω τι παίζει γιατι η αλήθεια είναι ότι χρησιμοποιω μόνο Ryanair για της πτήσεις μου..

Σωστό και αυτό..Αν και δεν νομίζω πως υπάρχει λόγος να επιστρέψει Θεσσαλονίκη μέσω Αθηνών μιας και στην Πολωνία είναι πολύ φθηνότερο το τρένο ή το λεωφορείο που θα τον γυρίσει Βαρσοβία για να πάρει το αεροπλάνο και να βρεθεί πίσω στην Θεσσαλονίκη,ειδικά με aegean ανεβαίνει πολύ το κόστος με Ryanair μπορεί να γυρίσει κάποιος πολύ φθηνότερα Αθήνα μέσω Κατοβιτσε ή Κρακοβίας και μετά είτε αεροπορικώς Θεσσαλονίκη αμα πετύχεις τις προσφορες της Ryan 16,99 ή 19,99 αλλιώς οσε ή ΚΤΕΛ,ταλαιπωρία λίγο και αρκετά χρήματα παραπάνω σε κάποιες περιπτώσεις γ αυτό δεν ξέρω αν αξίζει να το κάνεις,ίσως το έκανα μόνο αν ήθελα να γλιτώσω χρόνο στα πήγαινε έλα γιατί είναι σημαντικός χρόνος που χάνεις απ το ταξίδι..Μπορεί να πετύχεις και προσφορά με aegean καλή τιμή για την επιστροφή από Κρακοβία-Θεσσαλονίκη μέσω Αθηνών αλλά το θεωρώ τελείως σπάνια περίπτωση,τουλάχιστον όταν κοιτούσα εγώ τις τιμές ήταν εξωφρενικές...
Update:Τώρα που κοιτάω τις τιμές δεν είναι και τόσο υψηλές για aegean πρέπει να τρέχει και μια προσφορά για κρακοβία τώρα οπότε @Θανασης95 τσέκαρε αν δεν έχεις κλείσει εισιτήρια μήπως σ ενδιαφέρει κάτι
Συμφωνώ μαζί σου, τα έχω σχεδιάσει έτσι όπως ακριβώς μου τα περιγράφεις..
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.445
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom