Γενικά Έλληνες Backpackers?

NoFX182

Member
Μηνύματα
115
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη,Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Backpacking over Europe
Φέτος το καλοκαίρι σκοπεύω εγώ με άλλου 2 φίλους μου να αγοράσουμε απο ένα interrail pass για 1 μήνα και να γυρίσουμε όσες περισσότερες πόλεις μπορούμε. Για όλα αυτά έχουμε μαζέψει περίπου 2.000 ευρω. Θα μείνουμε σε hostels (οσο πιο φτηνά γίνεται) για να μας βγούνε τα λεφτά.....Η ερώτηση μου είναι.....Το έχει κάνει κανείς άλλος αυτό το πράγμα; Μπορείτε να δώσετε tips ή βοήθεια για οτιδήποτε;
 

Peregrinator

Member
Μηνύματα
36
Likes
47
CouchSurfing – The world’s largest travel community για να μην πληρώσετε και διαμονές να σας φιλοξενησουν και να γνωρισετε και κοσμο στην ηλικια και τα ενδιαφεροντα σας, δεν εχετε καμια υποχρεωση οικονομικη η να φιλοξενειτε ειναι τοσο καλο οσο ακουγεται και ειδικα για την ηλικια σας μια χαρα

καλο ειναι το τρενακι αλλα έτσι όπως έχει γίνει το interrail, μάλλον φτηνότερα σας έρχεται να πετάτε με τις low cost, μόνο το δίκτυο της Ryanair.com να τσεκάρετε, θα πάτε παντού πολύ φτηνά αν κλείσετε εγκαίρως και χωρίς να χάνετε μέρες στα τρενα και τουσ σταθμους τσεκαρετε και τις αλλεσ low cost, το πιο ευκολο ειναι να ψαχνετε στη wkipedia το κάθε αεροδρομιο και πιες φτηνες πετανε απο κει για που. εχετε τοσο χρονο που μπορειτε να τα σχεδιασετε ολα απο πριν και να σας βγει μια χαρα φτηνα στα λεφτα που λες
 

stratis

Member
Μηνύματα
93
Likes
31
Αφού θα πάτε καλοκαίρι καλύτερη λύση ειδικά για Ιταλία,Γαλλια κτλ που είναι αρκετά ακριβά για τα σχεδία σας είναι το camping για διαμονή..

εδω τα έχει όλα αναλυτικά..:)
ACSI Eurocampings - 9600 by ACSI inspected camp sites in Europe!

τα λεφτά (με camping) είναι καλά.. εννοείται δεν τρως σε εστιατόρια
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.871
Μέλη
38.905
Νεότερο μέλος
ntsironis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom