Transavia Transavia - Νέα, Πληροφορίες & Ερωτήσεις

mad4paok

Member
Μηνύματα
414
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
ΑΠΩ ΑΝΑΤΟΛΗ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΤΟΥΜΠΑ-ΙΡΑΝ-ΚΑΜΠΟΤΖΗ-ΝΑΜ
Αν δεν κάνω λάθος θυγατρική της KLM είναι η Transavia οπότε και δεν χρειάζεται να ανησυχείς ιδιαίτερα. Έχει τύχει να ταξιδέψει ο πατέρας μου με την εταιρία χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα. Δεν ξέρω πόσο σε βοηθάει αυτό...
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ονειρεμένο Ταξίδι
RTW
έχω ταξιδέψει, μια χαρά είναι
 

Diuk

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καραιβική
Όταν λες οικονομικά πόσο εννοεις;
Βρήκα για τέλη καλοκαιριού 200 κ κάτι περίπου το άτομο με επιστροφή κ με απευθείας πτήσεις.Δε νομίζω να βρεις φθηνότερα για αυτή την εποχή
 

fanourios

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
καλησπεριζω την ομαδα travelstories που οφειλω να ομολογισω ενθουσιαστικα οταν την ανακαλυψα!
Λοιπον εδω και αρκετο καιρο υπαρχει στην παρεα μ η ιδεα του αμστερνταμ ως καλοκαιρινο προωρισμο και θα ηθελα να μου γραψετε τοιχον πραγματα που θα επρεπε να κανει κανεις και πραγματα που θα πρεπει να προσεξει ιδιαίτερα.εκλεισα tickets με την transavia airlines λογου low budget και εδω ερχετε η κυρια ερωτιση μ περι αποσκευων τι ενεργειες μου προτεινετε οτι πρεπει να κανω ωστε να μην υπαρξει κανενα παρατραγουδο στο αεροδρομιο.επεισης αν παρω κανονικα βαλιτσα τι προστιμο 8α πληρωσω?οποιαδιποτε πληροφορια ειναι καλοδεχουμενη!!σας ευχαριστω εκ τον προτερων ;) :D
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
792
Likes
273
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
σχετικά με την transavia και τις αποσκευές πληροφορίες βρίσκεις στο site της εταιρείας:
aservice_en.transavia.com_euf_assets_images_groenepijl.png
How much hand luggage is allowed?


aservice_en.transavia.com_rnt_rnw_img_trnsp.gif

The hand luggage allowance per person is:
  • 1 piece (including laptop, photography and filming equipment, umbrella)
  • maximum dimensions (L x W x H) of 55 x 35 x 25 cm
  • maximum weight of 10 kg
In addition, you may also have:
  • 1 coat
  • 1 carrier bag containing items purchased at the airport after completing the security check and customs inspection
Please note: If it turns out at the airport that your hand luggage does not meet the size and weight requirements, it will be checked in and transported as hold luggage and you will be charged a fee of € 50 per bag. Once at the gate, you can only pay with a bank or credit card. Leaving luggage behind is always done at your own risk. transavia.com will not put any goods in storage.

Tip: Keep your travel and insurance papers, medications, passport and other valuables in your hand luggage – never in your hold luggage.
Tip: A handbag also counts as 1 piece of hand luggage. If you are taking both a handbag and another piece of hand luggage aboard, it would be advisable to put one into the other so that you will be travelling with just 1 piece of hand luggage.
 
Last edited by a moderator:

Maracuya

Member
Μηνύματα
55
Likes
49
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησί του Πάσχα
Παιδιά καλημέρα!
Πρώτη φορά που ταξιδεύω με transavia και θα ήθελα κάποιες διευκρινίσεις από όποιον γνωρίζει.
1. Η εταιρεία έχει αντίστοιχη πολιτική με τη Ryanair, τύπου εκτυπώνεις την κάρτα επιβίβασης πριν το ταξίδι ή τσεκάρεις κανονικά στο αεροδρόμιο?
2. Μπορώ να πάρω κανονική αποσκευή εκτός της χειραποσκευής? Πχ στο εισιτήριο που θέλω να κλείσω μου βγάζει κανονική τιμή 95 ευρώ χωρίς να επιλέξω αποσκευή (εδώ λέει οτι δικαιούμαι μία χειραποσκευή έως 10 κιλά και ειδικών διαστάσεων, ok ) και μετά επιλέγω μία αποσκευή 20 kg και πριν ολοκληρώσω την κράτησή μου μου τη χαρακτηρίζει ως "hold luggage 20 kg", για την ακρίβεια κάτω από το ονοματεπώνυμό μου λέει: onward flight: in 1 piece hold luggage: 20 kg.
Αυτό σημαίνει οτι η χειραποσκευή που δικαιούμουν πριν τώρα απλώς αυξάνεται κατά 10 κιλά? 'Η οτι αυτή είναι πρόσθετη?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

Maracuya

Member
Μηνύματα
55
Likes
49
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησί του Πάσχα
Ναι λογικά αυτό είναι, δε βγάζει νόημα διαφορετικά. Απλώς επειδή δεν είχα ιδέα τί παίζει με αυτήν την εταιρεία σκάλωσα αρχικά. Σ' ευχαριστώ πολύ!
 

Maracuya

Member
Μηνύματα
55
Likes
49
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησί του Πάσχα
Ok τώρα είναι σαφέστατο, σ´ ευχαριστώ πολύ και πάλι!
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.981
Likes
12.028
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
H Transavia θα ενωνει απο τις 12 Απριλιου 2014 μεχρι τις 25 Οκτωβριου με 5 εβδομαδιαιες πτησεις (εκτος Τριτης και Τεταρτης) την Αθηνα με το αεροδρομιο Orly του Παρισιου.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.579
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom