Άνδρος Άνδρος ή Κύθνος;;;

fonzareli

Member
Μηνύματα
25
Likes
2
Πολύ στριμωγμένοι φέτος...

Μας έμειναν μόνο διαθέσιμες για διακοπές οι μέρες απο Σάββατο 20/8 μέχρι το πολύ 28/8.

Σκεφτήκαμε Άνδρο ή Κύθνο. Ζευγάρι χωρίς παιδιά μαζί! Τζιπάκι.
Τι λέτε;
Για να νοικιάσουμε θα βρούμε εύκολα;
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Πολύ στριμωγμένοι φέτος...

Μας έμειναν μόνο διαθέσιμες για διακοπές οι μέρες απο Σάββατο 20/8 μέχρι το πολύ 28/8.

Σκεφτήκαμε Άνδρο ή Κύθνο. Ζευγάρι χωρίς παιδιά μαζί! Τζιπάκι.
Τι λέτε;
Για να νοικιάσουμε θα βρούμε εύκολα;
κυθνος!ετσι απλα!
ριξτε μια ματια εδω..
http://www.travelstories.gr/%ED%E7%...DF%EF%F5/22015-%EA%F5%E8%ED%EF%F2-basics.html

και υπαρχουν και αλλα σχετικα θεματα στο φορουμ!με μια αναζητηση θα τα εντοπισεις!
 

alexandra75

Member
Μηνύματα
199
Likes
25
8 μέρες εμένα μου φαίνονται πολλές και για τα δύο νησιά. αφού λες ότι είστε στριμωγμένοι γιατί δεν επιλέγεις έναν ηπειρωτικό προορισμό.Να γλιτώσετε τα ακτοπλοϊκά να χαρείτε και διαδρομές με το τζιπ. π.χ Πήλιο.
πάντως ανάμεσα στα δύο προτιμώ Άνδρο και να μείνετε στη Χώρα. είναι πιο γραφική και ατμοσφαιρική. Αν πάλι είστε πιο πολύ της βαβούρας πάτε προς Μπατσί που σίγουρα έχει περισσότερες επιλογές για διαμονή.
Εγώ έμεινα Χώρα σε αυτό. δεν έλεγε τίποτα σαν δωμάτιο (απλό και καθαρό, χωρίς ιδιαίτερη θέα) αλλά με βόλεψε πάρα πολύ για τις βόλτες στη Χώρα.
Anemomiloi Studios - Photos
 

fonzareli

Member
Μηνύματα
25
Likes
2
"στριμωγμένοι" εννοώ χρονικά. Απο οικονομικά την παλεύουμε (ακόμα).
Οπότε δεν είναι θέμα τα εισιτήρια 150 ευρώ σύνολο. Ασε που γλυτώνουμε πολλές βενζίνες και διόδια...
 

iou79

Member
Μηνύματα
24
Likes
2
προτείνω άνδρο δαγκωτό

πέρισυ πήγα κύθνο και φέτος άνδρο
Ωραία και η κύθνος (στα + για μένα είχε λίγο κόσμο. δεν είχε οργανωμένες παραλίες ένα συμπαθητικό κυκλαδονήσι θα έλεγα), ωστόσο η άνδρος μου άρεσε συγκριτικά περισσότερο (πανέμορφα τοπία + καλύτερες διαδρομές ιδίως με τζιπάκι νομίζω θα ευχαριστηθείτε + καλές παραλίες + φαγητό + περισσότερα ωραία χωριά να δείτε ).
Εγώ έμεινα μπατσί ωστόσο αν ξαναπήγαινα θα διάλεγα χώρα.
 

annoulita100

Member
Μηνύματα
313
Likes
704
Επόμενο Ταξίδι
Ινδοκίνα
Ταξίδι-Όνειρο
All the world 💓
Κύθνο δεν έχω πάει αλλά για Άνδρο μόνο τα καλύτερα έχω να πω.Οι παραλίες της είναι πανέμορφες!!Αφού έχετε τζιπ ακόμα καλύτερα μιας και κάποιες παραλίες είναι σχετικά δύσκολα προσβάσιμες(βλέπε Βόρη).Αξίζει όμως με 1000 να την επισκεφθείτε.Η Χώρα πολύ όμορφη για να μείνεις αλλά θεωρώ καλύτερη επιλογή το Μπατσί.Ιδίως το βράδυ γίνεται πολύ ρομαντικό;)
Καλά να περάσετε !
 

konstantina1

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Κυθνος!!πολυ ωραιο νησι και κοντα στην Αθηνα!!τωρα για 8 μερες δεν ξερωαν ειναι!!παντως για 4-5 αξιζει να πας!!Η Χωρα ειναι πολυ γραφικη αλλα ο Μεριχας πιστευω ειναι καλυτερη επιλογη για διαμονη επειδη εχεις τη θαλασσα διπλα σου και καποια πολυ ωραια μαγαζια!! απο θεμα διαμονης εγω εμεινα πολυ ευχαριστημενη! Μειναμε στα Martinos Studios που ειναι στο μεριχα...πολυ ωραια δωματια και ευγενικο οι ανθρωποι που τα ειχαν!
 

damasta

Member
Μηνύματα
192
Likes
393
Επόμενο Ταξίδι
ιού επιτρέποντος ΠΑΝΤΟΥ
για την χρονικη περιοδο που σκεφτεστε θα ψηφιζα ανδρο...
καλη χαλαρωση.
 

Giannis_K

Member
Μηνύματα
27
Likes
51

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.719
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom