Ρόδος Ρόδος 3ήμερο!!!

aggeliki93

Member
Μηνύματα
20
Likes
6
Ταξίδι-Όνειρο
Kuba 🇨🇺
Καταρχην σε ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση σου. Για να καταλαβω μου προτεινεις την 1 απο τις 3 μερες να κανω εκδρομουλα με ενοικιαζομενο αυτοκινητο...για μια κοιλαδα με πεταλουδες που εχω ακουσει αξιζει να την επισκεφθουμε αυτη την εποχη; κλεισαμε ηδη ξενοδοχειο στην Παλια πολη. Μηοως εχεις να μου προτεινεις καποιο εστιατοριο-ταβερνακι για φαγητο;
 

Orfeasraf

Member
Μηνύματα
581
Likes
484
Μηοως εχεις να μου προτεινεις καποιο εστιατοριο-ταβερνακι για φαγητο;
Για εστιατόριο εγώ θα πρότεινα το Δαφνη. Πολύ καλό φαγητό, σερβις. Τιμες δεν ειναι και τζάμπα, ουτε όμως και ιδιαιτερα ακριβες αλλά θεωρώ πολύ καλεε σε σχέση με πολλά τουριστικοποιημένα εστιατόρια. Τουλάχιστον πληρώνεις και τρως πολυ καλα. Και μεγάλες μερίδες έχει...
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.370
Likes
3.426
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Καταρχην σε ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση σου. Για να καταλαβω μου προτεινεις την 1 απο τις 3 μερες να κανω εκδρομουλα με ενοικιαζομενο αυτοκινητο...για μια κοιλαδα με πεταλουδες που εχω ακουσει αξιζει να την επισκεφθουμε αυτη την εποχη; κλεισαμε ηδη ξενοδοχειο στην Παλια πολη. Μηοως εχεις να μου προτεινεις καποιο εστιατοριο-ταβερνακι για φαγητο;
Μέσες άκρες αυτό θα σου πρότεινα κορίτσι μου! Γενικά αφιέρωσε χρόνο στην πόλη, έχει πίστεψέ με πολλά να δεις και να κάνεις, και αυτή ειδικά την εποχή είναι ανθρώπινη. Υπέροχα που κλείσατε ξενοδοχείο στην παλιά πόλη. Όσο για την κοιλάδα με τις Πεταλούδες, η αλήθεια είναι ότι η περιοχή βρίθει από πεταλούδες πολύ περισσότερο από Απρίλη-Μάη και μετά, δε νομίζω τέλη Μάρτη να δεις και πολλά (φέτος ο χειμώνας ήταν και σχετικά βαρύς). Η περιοχή όμως είναι πολύ όμορφη ούτως ή άλλως, οπότε για μια βόλτα και ένα καφεδάκι, why not....Πάντως εάν κινηθείτε εκτός πόλης με αυτοκίνητο, θα συνέστηνα πολύ περισσότερο αυτή την εποχή τον Προφήτη Ηλία, και τη Λίνδο (δύο τόσο διαφορετικές περιοχές του νησιού με τη δική τους ομορφιά η καθεμιά). Όσον αφορά ταβερνάκια, οι πληροφορίες μου ίσως να μην είναι updated γιατί έχω και τρία χρόνια να πάω στο νησί. Για τη "Δάφνη" πάντως που αναφέρει ο Ορφέας πιο πάνω έχω ακούσει καλά λόγια.
 

aggeliki93

Member
Μηνύματα
20
Likes
6
Ταξίδι-Όνειρο
Kuba 🇨🇺
Κατατοπιστικοτατος! Ευχαριστω πολυ. Την επομενη παρασκευη φευγουμε ειπαμε τις 2 μερες να τις περασουμε στην παλια πολη και την πολη της Ροδου και την τριτη να παμε Λινδο με ενοικιαζομενο αυτοκινητο.
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.328
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Και εγώ πιστεύω ότι 3 μέρες μπορεί και να είναι λίγες για Ρόδο. Οπότε πιο εύκολο και ξεκούραστο να μείνεις εκεί.
ΑΛΛΑ!
Επειδή η πρόσβαση στη Σύμη δεν είναι εύκολη, και δεν ξέρω κατά πόσο θα σου είναι εύκολο να ξαναβρεθείς σε αυτά τα μέρη (αφού Ρόδο θα δεις σίγουρα αυτή τη φορά), ίσως είναι μια πρώτης τάξεως ευκαιρία να δεις ένα από τα ομορφότερα μέρη στην Ελλάδα.
Προσωπική άποψη πάντα. Και το λέω εγώ που είμαι από σούπερ όμορφο νησί (τι να λέμε τώρα!). Στην Σύμη έπαθα πλάκα.

Η ιστορία μου υπάρχει εδώ αν σε βοηθάει καθόλου.
http://www.travelstories.gr/community/threads/Σάμος-Σύμη-Σύμη-Σάμος.52612/
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.084
Likes
1.953
Καλησπερααα!λογω ελειψης χρονου(αν και θα προσπαθησω να ριξω μια ματια)θα θελα απ οσους εχουν παει Ροδο καλοκαιρι να μου προτεινουν ποιες παραλιες αξιζουν και τι αξιζει σε φαγητο..θα παμε 3μερο και θα κινουμαστε με κτελ οποτε υποψιαζομαι οτι θα μας περιορισει λιγο τις επιλογες....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.439
Μέλη
38.896
Νεότερο μέλος
η μεγάλη η ζωή

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom