Άγιο Όρος 2015

soudianos

Member
Μηνύματα
3.695
Likes
6.289
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βερακρούζ
Γράφεις ωραίες ιστορίες για το Άγιον Όρος. Πήγα και εγώ πριν ένα μήνα για πρώτη φορά και αυτό έκανε το κείμενο σου να μου φαίνεται πιο οικείο.
Σε ποιά πήγες Θανάσση?
 

gone

Member
Μηνύματα
110
Likes
28
Ωραία και λεπτομερής περιγραφή του Α.Ο. Εχουν περάσει χρόνια από την τελευταία επίσκεψή μου. Πράγματι δύσκολα πιάνει το καραβάκι στο Παντοκράτορα. Έτσι και εγώ με την παρέα μου δεν μπορέσαμε να πάρουμε το καραβάκι για την Μεγίστη Λαύρα και αναγκαστήκαμε να περπατήσουμε όλη τη χερσόνησο έως εκεί μιας και δε θέλαμε να αλλάξουμε το πρόγραμμά μας. Εννέα ώρες περπάτημα, χωρίς νερό, είτε στο μονοπάτι όπου αυτό φαινόταν, είτε στη δημοσιά. Στο τέλος δεν αντέχαμε άλλο. ίσα που προλάβαμε την πύλη πριν κλείσει.
Κάθε επίσκεψη στο Α.Ο.. για όποιο λόγο και να κάνει κάποιος είναι μοναδική. Φυσικά όπως και σε κάθε περιβόλι έτσι και σαυτό της Παναγιάς οα δείς και τα λουλούδια και τα αγκάθια. Νάστε καλά να ξαναπάτε.
 

danev

Member
Μηνύματα
518
Likes
251
Επόμενο Ταξίδι
Evia pass!
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΟΡΒΗΓΙΚΑ ΦΙΟΡΔ
Ωραια η περιγραφη σου καλε μου φιλε. Νασε καλα και γερος να ξαναπας οταν το επιθυμεις.
Αρχες Οκτωβριου ειχα ανεβει και εγω με δυο φιλους. Πηγαμε Δυτικα παραλια Γρηγοριου, Διονυσιου Σιμονοπετρα και Ξηροποταμου. Μας εκανε καλο καιρο και δεν ειχαμε προβλημα ουτε ατυχιες. Ουρανουπολη εμεινα στο ιδιο ξενοδοχειο με σενα. Πολυ καλο πραγματι. Αφησα και το αυτοκινητο εκει σε ισκιο το τετραημερο.
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.695
Likes
6.289
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βερακρούζ
Ωραια η περιγραφη σου καλε μου φιλε. Νασε καλα και γερος να ξαναπας οταν το επιθυμεις.
Αρχες Οκτωβριου ειχα ανεβει και εγω με δυο φιλους. Πηγαμε Δυτικα παραλια Γρηγοριου, Διονυσιου Σιμονοπετρα και Ξηροποταμου. Μας εκανε καλο καιρο και δεν ειχαμε προβλημα ουτε ατυχιες. Ουρανουπολη εμεινα στο ιδιο ξενοδοχειο με σενα. Πολυ καλο πραγματι. Αφησα και το αυτοκινητο εκει σε ισκιο το τετραημερο.
Βαγγέλη καιρό έχω να σ ακούσω. Γρηγορίου Σιμονόπετρα , Ξηροποτάμου είναι τα μόνα που δεν έχω δει. Πρόγραμμα για το next. Πες μου αν πήγατε με τα πόδια και πως ήταν η διαδρομή
 

danev

Member
Μηνύματα
518
Likes
251
Επόμενο Ταξίδι
Evia pass!
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΟΡΒΗΓΙΚΑ ΦΙΟΡΔ
Ναι, εχω δυο χρονια να ελθω κατω. Ειχαμε καποιες ατυχιες....
Επιλεξαμε τις μονες αυτες διοτι ειναι οι πιο ευκολα προσβασιμες, μιας και αφου φτασεις στην Δαφνη εχει απ ευθειας ανταποκριση με την <μικρη Αγια Αννα> που σε αφηνει στο λιμανακι της Γρηγοριου η της Διονυσιου. Δεν περπατας καθολου. Για την Ξηροποταμου απο Δαφνη παίρνεις το λεωφορειο και σε αφηνει απ΄εξω.
Οσο για την Σιμινοπετρα εχει πουλμανακι μικρο της μονης που περιμενει στη Δαφνη αφου εχεις συννενοηθει.
Ενημερωτικα σου λεω οτι στη Διονυσιου ειμασταν εμεις οι τρεις και αλλοι εκατο περιπου. Ειχανε βγαλει ρατζα μεχρι και στις τουαλετες. χαχαχα.
Η πιο χλιδα ηταν η Ξηροποταμου! Ουτε 5στερο να ηταν.
Καμμια σχεση με το Αγιο Ορος που γνωρισα πριν 20 χρονια! Εγινε πλεον τουριστικο αξιοθεατο...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.792
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom