Άγιος Αθανάσιος Πρόγραμμα

coco_

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
1.773
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Guatemala
Υπερτιμημένος κατά την γνώμη μου.Για αυτό και δεν τον ανέφερα.
Έχω να πάω μερικά χρόνια κ την τελευταία φορά είχε πέσει όντως κάπως η ποιότητα, άλλα κάποτε ήταν από μόνος του λόγος επίσκεψης στην περιοχη από μένα.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.335
Likes
14.193
Έχω να πάω μερικά χρόνια κ την τελευταία φορά είχε πέσει όντως κάπως η ποιότητα, άλλα κάποτε ήταν από μόνος του λόγος επίσκεψης στην περιοχη από μένα.
΄Οπως είπες κάποτε...Μετά το είδε διασημότητα...Δυστυχώς συμβαίνει σε πολλούς σεφ..

Edit:Μόλις έκανα αναζήτηση και είδα ότι ο σεφ πέθανε πριν δύο χρόνια και νέος(58 χρόνων).Το σχόλιο μου ήταν από την τελευταία επίσκεψη(είχα κάνει και άλλες 4-5 παλαιότερα και μπορούσα να συγκρίνω)που έκανα το 2018.Επομένως δεν έχει πλέον νόημα και ουσία το σχόλιο μου.Δεν ξέρω αν και πως λειτουργεί τώρα το εστιατόριο.

Edit No.2.Συνεχίζοντας την αναζήτηση βρήκα ότι σεφ είναι τώρα η κόρη(Ιλιάνα) του Κοντοσώρου.Το εστιατόριο πήρε και βραβείο Ελληνικής κουζίνας φέτος.΄Οποτε αν έχει πάει κάποιος πρόσφατα ας μας πεί εντυπώσεις.
 
Last edited:

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.079
Likes
3.596
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
N. Υόρκη
Την 4η μέρα και αν σας ταιριάζει και θέλετε κάποια επιπλέον χλμ.θα μπορούσατε να πάτε για φαγητό στον Θωμά στο Σκλήθρο.Μαζί με Ναουμίδη από τα καλύτερα της περιοχής.Τσεκάρετε αν είναι ανοικτό.Νομίζω ανοίγει από Τετάρτη.
Συμφωνώ και επαυξάνω! Το εστιατόριο Θωμάς στο Σκλήθρο είχε παντα εξαιρετικό φαγητό!!
Επίσης, το χωριό είναι όμορφο και έχει ένα ωραίο δάσος με σκλήθρα δίπλα του.
Συνδυάζεται άνετα με τη λίμνη Ζάζαρη αλλά και με το Νυμφαίο που είναι σίγουρα πιο όμορφη επιλογή για την 4η μέρα.
Δεν ξέρω, αλλά το χιονοδρομικό του Καϊμακτσαλάν πρέπει να ήταν το πιο αδιάφορο μέρος που είδα στην επίσκεψη μου στην περιοχή, ίσως γιατί δεν κάνω σκι...
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Συμφωνώ και επαυξάνω! Το εστιατόριο Θωμάς στο Σκλήθρο είχε παντα εξαιρετικό φαγητό!!
Επίσης, το χωριό είναι όμορφο και έχει ένα ωραίο δάσος με σκλήθρα δίπλα του.
Συνδυάζεται άνετα με τη λίμνη Ζάζαρη αλλά και με το Νυμφαίο που είναι σίγουρα πιο όμορφη επιλογή για την 4η μέρα.
Δεν ξέρω, αλλά το χιονοδρομικό του Καϊμακτσαλάν πρέπει να ήταν το πιο αδιάφορο μέρος που είδα στην επίσκεψη μου στην περιοχή, ίσως γιατί δεν κάνω σκι...
Ούτε εμείς κάνουμε Ski, αλλά μια επίσκεψη στο βουνό, επιβάλλεται.. Και ειδικότερα με τα πανέμορφα χρώματα που δημιουργούν τα δέντρα την εποχή αυτή είναι όνειρο...
 

sylvia96

Member
Μηνύματα
39
Likes
117
Καλησπέρα, εμείς είχαμε πάει αρχές του 2020 για 3 ημέρες και δεν πήγαμε Έδεσσα αλλά Νυμφαίο, καθώς μας είχε μείνει απωθημενό από ένα ταξίδι στην Καστοριά που δεν μας είχε βγει ο χρόνος.
Μετά τα Λουτρά Πόζαρ φάγαμε στην Όρμα στο τραβερνάκι της μπουμπούς. Πολύ καλό φαγητό και τιμές. Στον Άγιο Αθανάσιο μας άρεσε πολύ για φαγητό ο Πέτρος. Στο Καιμακτσαλάν εμείς πήγαμε μόνο επειδή είχε λίγο χιόνι αλλά και πάλι δεν είναι κάτι που πρέπει να δεις θεωρώ αν δεν πας για σκι. Το συνδυάσαμε και πήγαμε πόζαρ μετά από έναν άλλον δρόμο που βόλευε.

Μερικές φωτογραφίες από το ταξίδι μου
Παλαιός 'Αγιος Αθανάσιος-Καϊμακσταλάν-Λουτρά Πόζαρ-Νυμφαίο
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Καλησπέρα, εμείς είχαμε πάει αρχές του 2020 για 3 ημέρες και δεν πήγαμε Έδεσσα αλλά Νυμφαίο, καθώς μας είχε μείνει απωθημενό από ένα ταξίδι στην Καστοριά που δεν μας είχε βγει ο χρόνος.
Μετά τα Λουτρά Πόζαρ φάγαμε στην Όρμα στο τραβερνάκι της μπουμπούς. Πολύ καλό φαγητό και τιμές. Στον Άγιο Αθανάσιο μας άρεσε πολύ για φαγητό ο Πέτρος. Στο Καιμακτσαλάν εμείς πήγαμε μόνο επειδή είχε λίγο χιόνι αλλά και πάλι δεν είναι κάτι που πρέπει να δεις θεωρώ αν δεν πας για σκι. Το συνδυάσαμε και πήγαμε πόζαρ μετά από έναν άλλον δρόμο που βόλευε.

Μερικές φωτογραφίες από το ταξίδι μου
Παλαιός 'Αγιος Αθανάσιος-Καϊμακσταλάν-Λουτρά Πόζαρ-Νυμφαίο
Δεν παίζεις δίκαια... Έχεις χιόνια... Κατά σύμπτωση και εμείς Πέτρο πάμε σε λίγο...
 

sylvia96

Member
Μηνύματα
39
Likes
117
Δεν παίζεις δίκαια... Έχεις χιόνια... Κατά σύμπτωση και εμείς Πέτρο πάμε σε λίγο...
χαχα. ισχύει. ευτυχώς που χιόνισε την τελευταία μέρα και ομόρφυνε λίγο το χωριό γιατί προσωπικά δεν ενθουσιάστηκα με τον Άγιο Αθανάσιο. Εσένα πως σου φαίνεται? να μας γράψεις εντυπώσεις μετά το ταξίδι σου.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Στα Λουτρά αν δεν μπεις μέσα αξίζει η επίσκεψη η τσάμπα οι 2 ώρες πήγαινε - έλα;
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.088
Likes
44.919
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Στα Λουτρά αν δεν μπεις μέσα αξίζει η επίσκεψη η τσάμπα οι 2 ώρες πήγαινε - έλα;
Κρίμα κι άδικο να μη μπεις μέσα, είναι πολύ ωραία εμπειρία... Αξίζει η βόλτα και το φαγητό στο Χωριό Όρμα.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Κρίμα κι άδικο να μη μπεις μέσα, είναι πολύ ωραία εμπειρία... Αξίζει η βόλτα και το φαγητό στο Χωριό Όρμα.
Το φαντάζομαι οτι θα είναι ωραία, αλλά επειδή δεν γίνεται να μπούμε γιαυτό σκέφτομαι μήπως είναι άδικος κόπος μιας και δεν είναι και δίπλα και το αφήναμε για μια άλλη φορά...

Είχα βάλει για φαγητό στον Διόνυσο στο Χωριο Ορμα αλλά πάει για την επόμενη φορά.
 
Last edited:

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.382
Ειναι και η ταβέρνα Κατω Μύλος στο χωριό Πρόμαχοι κανα τέταρτο ανατολικά απο Πόζαρ.. Εχω πάει παλιά και εμεινα ικανοποιημένος πιστευω να μην εχει "χαλάσει" και αυτή.. Προσοχή μόνο μπορεί να είσαι απ εξω καινα μην το καταλάβεις .. ειναι μέσα σε ένα στενό..
 

psyhas

Member
Μηνύματα
49
Likes
68
Στην Ορμά,εκτός απο αυτά που αναφέρθηκαν , εξαιρετικό φαγητό έχει και το Ελλήνων Γεύσεις. Επισης στον δρομο απο Λουτρακι προς Ορμα ,το Κόκκινο Πιπέρι είναι εξίσου καλό.
Στον Κοντοσωρο πηγα προ τετραμήνου,μεγαλη απογοήτευση.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.533
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom