Γαλλία Ένας ταξιδιώτης στο Παρίσι...

lucia

Member
Μηνύματα
57
Likes
5
Παλεύω ακόμα να στείλω πμ- αλλά μάταια:)) Για την Disneyland ακούω αντικρουόμενες απόψεις-άλλοι ξετρελαίνονται, άλλοι όχι. Νομίζω ότι έχει να κάνει και με το πότε έχουν πάει. Όσοι πήγαν με πολύ κρύο, είναι κάπως πιο αρνητικοί στην ιδέα.
 

Sebastiengr

Member
Μηνύματα
73
Likes
2
Σε λίγο θα μπορείς ;)
Καλοκαίρι θα πάμε, και ελπίζω να είνα κάπως πιο χαλαρά τα πράγματα... από θέμα ουράς κυρίως και αναμονής σε διάφορα εκθέματα κλπ...
Πόσες μέρες θα κάτσεις lucia?
 

lucia

Member
Μηνύματα
57
Likes
5
5 κι εγώ, με μία διανυκτέρευση στην Πίζα επιστρέφοντας (λόγω πτήσης). Από θέμα ουράς, άστα να πάνε...με συμβούλευσαν όμως να πάω πρωί πρωί με το άνοιγμα, να έχω ελέγξει από πριν στο χάρτη που βρίσκονται τα παιχνίδια, στα οποία θέλω να πάω, έτσι ώστε να βρεθώ γρήγορα στην αναμονή εκεί (είναι και τεράστιο το πάρκο). Επίσης, σκέφτομαι, αν ξεμπερδέψω νωρίς από εκεί, να περάσω μια βολτίτσα στο Vallee Village που είναι δίπλα, για χάζεμα (και ψώνια αν προκύψει).
 

lucia

Member
Μηνύματα
57
Likes
5
Classics Hotel Bastille, αλλά μας παιδέψανε πολύ μέχρι να το κλείσουμε. Λίγο σνομπ οι Γάλλοι ή είναι η ιδέα μου;;
 

Sebastiengr

Member
Μηνύματα
73
Likes
2
Δεν έχω προσωπική άποψη ακόμη, θα έχουμε σύντομα όμως και οι δυο....
Έχεις βγάλει πρόγραμμα κι εσύ? Το δικό μου πως σου φάνηκε?
 

lucia

Member
Μηνύματα
57
Likes
5
Μια χαρά νομίζω ότι είναι- κι εγώ δεν έχω ακόμα πλήρη άποψη- εγώ λέω να πάω και Disneyland κι αν είμαι μόνη μου, θα κάνω παρέα με τον Μίκι:) Βερσαλλίες γιατί όχι όμως;
 

Sebastiengr

Member
Μηνύματα
73
Likes
2
Γιατί νομίζω -καθαρά από διαίσθηση βέβαια- πως θα δω κάτι που δε θα μου αρέσει και θα χάσω έτσι τη μισή μου μέρα για το τίποτα...
Κι εγώ κάπως έτσι σκεφτόμουν για τη Disneyland και το Μίκι :D
Από Αθήνα θα φύγεις? Με ποια εταιρεία?
 

lucia

Member
Μηνύματα
57
Likes
5
Ναι, με Alitalia (πτήση με ανταπόκριση). Εγώ θα πάω Βερσαλίες την τελευταία μέρα του ταξιδιού, μου φαίνεται ενδιαφέρον να πάω. Εσύ με ποιους πετάς;
 

lucia

Member
Μηνύματα
57
Likes
5
Τέτοια πες μου να μου φτιάχνεις το κέφι :( Βασικά πετάμε μέσω Πίζας, με σκάφη της Αir one ως Πίζα και μετά με Air France ως Παρίσι, αλλά όλα υπό την σκέπη της Alitalia. Φτάνουμε κάπως αργούτσικα, αλλά φεύγουμε και αργούτσικα από Παρίσι. Ελπίζω επίσης να μην αλλάξει ξανά η ώρα στο δρομολόγιο, έχει υποστεί δυο φορές ήδη αλλαγή.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.061
Μέλη
38.910
Νεότερο μέλος
giota789

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom