Ηνωμένο Βασίλειο Χριστουγεννα στο Λονδινο

maria91

Member
Μηνύματα
2.084
Likes
1.953
Ούπς....The Lion King για τις ημερομηνίες που θα ειμαστε εκει είναι ολίγον απλησίαστο, αν και από τα πλάνα που είδα πρεπει να είναι συγκλονιστικό. Aladdin λίγο καλύτερες τιμές αλλα από τα πλάνα μου έκανε λίγο κουραστικό...τωρα υπαρχει και η Matilda απ´οτι είδα με καλύτερες τιμές αλλα ..... Μπήκα londonboxoffice και δεν σάιτ απευθείας πάνω κατω τα ίδια. Μήπως ξέρετε κάτι που δεν ξερω για φθηνότερα εισιτήρια ίσως κάποια κάρτα που να δίνει vouchers ...η κάποιο άλλο σάιτ τύπου regroup, groupon....
Επίσης κάποια πρόταση για ρεβεγιόν Xmas κι εκδρομή εκτός London..?

Ευχαριστώ για το χρόνο σας....:)
Εκδρομη με το groupon στο Stonehedge εχει για 26 του μηνα αλλα δε ξερω αν εχει θεσεις ακομα,στειλε μαιλ να ρωτησεις,απλα χανεις τα ψωνια αν ειχες σκοπο να κανεις...
 

alexandra

Member
Μηνύματα
56
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
αυστραλία
Ταξίδι-Όνειρο
ο γύρος του κόσμου
Εκτός απ'το φυσικής Ιστορίας, ενδιαφέρον έχει και το Science Museum με πολλά πράγματα να κάνουν τα μικρά και τα μεγάλα παιδιά.

Για τις εκδρομές τώρα, για να πάτε μονοι σας με μέσα μεταφοράς στις 25-26 τις ξεχνάτε γιατί δεν υπάρχουν συγκοινωνίες.
Υπάρχουν κάποια τουρ που μπορείτε να κλείσετε στο Tripadvisor οπως αυτά, τα οποία δίνουν και 15% έκπτωση σε όσους γράφονται πρώτη φορά στο site(οπότε μην κλείσεις την καρτέλα που θα σου βγάλει αυτό το μήνυμα): https://www.groupon.co.uk/deals/premium-tours-ltd-100, https://www.groupon.co.uk/deals/anderson-tours, https://www.groupon.co.uk/deals/premium-tours-ltd-104

Μόνοι σας αν θέλετε εκδρομές καλύτερα να τις κάνετε στις 23/24, σε μέρη όπως Cambridge ή στο Brighton με την πανέμορφη,γεμάτη παιχνίδια, προβλήτα http://www.brightonpier.co.uk/.
Εισιτήρια βρισκεις στο http://www.nationalrail.co.uk/

Ωραία θέα και δωρεάν έχει στο Skygarden, απλά πρέπει να κλείσεις εισιτήρια απ'το site του με το που ανοίξουν οι ημερομηνίες.
Επίσης διδακτική με ωραία θέα και φθηνή ειδικά σε σχέση με το London Eye, είναι και η Tower Bridge.

Για κάρτα μεταφοράς αν έχετε ανέπαφες τραπεζικές κάρτες θα είστε μία χαρά αλλιώς βγάζετε εκεί από μία Oyster για εσάς.


Υ.Γ: Για τις παραστάσεις που λες και για άλλες κοίτα και εδώ https://www.groupon.co.uk/occasion/live-attractions Φυσικά προσοχή στους όρους και στις ημερομηνίες για τις οποίες ισχύουν οι τιμές.
Σε ευχαριστω πολυ για τις τοσο χρησιμες πληροφοριες και tips!!! Θα μπω στα links που μου προτεινεις και θα ενημερωσω για τις εξελιξεις...
Και παλι ευχαριστω....
 

alexandra

Member
Μηνύματα
56
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
αυστραλία
Ταξίδι-Όνειρο
ο γύρος του κόσμου
Εκδρομη με το groupon στο Stonehedge εχει για 26 του μηνα αλλα δε ξερω αν εχει θεσεις ακομα,στειλε μαιλ να ρωτησεις,απλα χανεις τα ψωνια αν ειχες σκοπο να κανεις...
Εντωμεταξυ 26/12 boxing day = εναρξη εκπτωσεων....σωστα?
Αλλα δεν μας βλεπω για ψωνια. Το προβλημα ειναι οτι μονο εγω θελω να παω οποτε μαλλον, και λεω μαλλον γιατι η ελπιδα ξερετε ποτε πεθαινει....δεν θα παμε...
Ευχαριστω για την ενημερωση....θα μπω να τσεκαρω παραυτα...τουλαχιστον να ειμαι προετοιμασμενη just in case!
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.084
Likes
1.953
Εντωμεταξυ 26/12 boxing day = εναρξη εκπτωσεων....σωστα?
Αλλα δεν μας βλεπω για ψωνια. Το προβλημα ειναι οτι μονο εγω θελω να παω οποτε μαλλον, και λεω μαλλον γιατι η ελπιδα ξερετε ποτε πεθαινει....δεν θα παμε...
Ευχαριστω για την ενημερωση....θα μπω να τσεκαρω παραυτα...τουλαχιστον να ειμαι προετοιμασμενη just in case!
Αν δεν κλεισεις απο τωρα την θεση σου αν εχει και το αφησεις κ αλλο σιγουρα δε θα βρεις να πας,εδω για 28 που κοιταμε εμεις και εχει περιορισμενες...παντως και βολτα στο κεντρο να κανετε μονο εχει τοσα πολλα να κανετε ειδικα αφου θα χρτε και το παιδι πρωτη φορα μαζι...
 

alexandra

Member
Μηνύματα
56
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
αυστραλία
Ταξίδι-Όνειρο
ο γύρος του κόσμου
Καλημερα σε ολους! Χρειαζομαι τη βοηθεια σας γιατι το γεγονος οτι δεν κυκλοφορουν τρενα 25/12 ανατρεπει τα σχεδια μας.
Θα ειμαστε Λονδινο 21-27/12, μενουμε σε διαμερισμα στην περιοχη Paddington, το αναφερω γιατι ισως τελικα καταληξουμε εκει για το χριστουγεννιατικο ρεβεγιον μας..... Θελαμε ανημερα των Χριστουγεννων να κανουμε εξορμηση και ειχαμε κανα δυο επιλογες μια-μιαμιση ωρα εξω απο το Λονδινο οπου θα απολαμβαναμε την αγγλικη εξοχη, τα παραδοςιακα χωριουδακια και θα τρωγαμε σε καποιο πανδοχειο. Ομως η ελλειψη τρενων εκεινη την ημερα τα ανατρεπει ολα. Συν του οτι εχοντας μαζι σου παιδι (9χρ.) δεν μπορεις να ρισκαρεις πολλα. Θα ηθελα αν καποιος ξερει να μου προτεινει κατι οικονομικο-ξερω πως αυτο ειναι σχετικο- αλλα και ιδιαιτερο για γευμα χριστουγεννων η ρεβεγιον... Επισης ανημερα Χριστουγεννων τι επιλογες εχω στο Λονδινο εκτος απο μια υπεροχη βολτα στην αδεια πολη.... Σα ευχαριστω πολυ!!!
 

Malin

Member
Μηνύματα
10
Likes
7
Καλημερα!
Η μια επιλογή είμαι να καλέσετε Uber.
Εναλλακτικά μπορείς να ψάξεις τα γραφεία ταξιδιών εκεί και να κλείσεις κάποια ημερήσια εκδρομή (εάν σας συμφέρει).
Εμείς ρίξαμε μια ματιά και βρήκαμε ενα πρακτορείο στη Victoria το οποίο είχε ημερήσια εκδρομή στην Αγγλική εξοχή (πούλμαν και φαγητό) με 160£\ατομο.
Επίσης κοντά στην London bridge θα υπάρχουν κάποιες pub ανοιχτές (δουλεύει π φίλος μου σε μια από αυτές).
Καλημερα σε ολους! Χρειαζομαι τη βοηθεια σας γιατι το γεγονος οτι δεν κυκλοφορουν τρενα 25/12 ανατρεπει τα σχεδια μας.
Θα ειμαστε Λονδινο 21-27/12, μενουμε σε διαμερισμα στην περιοχη Paddington, το αναφερω γιατι ισως τελικα καταληξουμε εκει για το χριστουγεννιατικο ρεβεγιον μας..... Θελαμε ανημερα των Χριστουγεννων να κανουμε εξορμηση και ειχαμε κανα δυο επιλογες μια-μιαμιση ωρα εξω απο το Λονδινο οπου θα απολαμβαναμε την αγγλικη εξοχη, τα παραδοςιακα χωριουδακια και θα τρωγαμε σε καποιο πανδοχειο. Ομως η ελλειψη τρενων εκεινη την ημερα τα ανατρεπει ολα. Συν του οτι εχοντας μαζι σου παιδι (9χρ.) δεν μπορεις να ρισκαρεις πολλα. Θα ηθελα αν καποιος ξερει να μου προτεινει κατι οικονομικο-ξερω πως αυτο ειναι σχετικο- αλλα και ιδιαιτερο για γευμα χριστουγεννων η ρεβεγιον... Επισης ανημερα Χριστουγεννων τι επιλογες εχω στο Λονδινο εκτος απο μια υπεροχη βολτα στην αδεια πολη.... Σα ευχαριστω πολυ!!![/QUO
 

KaterinaJ

Member
Μηνύματα
422
Likes
512
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Καλημερα σε ολους! Χρειαζομαι τη βοηθεια σας γιατι το γεγονος οτι δεν κυκλοφορουν τρενα 25/12 ανατρεπει τα σχεδια μας.
Θα ειμαστε Λονδινο 21-27/12, μενουμε σε διαμερισμα στην περιοχη Paddington, το αναφερω γιατι ισως τελικα καταληξουμε εκει για το χριστουγεννιατικο ρεβεγιον μας..... Θελαμε ανημερα των Χριστουγεννων να κανουμε εξορμηση και ειχαμε κανα δυο επιλογες μια-μιαμιση ωρα εξω απο το Λονδινο οπου θα απολαμβαναμε την αγγλικη εξοχη, τα παραδοςιακα χωριουδακια και θα τρωγαμε σε καποιο πανδοχειο. Ομως η ελλειψη τρενων εκεινη την ημερα τα ανατρεπει ολα. Συν του οτι εχοντας μαζι σου παιδι (9χρ.) δεν μπορεις να ρισκαρεις πολλα. Θα ηθελα αν καποιος ξερει να μου προτεινει κατι οικονομικο-ξερω πως αυτο ειναι σχετικο- αλλα και ιδιαιτερο για γευμα χριστουγεννων η ρεβεγιον... Επισης ανημερα Χριστουγεννων τι επιλογες εχω στο Λονδινο εκτος απο μια υπεροχη βολτα στην αδεια πολη.... Σα ευχαριστω πολυ!!!
Αφού θέλετε να πάτε εκτός Λονδίνου ανήμερα τα Χριστούγεννα η μόνη λύση είναι οργανωμένη εκδρομή.
https://www.viator.com/London-tours/Day-Trips-and-Excursions/d737-g5

Τώρα σχετικά με ρεβεγιόν θα είναι αρκετά ακριβά και δεν ξέρω τί διαθεσιμότητες υπάρχουν. Πχ εγώ κοίταγα για Coppa Club (σαν κάτι ξεχωριστό) https://www.coppaclub.co.uk/towerbridge/ αλλά δεν ξέρω τί υπάρχει. Προσωπικά προτίμησα να κλείσω afternoon tea ανήμερα τα Χριστούγεννα παρά να χρυσοπληρώσω κάποιο menu. Mέσω groupon θα βρείς αρκετές προσφορές (κοίτα μήπως έχει και για εκδρομές)
 

yllos

Member
Μηνύματα
451
Likes
2.961
Επόμενο Ταξίδι
Σλοβενία-Τσεχία-Ουγγαρία
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Παιδιά, για εμάς τους στερημένους από Λονδίνο που θα περάσουμε τις γιορτές εντός συνόρων να ανεβάζετε καμιά φωτό να ανοίξει το μάτι μας.
 

KaterinaJ

Member
Μηνύματα
422
Likes
512
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Παιδιά, για εμάς τους στερημένους από Λονδίνο που θα περάσουμε τις γιορτές εντός συνόρων να ανεβάζετε καμιά φωτό να ανοίξει το μάτι μας.
Ε, αφού ανέβασες απο την αγαπημένη Νέα Υόρκη δεν θα σε αφήσουμε παραπονεμένο :bleh::bleh:
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Καλημερα σε ολους! Χρειαζομαι τη βοηθεια σας γιατι το γεγονος οτι δεν κυκλοφορουν τρενα 25/12 ανατρεπει τα σχεδια μας.
Θα ειμαστε Λονδινο 21-27/12, μενουμε σε διαμερισμα στην περιοχη Paddington, το αναφερω γιατι ισως τελικα καταληξουμε εκει για το χριστουγεννιατικο ρεβεγιον μας..... Θελαμε ανημερα των Χριστουγεννων να κανουμε εξορμηση και ειχαμε κανα δυο επιλογες μια-μιαμιση ωρα εξω απο το Λονδινο οπου θα απολαμβαναμε την αγγλικη εξοχη, τα παραδοςιακα χωριουδακια και θα τρωγαμε σε καποιο πανδοχειο. Ομως η ελλειψη τρενων εκεινη την ημερα τα ανατρεπει ολα. Συν του οτι εχοντας μαζι σου παιδι (9χρ.) δεν μπορεις να ρισκαρεις πολλα. Θα ηθελα αν καποιος ξερει να μου προτεινει κατι οικονομικο-ξερω πως αυτο ειναι σχετικο- αλλα και ιδιαιτερο για γευμα χριστουγεννων η ρεβεγιον... Επισης ανημερα Χριστουγεννων τι επιλογες εχω στο Λονδινο εκτος απο μια υπεροχη βολτα στην αδεια πολη.... Σα ευχαριστω πολυ!!!
Με μέσα δεν μπορείτε, όπως σου έγραψα και σε προηγούμενο ποστ. Θα μπορούσατε να νοικιάσετε αυτοκίνητο και να πάτε κάπου, αν και πάλι δεν ξέρω που θα βρείτε να φάτε, αλλά τι στο καλό όλο και κάτι θα είναι ανοιχτό.

Έπειτα υπάρχουν και οι οργανωμένες εκδρομές τις οποίες φυσικά και θα τις πληρώσετε κάτι παραπάνω εξαιτίας της ημέρας, εκτός και αν βρεις κάτι απτις προσφορές του group on που σου έβαλα ή ας πούμε του viator.
 

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Εγώ προτείνω να μην φύγετε απο το Λονδίνο την ημέρα των Χριστουγέννων. Το Λονδίνο μια μέρα το χρόνο ειναι άδειο το κέντρο του και θα χάσετε αυτη την ευκαιρία?? Μπορεί να ακούγεται ξενερωτο αλλα είναι πολύ ωραία εμπειρία, ειδικά αν έχει καλό καιρό.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.084
Likes
1.953
Καλημερα σε ολους! Χρειαζομαι τη βοηθεια σας γιατι το γεγονος οτι δεν κυκλοφορουν τρενα 25/12 ανατρεπει τα σχεδια μας.
Θα ειμαστε Λονδινο 21-27/12, μενουμε σε διαμερισμα στην περιοχη Paddington, το αναφερω γιατι ισως τελικα καταληξουμε εκει για το χριστουγεννιατικο ρεβεγιον μας..... Θελαμε ανημερα των Χριστουγεννων να κανουμε εξορμηση και ειχαμε κανα δυο επιλογες μια-μιαμιση ωρα εξω απο το Λονδινο οπου θα απολαμβαναμε την αγγλικη εξοχη, τα παραδοςιακα χωριουδακια και θα τρωγαμε σε καποιο πανδοχειο. Ομως η ελλειψη τρενων εκεινη την ημερα τα ανατρεπει ολα. Συν του οτι εχοντας μαζι σου παιδι (9χρ.) δεν μπορεις να ρισκαρεις πολλα. Θα ηθελα αν καποιος ξερει να μου προτεινει κατι οικονομικο-ξερω πως αυτο ειναι σχετικο- αλλα και ιδιαιτερο για γευμα χριστουγεννων η ρεβεγιον... Επισης ανημερα Χριστουγεννων τι επιλογες εχω στο Λονδινο εκτος απο μια υπεροχη βολτα στην αδεια πολη.... Σα ευχαριστω πολυ!!!
Δε νομιζω οτι και μεσα να χε αν πηγαινες εκδρομη ανημερα Χριστουγεννων στην αγγλικη εξοχη θα βρισκες κατι να κανεις και ειδικα να φας,εδω στο Λονδινο και ειναι τα παντα κλειστα!!!!αρα η μονη λυση ειναι να κατσεις εντος Λονδινου και να εκμεταλλευτεις την ευκαιρια που ναι αδειο κανοντας βολτες..τωρα για φαγητο εκτος απο chinatown ολα τ αλλα απλησιαστα ή full booked..κοιτα groupon υπαρχουν 2-3 ξενοδοχεια που δινουν afternoon tea ακομα για τα Χριστουγεννα..βιασου ομως γιατι στο τελος δε θα χει ουτε εκει!!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.373
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom