Άνδρος Άνδρος

tinkerbell24

Member
Μηνύματα
184
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
Θεσσαλονίκη
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Μπατσί-Αγία Μαρίνα-Παναχράντου-Χώρα είναι συνολικά 50 χλμ. σύμφωνα με το Google.Αν ξεκινήσετε πρωί προλαβαίνετε και καφέ και βραδινό στο ΄Ανω Απρόβατο.΄Οσοι άσκημος και αν είναι ο δρόμος για τα μοναστήρια(δεν έχω πάει).
Κ εγώ έτσι το σκέφτηκα .
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.370
Likes
14.270
Για το..... . .συμφωνώ ότι έχει ωραία θέα αλλά μέτριο και υπερτιμημένο φαγητό.Δοκιμάστε κάπου στην χώρα.Πάνω απο την χώρα είναι η Ασημόλευκα με θέα επίσης και καλύτερο φαγητό.
 
Last edited by a moderator:

maria91

Member
Μηνύματα
2.081
Likes
1.950
Το απογευματινό καράβι θα πάρουμε που φθάνουμε άνδρο 7.30. ΦΟβαμαι οδήγηση βραδινή μιας και δεν ξανά οδηγήσαμε στα αριστερά και δεν είναι ευκολο πρώτη φορά σε Έτσι δρόμους. Και πρέπει να φύγουμε με το πρωινό καράβι και φοβάμαι να μην το χασουμε
Την διαδρομή προς χώρα 2 φορές δεν θα τη γλιτώσω Έτσι κι αλλιώς.
Ναι Ε? Που λες είναι καλύτερα να φάμε. Θελω να φάμε κάπου που να απολαύσουμε το φαγητό. Τ
Ωραια αλλη λυση ειναι να μεινεις στο λιμανι που χει και εκει μαγαζια για φαγητο και για καφε,απλα θα ξυπνησεις πολυ πρωι ετσι ωστε να προλαβεις να πας στα μοναστηρια και μεσα στη χωρα και να γυρισεις παλι πισω ετσι ωστε το πρωι να φυγεις..απ οτι ειδα μου σβησαν το ονομα του μαγαζιου(και δε καταλαβαινω τον λογο,μηπως οι moderator ειναι και οι ιδιοκτητες και θικτηκαν?)οποτε δε μπορω να σου προτεινω κατι συγκεκριμενο...απλα ειναι κριμα να πας στη τουριστικη παγιδα,κανεις ντοπιος δε παταει εκει!παντως κοιταξε χωρα στην αγορα ή στο λιμανι σε ψαροταβερνες...μπατσι δε ξερω κατα ποσο θα λειτουργουν ολα τα φαγαδικα ακομα
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.599
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
απ οτι ειδα μου σβησαν το ονομα του μαγαζιου(και δε καταλαβαινω τον λογο,μηπως οι moderator ειναι και οι ιδιοκτητες και θικτηκαν?)
Ας είμαστε πιο προσεκτικοί στις διατυπώσεις μας. Η λύση στο μυστήριο βρίσκεται στους όρους χρήσης του φόρουμ, τους οποίους αποδέχτηκες όταν έκανες την εγγραφή σου.
 

tinkerbell24

Member
Μηνύματα
184
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
Θεσσαλονίκη
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Ωραια αλλη λυση ειναι να μεινεις στο λιμανι που χει και εκει μαγαζια για φαγητο και για καφε,απλα θα ξυπνησεις πολυ πρωι ετσι ωστε να προλαβεις να πας στα μοναστηρια και μεσα στη χωρα και να γυρισεις παλι πισω ετσι ωστε το πρωι να φυγεις..απ οτι ειδα μου σβησαν το ονομα του μαγαζιου(και δε καταλαβαινω τον λογο,μηπως οι moderator ειναι και οι ιδιοκτητες και θικτηκαν?)οποτε δε μπορω να σου προτεινω κατι συγκεκριμενο...απλα ειναι κριμα να πας στη τουριστικη παγιδα,κανεις ντοπιος δε παταει εκει!παντως κοιταξε χωρα στην αγορα ή στο λιμανι σε ψαροταβερνες...μπατσι δε ξερω κατα ποσο θα λειτουργουν ολα τα φαγαδικα ακομα
Αυτή τη λύση δεν την σκεφτηκα. Έχεις δίκαιο θα το ψάξω και αυτό.
Για φαγητό Θελουμε να παμε κάπου με ωραιο φαγητο κ οχι σε παγίδες. ΝΑ δοκιμάσουμε αν έχει κάτι τοπικό και ευελπιστώ σε Φρέσκο ψαράκι. Αν έχεις κάπου να μου προτείνεις
 

tinkerbell24

Member
Μηνύματα
184
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
Θεσσαλονίκη
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Και έτσι θα ενοικιάσω 1 μέρα αυτοκίνητο Σωστα ? Και στο γαύριο λογικά θα έχει πιο πολύ κόσμο από μπάτσι Καθημερινη Έτσι εποχή ?
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.370
Likes
14.270
Και έτσι θα ενοικιάσω 1 μέρα αυτοκίνητο Σωστα ? Και στο γαύριο λογικά θα έχει πιο πολύ κόσμο από μπάτσι Καθημερινη Έτσι εποχή ?
Αν μείνεις Γαύριο,τουλάχιστον μείνε λίγο έξω από το Γαύριο και όχι μέσα(δεν είναι καθόλου γραφικό).΄Εχει ενοικιαζόμενα σε κοντινή απόσταση νομίζω.Αν μείνεις εκεί καλύτερα να πας για φαγητό στις παραλιακές ταβέρνες στον ΄Αγιο Πέτρο/Χρυσή ΄Αμμος.
 

tinkerbell24

Member
Μηνύματα
184
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
Θεσσαλονίκη
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Ευχαριστώ πολύ. Εξω λες ε? Αν ειναι να θέλω αυτοκίνητο πιο καλά νομίζω μπατσι
. Γαύριο μια ματιά που έριξα είναι πολύ πιο ακριβά. Όπου Κ αν μείνω το ίδιο θα είναι Γιατι βασικα μια μέρα θα έχω που θα πάμε στο προσκύνημα και στη χώρα. Άρα να μείνουμε κάπου σχετικά στο λιμάνι αλλά να έχει κάπου να φάμε ωραία. Στο μπάτσι έλεγα να φάμε στο αμμος. Άλλο φαντάζομαι από τη χρυσή άμμο
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.370
Likes
14.270
Ευχαριστώ πολύ. Εξω λες ε? Αν ειναι να θέλω αυτοκίνητο πιο καλά νομίζω μπατσι
. Γαύριο μια ματιά που έριξα είναι πολύ πιο ακριβά. Όπου Κ αν μείνω το ίδιο θα είναι Γιατι βασικα μια μέρα θα έχω που θα πάμε στο προσκύνημα και στη χώρα. Άρα να μείνουμε κάπου σχετικά στο λιμάνι αλλά να έχει κάπου να φάμε ωραία. Στο μπάτσι έλεγα να φάμε στο αμμος. Άλλο φαντάζομαι από τη χρυσή άμμο
Η Χρυσή ΄Αμμος είναι περιοχή ανάμεσα σε Γαύριο και Μπατσί.΄Εχει διάφορα εστιατόρια εκεί καθώς και στην περιοχή ΄Αγιος Πέτρος.Το ΄Αμμος στο Μπατσί δεν το ξέρω.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.081
Likes
1.950
Ευχαριστώ πολύ. Εξω λες ε? Αν ειναι να θέλω αυτοκίνητο πιο καλά νομίζω μπατσι
. Γαύριο μια ματιά που έριξα είναι πολύ πιο ακριβά. Όπου Κ αν μείνω το ίδιο θα είναι Γιατι βασικα μια μέρα θα έχω που θα πάμε στο προσκύνημα και στη χώρα. Άρα να μείνουμε κάπου σχετικά στο λιμάνι αλλά να έχει κάπου να φάμε ωραία. Στο μπάτσι έλεγα να φάμε στο αμμος. Άλλο φαντάζομαι από τη χρυσή άμμο
Καλο θα ταν να κοιταξεις τι ειναι ανοικτο και τι οχι..η λογικη λεει οτι μπατσι θα χουν ανοιξει σχεδον ολα και το αμμος το οποιο εχει καλο φαγητο ναι,δοκιμασμενα!απλα γαυριο και χωρα εχει μαγαζια ανοικτα χειμωνα-καλοκαιρι γι αυτο στα προτεινα..εγω καθε καλοκαιρι παω πιο πολυ Μπατσι ξερω να σου προτεινω απλα δε ξερω απο τι μηνα ανοιγουν για σεζον...παντως μην αγχωνεσε οπου και να κατσεις καλο και ποιοτικο φαι θα φας
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.004
Likes
40.908
Πηγα Μπατσί αρχες Μαιου και ηταν νεκρα. Ειχε μαλιστα πολλη φασαρια καθως ετοιμαζονταν για τη σεζον και γινονταν ανακαινισεις. Θα προτεινα χωρα για σιγουρια.

Επισης με τι μεσο θα κινηθειτε σε ολα αυτα; Τα λεωφορεια ειναι ακριβοθωρητα και με καθυστερησεις. Η χειροτερη συγκοινωνια που εχω δει σε νησι μετα την Κυθνο.
 
Last edited by a moderator:

maria91

Member
Μηνύματα
2.081
Likes
1.950
Επισης με τι μεσο θα κινηθειτε σε ολα αυτα; Τα λεωφορεια ειναι ακριβοθωρητα και με καθυστερησεις. Η χειροτερη συγκοινωνια που εχω δει σε νησι μετα την Κυθνο.
Λεει πιο πανω θα νοικιασει αμαξι!ευτυχως ειναι ενημερωμενη για τη συγκοινωνια του "1ος μηνα":haha::haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.738
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom