Βέλγιο Ένα βράδυ (μία pub) στις Βρυξέλλες

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
Καλημέρα σε όλους!

Τον ερχόμενο μήνα θα πάω στις Βρυξέλλες για μία και μόνο διανυκτέρευση, στα πλαίσια μιας εκπαιδευτικής εκδρομής (ξέρετε, ευρωκοινοβούλιο, ΝΑΤΟ κλπ). Το πρόγραμμα, φαγητό, επισκέψεις στα ανωτέρω κλπ είναι προκαθορισμένο, θα έχουμε όμως ελεύθερες λίγες ώρες μεσημεριανές και το βράδυ.

Για την πόλη υπάρχουν αρκετές πληροφορίες, οπότε δεν χρειάζομαι κάτι -το ερώτημά μου είναι: αν βγούμε το βράδυ σε ΕΝΑ μαγαζί για ποτό/μπίρα, ποιό θα πρέπει να είναι αυτό?

Ευχαριστώ!


(ΥΓ. Αυτό που γράφω ένα ποστ το χρόνο, κι αυτό είναι για πιώμα.. :bleh: )
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Καλημέρα σε όλους!

Τον ερχόμενο μήνα θα πάω στις Βρυξέλλες για μία και μόνο διανυκτέρευση, στα πλαίσια μιας εκπαιδευτικής εκδρομής (ξέρετε, ευρωκοινοβούλιο, ΝΑΤΟ κλπ). Το πρόγραμμα, φαγητό, επισκέψεις στα ανωτέρω κλπ είναι προκαθορισμένο, θα έχουμε όμως ελεύθερες λίγες ώρες μεσημεριανές και το βράδυ.

Για την πόλη υπάρχουν αρκετές πληροφορίες, οπότε δεν χρειάζομαι κάτι -το ερώτημά μου είναι: αν βγούμε το βράδυ σε ΕΝΑ μαγαζί για ποτό/μπίρα, ποιό θα πρέπει να είναι αυτό?

Ευχαριστώ!


(ΥΓ. Αυτό που γράφω ένα ποστ το χρόνο, κι αυτό είναι για πιώμα.. :bleh: )
Το λοιπον... Εχει περασει αρκετος καιρος απο την επισκεψη στο αγαπημενο μου Βελγιο , αλλα οι pubs ,οι μπυρες και τα μυδια του θα μου μεινουν αξεχαστα.
Θα σου παραθεσω ενα αρθρο της Guardian ... Το βρηκα τωρα τυχαια την ωρα που εψαχνα στον γουγλλη το λινκ της In't Spinnekopke (δυσκολο να το θυμηθω)
Διαβαζοντας λοιπον αυτο το αρθρο αντιληφθηκα οτι εχω παει σε 2 απο αυτες που αναφερει. Και οι δυο ηταν ΣΟΥΠΕΡΡΡΡΡΡ με την a la mort subite να υπερεχει ελαχιστα μονο λογω ιστοριας , ονοματος , αλλα και τοποθεσιας μιας και βρισκεται στο κεντρο
Αν βρισκομουν λοιπον ξανα πισω στις Βρυξελλες σε αυτα τα δυο θα πηγαινα
Top 10 traditional bars in Brussels | Travel | guardian.co.uk

index.html

Caf? Brasserie *** A La Mort Subite ***
 

greekwolf

Member
Μηνύματα
147
Likes
26
Ταξίδι-Όνειρο
Road trip America
Εγώ μια βραδιά είχα μείνει στις Βρυξέλλες και είχα πάει σε αυτό Delirium Reviews - Brussels, Belgium Attractions - TripAdvisor! Είχε ωραία ατμόσφαιρα και 2000 μπύρες να διαλέξεις(δυστυχώς άντεξα μέχρι την 1999 :haha:)
Όπως είπα ήταν το μόνο που πήγα οπότε δεν έχω άποψη για άλλα μαγαζιά !
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.297
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
οταν πηγα στο a la mort subite ηταν 3 (60-70 ετων) κι ο κουκος (>80).
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
To να πας σε jazz bar με live θα σε ενδιέφερε;
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
οταν πηγα στο a la mort subite ηταν 3 (60-70 ετων) κι ο κουκος (>80).
Εσυ ποιος ησουν? Ενας απο τους 3 ή ο κουκος?
Εγω οταν πηγα ηταν τίγκα απο νεολαια , μοιραστηκαμε το τραπεζι με καποια παιδια ,γιναμε και ντιρλα !
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.297
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Εσυ ποιος ησουν? Ενας απο τους 3 ή ο κουκος?
Εγω οταν πηγα ηταν τίγκα απο νεολαια , μοιραστηκαμε το τραπεζι με καποια παιδια ,γιναμε και ντιρλα !
δεν εκατσα..τους άφησα μόνους τους να συζητούν...:haha:
ξέρεις ότι εγώ βγαίνω και αργούτσικα. ίσως το απόγευμα να πηγαίνει εκεί νεολαία. μια μαρτυρία κατέθεσα μόνο. μου φάνηκε μια pub για μπλα μπλα τουριστών μέσης ηλικίας..
σε μια άλλη πλατείτσα αντίθετα γινόταν χαμός..εκεί που προφανώς πάνε τα παιδια των τουριστών του a la mort subite..
πήγαινε Dor στην place st Gery. Zebra, monk, mappa mundo είναι τα μέρη που ψάχνεις..
αν πηγαίνεις βέβαια με τους καθηγητές σου ή τους γονείς σου, τότε a la mort subite...:D
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
δεν εκατσα..τους άφησα μόνους τους να συζητούν...:haha:
ξέρεις ότι εγώ βγαίνω και αργούτσικα. ίσως το απόγευμα να πηγαίνει εκεί νεολαία. μια μαρτυρία κατέθεσα μόνο. μου φάνηκε μια pub για μπλα μπλα τουριστών μέσης ηλικίας..
σε μια άλλη πλατείτσα αντίθετα γινόταν χαμός..εκεί που προφανώς πάνε τα παιδια των τουριστών του a la mort subite..
πήγαινε Dor στην place st Gery. Zebra, monk, mappa mundo είναι τα μέρη που ψάχνεις..
αν πηγαίνεις βέβαια με τους καθηγητές σου ή τους γονείς σου, τότε a la mort subite...:D
Φυσικα ειδικα οταν πας καλοκαιρι (οπως πηγες ΕΣΥ ) πας εκει στην St.Gery!
Εγω πηγα αρχες Απριλη εκανε παγωνια και ηταν ολοι μεσα...
Θα συμφωνησω οτι εκει γινεται ο κακος χαμος, αλλα εκει πας μονο αν η παρεα με την οποια θα εισαι ειναι κολλητη παρεα και οχι καθηγητες (αφου με αυτους θα παει η Ντοροθυ)
Για να μην σε κακολογησω , οπως κανεις εσυ, αν ηταν να διαλεξω αναμεσα στα 3 που προτεινεις θα διαλεγα το Mappa Mundo.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.297
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
δεν ειπε ως τωρα οτι θα βγει με καθηγητες παντως...
και στα μαγαζια αυτα μεσα εκατσα..κ ειχε χαμο.κι η ζεβρα μ'αρεσε..μαιο πηγα..κ ναι ειχε ζεστη..
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
δεν ειπε ως τωρα οτι θα βγει με καθηγητες παντως...
και στα μαγαζια αυτα μεσα εκατσα..κ ειχε χαμο.κι η ζεβρα μ'αρεσε..μαιο πηγα..κ ναι ειχε ζεστη..
Τον ερχόμενο μήνα θα πάω στις Βρυξέλλες για μία και μόνο διανυκτέρευση, στα πλαίσια μιας εκπαιδευτικής εκδρομής (ξέρετε, ευρωκοινοβούλιο, ΝΑΤΟ κλπ)
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.297
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Τον ερχόμενο μήνα θα πάω στις Βρυξέλλες για μία και μόνο διανυκτέρευση, στα πλαίσια μιας εκπαιδευτικής εκδρομής (ξέρετε, ευρωκοινοβούλιο, ΝΑΤΟ κλπ)
σαν πολυ αθωα σε βλεπω...λεει καπου με ποιον θα βγει το βραδυ? περιλαμβανεται και η εξοδος στην εκπαιδευση?..
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
σαν πολυ αθωα σε βλεπω...λεει καπου με ποιον θα βγει το βραδυ? περιλαμβανεται και η εξοδος στην εκπαιδευση?..
Για το αθωα ....ουτε συζητηση.... Αλλα η παρεα που θα παει δεν ειναι ξοφλες...
Δε νομιζω οτι θα θελουν να συρθουν σε pubs με δυνατη μουσικη ...:bleh:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.192
Μέλη
38.914
Νεότερο μέλος
daglas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom