«Καλώς ήλθατε στις ΗΠΑ» με λήψη δέκα δακτυλικών αποτυπώματων για τους ταξιδιώτες

axl954

Member
Μηνύματα
21
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
δεν ξερω αν θα εχω λεφτά
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Αφρικής
Δηλαδή να θεωρούνται υποπτοι τρομοκρατικης ενεργειών όλοι οι Αμερικανοι πολίτες που επισκέπτονται την ελληνικη επικρατεια και καθε επικράτεια της Ευρώπης...

Με ενοχλει αφανταστα να με θεωρουν υποπτο για τρομοκρατικη ενεργεια και να μου παιρνουν 10 δακτυλικά αποτυπωματα για να εξακριβώσουν την ταυτότητα μου...
Οπως με ενοχλει που ζητανε απο καθε ταξιδιώτη που θελει να τους επισκεφτει για λίγες μέρες, του κοσμου τις λεπτομέρειες για την προσωπικη του ζωή, καταπατώντας καθε ατομικό δικαίωμα και δεκάδες ελευθερίες...
Συν οτι ολες τους οι κρατικές και μυστικές υπηρεσίες σε φακελώνουν και αν θελήσουν και σε στοχοποιησουν μπορουν να σου κάνουν τη ζωή κόλαση!!!

Οταν η Βραζιλία το εκανε αυτο για τους Αμερικανούς πολίτες και εφάρμοσαν το μαχαιρα εδωσες μαχαιρα θα λάβεις, οι Αμερικανοί θορυβήθηκαν πολυ.
Γιατί αραγε;

Για αυτο και ΔΕΝ πρόκειται να επισκεφτώ τις ΗΠΑ για ταξιδιωτικούς λογους!!! Αϊ σιχτίρ!!!:D:cool:
Πράγματι και εγώ κάπως έτσι αισθάνομαι. Αυτή η χώρα δεν ξέρει παρά να σπέρνει ανέμους και να βάζει άλλους να θερίζουν θύελλες. Ρε ουστ.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Συμφωνω με τον thanosth οτι το παραδειγμα τηs Βραζιλιαs ειναι το καλυτερο , αρα συμφωνω και με τον GTS οτι θα επρεπε και οι υπολοιπεs χωρεs να υιοθετησουν την ιδια τακτικη για τιs ΗΠΑ. Ετσι για να θυμηθουμε που βρισκεται η φωλια τηs παγκοσμιαs τρομοκρατιαs και οτι μαλλον οι υπολοιποι θα πρεπει να ψαχνομαστε! Καπου κατανταει για γελια το θεμα!Ο vagantos οπωs παντα χτυπαει το κεντρο του θεματοs :clap:.

Για να μεινουμε ομωs στα ταξιδιωτικα , εγω δε θα ειχα προβλημα να τουs δειξω τα 10 δαχτυλα μου , αρκει να υπηρχε κατι ενδιαφερον προs επισκεψη για μενα. Σιγουρα δε συμφωνω με την εξωτερικη πολιτικη τηs συγκεκριμενηs χωραs , αλλα οι λογοι που ειναι εξω απο τη λιστα μου εχουν να κανουν καθαρα με τα γουστα μου σε τοπια , αξιοθεατα κλπ και οχι με τα δεκα δαχτυλα τα οποια ξαναλεω θα τουs τα εδειχνα ευχαριστωs:haha:
 

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.885
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Δηλαδή να θεωρούνται υποπτοι τρομοκρατικης ενεργειών όλοι οι Αμερικανοι πολίτες που επισκέπτονται την ελληνικη επικρατεια και καθε επικράτεια της Ευρώπης...

Με ενοχλει αφανταστα να με θεωρουν υποπτο για τρομοκρατικη ενεργεια και να μου παιρνουν 10 δακτυλικά αποτυπωματα για να εξακριβώσουν την ταυτότητα μου...
Οπως με ενοχλει που ζητανε απο καθε ταξιδιώτη που θελει να τους επισκεφτει για λίγες μέρες, του κοσμου τις λεπτομέρειες για την προσωπικη του ζωή, καταπατώντας καθε ατομικό δικαίωμα και δεκάδες ελευθερίες...
Συν οτι ολες τους οι κρατικές και μυστικές υπηρεσίες σε φακελώνουν και αν θελήσουν και σε στοχοποιησουν μπορουν να σου κάνουν τη ζωή κόλαση!!!

Οταν η Βραζιλία το εκανε αυτο για τους Αμερικανούς πολίτες και εφάρμοσαν το μαχαιρα εδωσες μαχαιρα θα λάβεις, οι Αμερικανοί θορυβήθηκαν πολυ.
Γιατί αραγε;

Για αυτο και ΔΕΝ πρόκειται να επισκεφτώ τις ΗΠΑ για ταξιδιωτικούς λογους!!! Αϊ σιχτίρ!!!:D:cool:
Μαζί σου! Να τη χαίρονται. Όρθια ή κατεστραμένη. (Αυτοί εκπαίδευσαν τους πανταχού βομβιστές)
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Δόκιμες οι παρατηρήσεις σας, αλλά το θέμα όσον αφορά το ταξιδιωτικό του θέμα έχει εξαντληθεί. Για politics μπορούμε να συζητάμε αλλού. :)
 

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Δόκιμες οι παρατηρήσεις σας, αλλά το θέμα όσον αφορά το ταξιδιωτικό του θέμα έχει εξαντληθεί. Για politics μπορούμε να συζητάμε αλλού. :)
Σου εθιξαν το Αμερικα πασα μου!!!!!:haha::haha:
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.372
Likes
6.871
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Θα ηθελα πολυ να παω μια βόλτα στο Χόλιγουντ, να επισκεφτώ τη Μεκκα του σινεμα,
στο Μαλιμπού, στο Γκραν Κάνιον, στην Νέα Υορκη, να δώ τη γέφυρα του Σαν Φραντσίσκο, να επισκεφτώ τις εγκαταστάσεις της ΝΑΣΑ στο Χιουστον, τη Νέα Υόρκη, το Μαιάμι, και τόσα αλλα μοναδικά μέρη εκει...
Αλλά...ΔΕΝ!!!:mad:
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Αν βέβαια με καλέσει κανένας φίλος, έ, θα βάλω νερό στο κρασί μου, θα κάνω και την καρδιά μου πέτρα.. θα τη δώσω τη μούτζα και θα πάω.:haha:
 

varsa

Member
Μηνύματα
1.291
Likes
128
Ταξίδι-Όνειρο
far away
παιδια, δεν με χαλουν τα δακτυλικα αποτυπωματα και ας ειναι και τα 20! Αμα θελησω να παω, θα παω... δεν εχω σκοπο να τους κανω τιποτα. ουτως ή αλλως θα μας τα παρουν που θα μας τα παρουν καποια στιγμη, λες και δεν μας εχουν ηδη φακελλομενους ολους μας... το τραγικο περιστατικο μιας φιλης μου πριν 4 χρονια, δεν ηταν τα δακτυλικα αποτυπωματα, αλλα η ευαισθησια του εντοπιστη μεταλλικών αντικειμενων: ηταν το μικρο μεταλικο "εξαρτημα" που ετυχε να εχει το κατω εσωρουχο της, και την αναγκασανε να τους το δειξει, για να την αφησουν να περασει...
τι να πεις:(:haha::klaps::killme:
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.994
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom