Ολλανδία Άμστερνταμ ΜΜΜ

GiwtaMerlia

Member
Μηνύματα
87
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
Βρυξέλλες-Άμστερνταμ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αμερική
Καλησπέρα σας, μετά από αρκετή αναζήτηση στο φόρουμ, είπα να ξεκινήσω αυτό το θέμα, ώστε να συγκεντρωθούν πληροφορίες αποκλειστικά για τα ΜΜΜ στο Άμστερνταμ, με αφορμή μια δική μου (κατά πάσα πιθανότητα χαζή) απορία.
Θα είμαι στο Άμστερνταμ με το σύζυγο μου 02-04/01 (Ναι ξέρω έχω μέλλον ακόμη) και ψάχνω να βρω την κάρτα που μας συμφέρει.
Βρήκα την Amsterdam Travel Ticket όπου αναφέρει πως περιλαμβάνονται και τα φέρι. Την περίοδο εκείνη θα έχει το light festival και μέσα στο φόρουμ διάβασα πως μια καλή επιλογή για να δεις όλα τα εκθέματα είναι με μίνι κρουαζιέρα. Η κρουαζιέρα αυτή συμπεριλαμβάνεται στην κάρτα αυτήν;
 

LikeNoOther

Member
Μηνύματα
63
Likes
138
Επόμενο Ταξίδι
Προς αναζήτηση...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βόρεια Κορέα
Απ' ότι διάβασα τα φέρι είναι δωρεάν και ομολογώ ότι εξεπλάγην. Για τα μέσα προσπαθώ και γω να βγάλω άκρη ποια κάρτα με συμφέρει πιο πολύ να αγοράσω. Αυτό το βιντεάκι που πέτυχα είναι αρκετά χρήσιμο:
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.014
Likes
6.395
Έχω μια απορία κοιτώντας το site ή την εφαρμογή μου δίνει αρχικά τιμή 1.98 με ov chipkaart .
Όταν πατάω να το αγοράσω μου το πάει 3.40.

Τι ισχύει;
Screenshot_2024-02-29-15-32-23-643_nl.negentwee.jpg Screenshot_2024-02-29-15-32-14-432_nl.negentwee.jpg
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.889
Likes
40.631
Έχω μια απορία κοιτώντας το site ή την εφαρμογή μου δίνει αρχικά τιμή 1.98 με ov chipkaart .
Όταν πατάω να το αγοράσω μου το πάει 3.40.

Τι ισχύει;
View attachment 455528 View attachment 455529
Το ακριβοτερο για τους επισκεπτες, αφου δεν εχεις καρτα μονιμου κατοικου
Σε καμια περιπτωση δεν συμφερει μεμονωμενα εισιτηρια αλλα ημερησιο η αλλο πακετο περισσοτερων ημερων
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.014
Likes
6.395
Το ακριβοτερο για τους επισκεπτες, αφου δεν εχεις καρτα μονιμου κατοικου
Σε καμια περιπτωση δεν συμφερει μεμονωμενα εισιτηρια αλλα ημερησιο η αλλο πακετο περισσοτερων ημερων
Μα αυτό με το 1.98 δεν είναι εκπτωτικό, είναι η τιμή που βγάζει η εφαρμογή με την χρησιμοποίηση της ov chipkaart.
 

jimkGR

Member
Μηνύματα
58
Likes
96
δεν χρειάζεται να το βγάλεις ονλαιν. Απλά πέρνα τις μπάρες του μετρό με μια κάρτα (debit/credit) και θα σου στοιχήσει 1.98. Το εισιτήριο που κάνει 3.40 είναι για μία ώρα. Δεν μπορείς ονλαιν ή απο μηχανήματα να βγάλεις εισιτήρια για μια συγκεκριμενή διαδρομή και να πληρώσεις λιγότερα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.073
Μηνύματα
879.669
Μέλη
38.806
Νεότερο μέλος
xeniagousia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom