Ηνωμένο Βασίλειο Ξενοδοχείο στο Λονδίνο

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.075
Likes
2.491
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Την επόμενη φορά που θα πας (θεωρώ λίγο τις δύο φορές :p έχω πάει 4 και πάλι θα ξαναπάω :p) εάν σου άρεσε το Hampton's κοίτα και το Hampton's Waterloo. Αρκετά ευχαριστημένος από την περιοχή. Αν και αγαπημένα μου ξενοδοχεία είναι τα :
1.- Novotel City South (και σαν ξενοδοχείο και σαν περιοχή απίστευτο με έντονη ζωή ειδικά γύρω από Borough Market καθώς και Flat Iron square - μοναδική αίσθηση για εμένα το βράδυ για ποτάκι ή για γρήγορο φαγητό, πολύ καλή συγκοινωνία, καλά αξιοθέατα κοντά)
2.- Novotel Blackfriars (μια από τα ίδια με το προηγούμενο)
3.- H10 Waterloo (πάρα πολύ ικανοποιημενος από το ξενοδοχείο και το πρωινό, αρκετά κοντά σε αξιοθέατα, καλές συγκοινωνίες, απίστευτα γωνιακά δωμάτια )

Υ. Γ. Δεν πρόκειται για φθηνά ξενοδοχεία βέβαια αλλά για την τιμή τους συν του τι σου προσφέρουν είναι πάρα πολύ καλά και παίζουν συχνά καλές προσφορές ειδικά το χειμώνα.
Είσαι ο χαμένος μου δίδυμος? Επιτέλους βρήκα κάποιον που φαίνεται να του αρέσει πολύ το South bank !! Ναι, και για διαμονή. Στο H10 Waterloo έμεινα κ εγώ πριν 4 καλοκαίρια, πολύ ωραίο, αν κ δεν είναι πολύ κοντά στο σταθμό Waterloo (κανά δεκάλεπτο)
 

oasisAthens

Member
Μηνύματα
303
Likes
204
Είσαι ο χαμένος μου δίδυμος? Επιτέλους βρήκα κάποιον που φαίνεται να του αρέσει πολύ το South bank !! Ναι, και για διαμονή. Στο H10 Waterloo έμεινα κ εγώ πριν 4 καλοκαίρια, πολύ ωραίο, αν κ δεν είναι πολύ κοντά στο σταθμό Waterloo (κανά δεκάλεπτο)
Και εγώ το ίδιο ένιωσα όταν είδα την απάντησή σου! Επιτέλους σε γνωρίζω :) χαχαχχα :)
Πραγματικά το Southbank το θεωρώ από τα πιο ωραία σημεία του Λονδίνου! Και φυσικά και για διαμονή. Ναι όντως το H10 είναι στο 10λεπτο με τα πόδια (βέβαια έχει στάση του λεωφορείου έξω από το ξενοδοχείο που σε πάει κέντρο πολύ βολικό και λατρεύω τις βόλτες με διωροφα μπροστά θέσεις επάνω :) ), αλλά για αποστάσεις Λονδίνου και για το περπάτημα που ρίχνω συνήθως όταν βρίσκομαι εκεί πίστεψέ με το βρίσκω κοντινή απόσταση :)
Τα Novotel που ανέφερα βέβαια με έμφαση στο City South είναι πιο κοντά,δίπλα Southbank, πολύ κοντά στο Anchor (pub με πολύ ωραία ατμόσφαιρα και εαν είναι καλοκαίρι-ανοιξη φοβερό patio) και δίπλα σε Borough Market (φοβερή ατμόσφαιρα και ρυθμούς ζωής ντοπιων) καθώς και αν και επαναλαμβανομαι Flat Iron Square για βραδάκι... Μοναδικό μέρος... Στην καρδιά του Λονδίνου και νομίζεις ότι είσαι κάπου αλλού :)
 

titikos

Member
Μηνύματα
164
Likes
76
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ
Παιδιά καλησπέρα. Βρίσκω κάποια εισητηριο για Λονδίνο από Θεσσαλονίκη, αλλά όλα φτάνουν 11+ το βράδυ. Τι ακριβώς γίνεται σε αυτή την περίπτωση με τα ξενοδοχεία κ τα check in αν φανταστώ ότι θέλω κ 1-2ωρες μέχρι να φτάσω στο ξενοδοχείο...
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Παιδιά καλησπέρα. Βρίσκω κάποια εισητηριο για Λονδίνο από Θεσσαλονίκη, αλλά όλα φτάνουν 11+ το βράδυ. Τι ακριβώς γίνεται σε αυτή την περίπτωση με τα ξενοδοχεία κ τα check in αν φανταστώ ότι θέλω κ 1-2ωρες μέχρι να φτάσω στο ξενοδοχείο...
Εξαρτάται το κατάλυμα. Τα περισσότερα βέβαια ειδικά αν μιλάμε για ξενοδοχεία αλυσιδας εχουν άτομα στην υποδοχή 24/7. Πριν κλείσετε μπορείτε να το ελέγξετε στις πληροφορίες που υπάρχουν για το κάθε ξενοδοχείο online.
 
Μηνύματα
9
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Καζακστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Κολομβία
Παιδιά καλησπέρα. Βρίσκω κάποια εισητηριο για Λονδίνο από Θεσσαλονίκη, αλλά όλα φτάνουν 11+ το βράδυ. Τι ακριβώς γίνεται σε αυτή την περίπτωση με τα ξενοδοχεία κ τα check in αν φανταστώ ότι θέλω κ 1-2ωρες μέχρι να φτάσω στο ξενοδοχείο...
Καλησπέρα,
Εξαρτάται σε ποιό αεροδρόμιο φτάνεις , και πού είναι το ξενοδοχείο? (Γιατί αλλάζει έτσι η ώρα άφιξης στο ξενοδοχείο, αλλά και ο τρόπος μετάβασης). Κράτησε υπόψιν ότι το μετρό κλείνει στις 12. Σχετικά με την ώρα του check in, καλό είναι να έρθεις σε επικοινωνία με το κατάλυμμα.
 

titikos

Member
Μηνύματα
164
Likes
76
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ
Αυτό ηταν...Άφιξη στο Luton 21:45 14 Αυγούστου.
Ακούω ιδέες - προτάσεις για ξενοδοχείο για 5 μερες με 2 παιδια.
Έχει μείνει κανείς σε travelodge
London Fulham kai London Acton νομίζω βολεύουν σας περιοχες και bughet.
Τι λέτε κ εσείς?
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.084
Likes
1.953
Αυτό ηταν...Άφιξη στο Luton 21:45 14 Αυγούστου.
Ακούω ιδέες - προτάσεις για ξενοδοχείο για 5 μερες με 2 παιδια.
Έχει μείνει κανείς σε travelodge
London Fulham kai London Acton νομίζω βολεύουν σας περιοχες και bughet.
Τι λέτε κ εσείς?
london acton ειναι πιο καινουργιο και πιο κοντα το μετρο σε αποσταση με το ξενοδοχειο και σε 20λεπτα εισαι κεντρο
 

titikos

Member
Μηνύματα
164
Likes
76
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ
Καλησπέρα. Ποια η γνώμη σας για το central park hotel. Είναι κοντά στο σταθμό Finsbury park κ 5 βράδια για τετρακλινο με πρωινό το έχει 543€
 

gregory79

Member
Μηνύματα
129
Likes
57
Καλησπέρα. Ποια η γνώμη σας για το central park hotel. Είναι κοντά στο σταθμό Finsbury park κ 5 βράδια για τετρακλινο με πρωινό το έχει 543€
Καλησπέρα. Καλό θα ήταν να την αποφύγεις σαν περιοχή, δεν είναι η καλύτερη και ασφαλέστερη.
 

titikos

Member
Μηνύματα
164
Likes
76
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ
Επανέρχομαι για το travelodge acton london. 5 νύχτες χωρίς πρωινό 321 λίρες ή με πρωινό κ wifi 425? Γνωρίζετε αν μπορώ να πληρώσω εκεί πρωινό? Υπάρχει περίπτωση στα παιδιά να υπάρχει διαφορετική τιμή; Υπάρχει κάποιο μέρος εκεί κοντά που να μπορεί κάποιος να πιει καφέ κ να φάει πρωινό;
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.373
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom