Λονδίνο Ένας γαστριμαργικός περίπατος στο Λονδίνο

marakizio85

Member
Μηνύματα
160
Likes
56
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΏΝΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΡΑΙΒΙΚΗ- ΚΟΥΒΑ
Να τα δοκιμάσεις δεν έχει αξία αλλά να μας πεις την γνώμη σου μετά ή να προσθέσεις κάτι καινούριο, μεγάλη.
Μα εννοειτε οτι θα πω τη γνώμη μου και θα προσθεσω κι αλλα πολλά στην ταξιδιωτική μου ιστορία με το που επιστρέψω οπώς εκανα και σε αλλά ταξιδια...
Απλα επιβραβευω τις προσπαθειες που κάνετε να δίνετε πληροφορίες γτ μέχρι τωρα και Παρίσι και Βιέννη που πήγα με βγαλαν ασπροπρόσωπη....
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
Τιποτα καλο καινουριο εχουμε; :)
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
Setting καλό. Φαγητό (Sunday brunch, τουλάχιστον) πολύ μέτριο και overpriced. Πηγαίνετε καλύτερα για ποτό...
δωσε τιποτα καλο να φαμε πριν το ποτο ομως φανταστικε taver ! :minion bananas:
 

stergios

Member
Μηνύματα
38
Likes
92
Επόμενο Ταξίδι
??????
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτία
Καλημέρα και Χρόνια Πολλά!!
Μόλις γυρίσαμε από Λονδίνο όπου περάσαμε τέλεια!
Τεράστια ποικιλία για φαγητό! Ανάμεσα σε αυτά που πήγαμε ξεχωρίσαμε τα:
1. Zaika (http://zaikaofkensington.com/) ινδικό, με κράτηση, πήγαμε παραμονή Χριστουγέννων: υπέροχο φαγητό, τσιμπημένο, αλλά ωραία εμπειρία.
2. Honest burgers (http://www.honestburgers.co.uk/), στο Soho, για γρήγορο φαγητό το μεσημέρι. Ωραίο το όλο concept.
3. Για οικονομικά, πήγαμε και στο Chinatown, όπου φάγαμε κινέζικο σε μπουφέ, με 22 λίρες για δύο άτομα όπου τρως όσο θέλεις.

Για αγγλικό φαγητό σε pub θα πρέπει να βρεί κανείς κάποιο συνοικιακό, διότι στο κέντρο τα περισσότερα είναι λίγο τουριστικά.
 

Himmel

Member
Μηνύματα
8
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου για σκι!
Ταξίδι-Όνειρο
Όλος ο κόσμος
Έχοντας επισκεφτεί το Gaucho θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου. Να προσθέσω όμως ότι εγω πήγα στο London Bridge που έχει θέα την ομώνυμη γέφυρα.
Το αγαπημένο μου όμως είναι το Zuma!!!!!Βρίσκεται σε ένα στένο απέναντι απο τα Harrods και έφαγα το καλύτερο sushi και τα πιο ευφάνταστα κοκτέιλ. Επίσης θα πρότεινα το Hakkasan (totenham court road) οπωσδήποτε και για πιο οικονομικα το lunch menu του. Ωραίος κόσμος σε τέλεια τμόσφαιρα και τρομερά κοκτειλ. Το bushaba που είναι του ιδίου και έιναι πιο φθηνο.
Όσον αφορά τις κρατήσεις δεν είναι καθόλου δύσκολες. Προσωπικα στο Hakkasan έκλεισα απο Ελλάδα μέσω Internet και στα άλλα δυο πήγα έτσι και είχαν τραπέζι. Μάλιστα στο Zuma ήταν παραμονή Πρωτοχρονιάς κατα τις 6 και μας δεχτκαν για ένα δυωρο μέχρι να αρχίσουν οι κρατήσεις.
 

Zorz59

Member
Μηνύματα
233
Likes
1.640
παιδες ανεβαινω πανω στις 28 δεκεμ... Με ενδιαφερει αρκετα το καλο και ποιοτικο street food. και ιδιαιτερα το ασιατικο
Οτι θελετε να προτινετε καλοδεχουμενο
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.180
Μηνύματα
883.094
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom