Γαλλία Ένας ταξιδιώτης στο Παρίσι...

lucia

Member
Μηνύματα
57
Likes
5
Ναι :) Μικροδιαφορές βέβαια, τύπου μισάωρο. Βάλε και την ταλαιπωρία με το ξενοδοχείο, ελπίζω να είναι ως εδώ τα θέματα με το Παρίσι.
 

Sebastiengr

Member
Μηνύματα
73
Likes
2
Μάλιστα....
Με νυχτερινή ζωή πως τα πας? Εγώ ψάχνοντας έχω εντοπίσει μερικά μπαρ και μερικά κλαμπ που αξίζουν... Έχει κάποια καλά και στην rue Oberkampf...
 

lucia

Member
Μηνύματα
57
Likes
5
Χμμμμ, έχει να πέσει τέτοιος ποδαρόδρομος, που νομίζω ότι το βράδυ δε θα βρίσκω το δρόμο για το κρεβάτι :) Μέχρι τώρα στο εξωτερικό, συνήθως δεν έχω κουράγιο για βραδινές εξόδους. Ο φίλος μου μού ανέφερε ένα κλαμπ κοντά στο Λούβρο πάντως.
 

Sebastiengr

Member
Μηνύματα
73
Likes
2
Κατάλαβα!! :)
Έχεις στο νου σου να πας σε πολλά μουσεία? Εμένα μου αρέσουν περισσότερο οι βόλτες, να μπορώ να νιώθω τους ρυθμούς της πόλης....
 

lucia

Member
Μηνύματα
57
Likes
5
Ισχύει, αλλά είμαι και λάτρης της τέχνης συνάμα. Εν τούτοις αυτή τη φορά θα αρκεστώ μόνο σε Λούβρο και Μουσείο Orsay, διότι λυπάμαι τα πόδια μου. Νομίζω κι εγώ ότι το Παρίσι είναι πόλη για πολλές, πολλές βόλτες:)
 

Sebastiengr

Member
Μηνύματα
73
Likes
2
Κι εγώ σε αυτά τα δυο σκέφτομαι να πάω....
Στον Πύργο του Άιφελ εσύ θέλεις να ανέβεις ή όχι?? :D Ρωτάω γιατί το θέμα αυτό έχει "διχάσει" την κοινότητα του site... :p
 

lucia

Member
Μηνύματα
57
Likes
5
Θα ανέβω από τα σκαλοπατάκια, θα αντέξω (νομίζω). Για τις ημερομηνίες που θα είμαι εκεί δεν έβρισκα ασανσέρ. Νομίζω ότι πανοραμική θέα θα μπορείς να έχεις και από αλλού. Θα ανέβω μόνο και μόνο, επειδή εκεί γυρίστηκε το αγαπημένο μου βίντεο κλιπ+τραγούδι των Duran Duran. Tribute to the 80s :)
 

Sebastiengr

Member
Μηνύματα
73
Likes
2
A view to a kill (τι κομματάρα....).... Αγαπάμε 80s... ;)
Εγώ δεν έχω ψάξει ακόμα, θα το κάνω αύριο....
Πάντως, δε ξέρω για σένα, εμένα αυτή η προσμονή, ο σχεδιασμός του ταξιδιού από πριν, η αναζήτηση... το άγνωστο... είναι εκπληκτικό συναίσθημα.... μου αρέσει απίστευτα... και είναι μια από τις μεγαλύτερες απολαύσεις του ταξιδιού....πριν ακόμη αυτό ξεκινήσει... :)
 

lucia

Member
Μηνύματα
57
Likes
5
Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Είναι η αγαπημένη μας συζήτηση με το φίλο μου- πού θα πάμε, τι θα κάνουμε, που θα μείνουμε, εξαιρετική διαδικασία. Αυτό το ταξίδι ειδικά όμως το αγαπώ πιο πολύ, διότι αποτελεί παιδικό μου όνειρο :)
(κοντεύω τα είκοσι, χεχεεχε :)
 

Sebastiengr

Member
Μηνύματα
73
Likes
2
Παιδικό όνειρο... σε καταλαβαίνω απόλυτα.....
γαλλικά ξέρεις τουλάχιστον? :p

(άντε, άλλα δυο...)
 

lucia

Member
Μηνύματα
57
Likes
5
Certificat με βαθμό tres bien (ο οποίο πήρα στην Γ' Γυμνασίου και έχω να μιλήσω έκτοτε:)) Νομίζω ότι με τα βασικά θα τα καταφέρω, θα κάνω και μια επαναληψούλα όμως. Όχι τίποτε άλλο, θέλω να γκρινιάξω και στο ξενοδοχείο :)
 

Sebastiengr

Member
Μηνύματα
73
Likes
2
χαχαχα εγώ έχω φτάσει μέχρι Delf... :)
Με τη βροχή πως τα πας? Ελπίζω να μη βρέξει πάντως όσο θα είμαστε εκεί...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.061
Μέλη
38.910
Νεότερο μέλος
giota789

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom