Άλλη μια ταξιδιάρα ψυχή!!! Καλησπέρες και καλώς σας βρήκα!

eirini-amelie

Member
Μηνύματα
43
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
Καππαδοκία
Ταξίδι-Όνειρο
Μαδαγασκάρη! Κ τόσα άλλα
Γεια σε όλους!!
Βρήκα τη σελίδα τυχαία στο google και αμέσως αποφάσισα να κάνω λογαριασμό γιατί μου φαίνεται πολύ ενδιαφέρουσα!
Ήρθε λοιπόν η ώρα σαν καλό νέο μέλος να συστηθώ κι εγώ!
Με λένε Ειρήνη και όπως όλοι έδω μέσα λατρεύω τα ταξίδια! Έχω μεγαλώσει στη Χίο και έχω ταξιδέψει αρκετά στην Ελλάδα, κυρίως την Ηπειρωτική.
Τρελαίνομαι να γνωρίζω ανθρώπους από άλλες χώρες, να τους συναστρέφομαι να έρχομαι σε επαφή με την κουλτούρα τους και γιατί όχι? να κάνω φιλίες με ανθρώπους από όλο τον πλανήτη (είναι ωραίο συναίσθημα να ξέρεις ότι εκεί που πας ως ταξιδιώτης υπάρχει κάποιος που θα χαρεί να σε δει).
Πρώτη φορά που μου δόθηκε η ευκαιρία να γνωρίσω πολλούς ανθρώπους απ το εξωτερικό και να μου ανοίξουν οι ορίζοντες με τις ιστορίες τους ήταν όταν δούλεψα εθελοντικά για τον αρχέλων! Ήταν μια απίστευτη εμπειριά που μου έμαθε πάρα πολλά! Το συνιστώ ανεπιφύλακτα σε όποιον αγαπάει τις καρεττα καρεττα και γενικά τα ζώα (έγω σπουδάζω κτηνιατρική και ενθουσιάζομαι με ότι έχει σχέση με φύση και ζωάκια)
Μετά τον αρχέλων ήρθε το couchsurfing. Όσοι το ξέρετε καταλαβαίνετε! Από εκεί έμαθα ότι δε χρειάζεται να είσαι μεγιστάνας για να γυρίσεις τον κόσμο. Κατά τη γνώμη μου το couchsurfing είναι ο καλύτερος τρόπος να ταξιδέψεις και να γνωρίσεις ταξιδιώτες.
Μάζευα που λέτε κι εγώ πληροφορίες και εμπειρίες από άλλους μέχρι που ήρθε και για μένα η ώρα να το πάρω απόφαση και να κάνω το μεγάλο ταξίδι! Πήγα interail!!! Ηταν μια εμπειρία ζωής που δεν θα ξεχάσω ποτέ. Στο προφίλ μου έχω φωτογραφίες απ τα μέρη που επισκέφτηκα γαι όποιον θέλει να δει.
Είμαι όμως σίγουρη ότι τα καλύτερα δεν έχουν έρθει ακόμα και ανυπομονώ για την επόμενη εξόρμηση!
Λεφτά και χρόνος να υπάρχει και θα θέλα να είναι όλη μου η ζωή ένα ταξίδι!
Τις εμπειρίες μου απ τα ταξίδια που κάνω τις γράφω στο blog μου (Photos of a backpacker αν κάποιος ενδιαφέρεται να μπιραστούμε εμπειρίες) αλλά τώρα που ανακάλυψα αυτό το φορουμάκι θα χαρώ να τις μοιραστώ και μαζί σας. Αλλά πιο πολύ θέλω να μάθω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Να διαβάσω για τις δικές περιπέτειες και να ανταλλάξουμε απόψεις!

Ειρήνη
:D:D:D:clap:
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Γεια σου Ειρήνη! Καλώς ήρθες και εύχομαι να έχεις πάντα στη ζωή σου πολλά και ενδιαφέροντα ταξίδια! Πολύ ωραίο και το blog σου, σίγουρα θα είναι πολύ χρήσιμο σε αρκετούς εδώ :) Περιμένουμε να μας γράψεις και ιστορία!
 

eirini-amelie

Member
Μηνύματα
43
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
Καππαδοκία
Ταξίδι-Όνειρο
Μαδαγασκάρη! Κ τόσα άλλα
Σε ευχαριστώ πολύ! Ναι έχω βάλει και κάποιες πληροφορίες και συμβουλές για να μην την πάθουν κι άλλοι όπως κι εγώ! Μόλις βρω χρόνο θα γράψω κι άλλες! Και πάλι ευχαριστώ για το θερμό καλωσόρισμα! :)))

Και ένα τραγουδάκι με ωραίους ταξιδιάρκους στίχους:


Ever since my childhood I've been scared I've been afraid
Of being trapped by circumstance and staying in one place
So I always keep a small bag full of clothes carefully stored
Somewhere secret somewhere safe
And somewhere close to the door

I face the horizon everywhere I go
I face the horizon the horizon is my home
 
Last edited by a moderator:

Eftichia

Member
Μηνύματα
858
Likes
1.285
Επόμενο Ταξίδι
τοσκανη
Ταξίδι-Όνειρο
καραιβικη
καλωσήρθες Ειρήνη,
μου άρεσε πολύ το μηνυμά σου όπως και το μπλογκ σου.

περιμένω και εγώ μια ιστορία σου;)
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.001
Likes
2.094
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Kαλως ηρθες και απο εμας Ειρηνη. Καλη συνεχεια στα ταξιδια σου.
 

eirini-amelie

Member
Μηνύματα
43
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
Καππαδοκία
Ταξίδι-Όνειρο
Μαδαγασκάρη! Κ τόσα άλλα
Σας ευχαριστώ για την ωραία ευχή!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Καλως ηρθες ...ωραια τα ταξιδια και οι εμπειριες σου..ξεφευγουν απο το μεσο ορο ταξιδιωτων.
 

eirini-amelie

Member
Μηνύματα
43
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
Καππαδοκία
Ταξίδι-Όνειρο
Μαδαγασκάρη! Κ τόσα άλλα
Καλως ηρθες ...ωραια τα ταξιδια και οι εμπειριες σου..ξεφευγουν απο το μεσο ορο ταξιδιωτων.


Tο πιστευεις? Σε ευχαριστώ πολύ!!!!!! :)
Για μενα το να ταξιδευεις ειναι το μεγαλυτερο σχολειο...!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.398
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom