Νότια Κορέα ΄Εχει και στην Ν .Κορέα ανθισμένες κερασιές?

Kyriakao

Member
Μηνύματα
239
Likes
1.275
Επόμενο Ταξίδι
Συνεχώς αυτο ψάχνω!
Ταξίδι-Όνειρο
ματσου πιτσου,περου
Με εβαλες να ψαχνω για κανα deal με μίλια αν υπάρχει τίποτα καλο(δεν βλεπω κατι)... Πολυ ωραιες εικονες και ομορφη εξιστόρηση..
Στο ευχομαι να βρεις. Κατα καιρους υπαρχουν και πολυ καλες προσφορες απο αλλες πολεις της ευρωπης,αν σε βολευει.
 

Kyriakao

Member
Μηνύματα
239
Likes
1.275
Επόμενο Ταξίδι
Συνεχώς αυτο ψάχνω!
Ταξίδι-Όνειρο
ματσου πιτσου,περου
Με μίλια έχει πολύ καλές τιμές με lot. Είχα γράψει παλιότερα ότι στο site δεν εμφανιζε διαθεσιμότητα στο Αθήνα Βαρσωβια Σεούλ αλλά εμφάνιζε πχ Θεσσαλονίκη Αθήνα Βαρσωβια Σεούλ. Με ένα τηλ στο κέντρο τα είχα κλησει χωρίς πρόβλημα.
H Lot συνήθως δεν περιλαμβάνει αποσκευή, μονο χειραποσκευη, τα είχα κοιτάξει, εκτός αν είσαι gold οπότε δικαιούσαι.
 

x7777

Member
Μηνύματα
873
Likes
3.407
Επόμενο Ταξίδι
Mexico
Διαφωνώ στο φαγητό. Η Κορεάτικη κουζίνα είναι απο τις χειρότερες που έχω δοκιμάσει. Οι άνθρωποι πρέπει να έχουν υποστεί μετάλλαξη στους γευστικούς τους κάλυκες, δεν εξηγείται αλλιως αυτά που τρώνε. Η Ιαπωνία ειναι κλάσεις ανώτερη γαστρονομικά. Σε τέτοιο βαθμό που αν ήμουν Κορεάτης θα διαδήλωνα να μας πάρουν ξανά οι Ιάπωνες.
Στα υπόλοιπα συμφωνώ, και σε εμας άρεσε αρκετά η χώρα ενώ δεν είχαμε ιδιαίτερες προσδοκίες πριν το ταξίδι.
 
Last edited:
Μηνύματα
626
Likes
2.872
Επόμενο Ταξίδι
Νότια Κορέα
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπάλ
H Lot συνήθως δεν περιλαμβάνει αποσκευή, μονο χειραποσκευη, τα είχα κοιτάξει, εκτός αν είσαι gold οπότε δικαιούσαι.
Δεν ισχύει αυτό. Ταξίδεψα πριν λίγους μήνες προς Σεούλ με 23κιλη βαλίτσα κανονικά.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.606
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
@Kyriakao Διαβάζοντας την ιστορία σου, μου έμεινε η αίσθηση ότι πρόκειται για οικονομικό προορισμό, εξαιρουμένων των αεροπορικών εισιτηρίων. Όντως;
Το άλλο που μου έμεινε είναι ότι για έμενα θα ήταν η χαρά του παιδιού ως προς το φαΐ :bleh:
 

Kyriakao

Member
Μηνύματα
239
Likes
1.275
Επόμενο Ταξίδι
Συνεχώς αυτο ψάχνω!
Ταξίδι-Όνειρο
ματσου πιτσου,περου
Διαβάζοντας την ιστορία σου, μου έμεινε η αίσθηση ότι πρόκειται για οικονομικό προορισμό, εξαιρουμένων των αεροπορικών εισιτηρίων. Όντως;
Αυτη τη στιγμή και μπροστά στην ακριβεια που βιωνουμε το κοστος σε μια τετοια μεγαλούπολη της Ασιας φαντάζει ιδανικο! Οι τιμες σιγουριά πολυ καλύτερες από οπουδήποτε στην Δυτική Ευρώπη και σίγουρα και απο Ελλάδα. Ακόμα και στα ξενοδοχεία.
Το άλλο που μου έμεινε είναι ότι για έμενα θα ήταν η χαρά του παιδιού ως προς το φαΐ :bleh:
Ειμαι σίγουρος οτι θα το απολάμβανες! Εχει τοσα ωραια και για ολα τα γούστα. Ακομα και τα συσκευασμένα νουντλς που εφερα μαζί μου (ramyon) ειναι πολύ καλυτέρα απο πολλων ασιατικών εστιατορίων στην Θεσσαλονίκη που γνωρίζω σιγουρα!
 

AERAS

Member
Μηνύματα
772
Likes
1.122
Μέρες τώρα βλέπω τον τίτλο της ιστορίας.. Και περίμενα πότε θα έχω πραγματικά χρόνο. Όσο με χαλαρώνει λοιπόν η αιώρα, η ιστορία σου με μεταφέρει στην Ιαπωνία.. Εεεε Κορέα ήθελα να πω.... Άλλα φαίνεται να μοιάζουν τόσο πολύ...
Έχεις πάει Ιαπωνία?
Πάρα πολύ ωραία περιγραφή, εικόνες και οδηγίες. Η Κορέα λοιπόν μπήκε πιο έντονα στην σκέψη μου για μελλοντικό προορισμό...
 

Kyriakao

Member
Μηνύματα
239
Likes
1.275
Επόμενο Ταξίδι
Συνεχώς αυτο ψάχνω!
Ταξίδι-Όνειρο
ματσου πιτσου,περου
Μέρες τώρα βλέπω τον τίτλο της ιστορίας.. Και περίμενα πότε θα έχω πραγματικά χρόνο. Όσο με χαλαρώνει λοιπόν η αιώρα, η ιστορία σου με μεταφέρει στην Ιαπωνία.. Εεεε Κορέα ήθελα να πω.... Άλλα φαίνεται να μοιάζουν τόσο πολύ...
Έχεις πάει Ιαπωνία?
Πάρα πολύ ωραία περιγραφή, εικόνες και οδηγίες. Η Κορέα λοιπόν μπήκε πιο έντονα στην σκέψη μου για μελλοντικό προορισμό...
Ιαπωνία δεν εχω παει ακόμα! Μετα απο σχεδόν 1000 χρονια κατοχής ειναι λογικο να μοιαζουν οι 2 χωρες. Κι αφού μου αρεσε τοσο η Κορέα εχει ανέβει σε προτεραιότητα και η Ιαπωνία.
Καλα θα κανεις να την βάλεις στα σχεδια σου γιατί ακόμα είναι εξαιρετικά value for money προορισμος και εχει πολλά να δώσει.
Χαίρομαι που σου αρεσε και ελπίζω να σε βοηθήσει σε ενδεχόμενο ταξίδι σου.
 

Hayate

Member
Μηνύματα
841
Likes
5.114
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ταξίδι-Όνειρο
Hokkaido χειμωνα
Μόλις κλείστηκε εισιτήριο απο Βιέννη για Σεούλ στα 350€ τον Αύγουστο,φθηνότερα άλλες ημερομηνίες!!!
CRAZY HOT!! Cheap flights from Vienna to South Korea for €243! Also Open-jaw flights!
Το ειδα γ@&w..Για μια μέρα δε με βολευε🙁.. Τρομερό deal τωρα που '' απογειωθηκαν οι τιμες για Απω Ανατολή..
 

Kyriakao

Member
Μηνύματα
239
Likes
1.275
Επόμενο Ταξίδι
Συνεχώς αυτο ψάχνω!
Ταξίδι-Όνειρο
ματσου πιτσου,περου
Τα λέω εγώ, ακόμα υπάρχουν ευκαιρίες αν είσαι ανοιχτός σε προορισμός και λίγο ευέλικτος σε ημερομηνίες! Με το καλό παιδιά!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.356
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom