Αλβανία Βοσνία-Ερζεγοβίνη Ιταλία Κροατία Μαυροβούνιο Σερβία Σλοβενία Ένα καραβάνι τριγυρνά στα Βαλκάνια, με στόχο τη Σλοβενία και τη Βενετία.

damasta

Member
Μηνύματα
192
Likes
393
Επόμενο Ταξίδι
ιού επιτρέποντος ΠΑΝΤΟΥ
ευχομαι καλη χρονια να εχετε οι αγαπημενοι σου και εσυ

Ολα τα σχεδια σου να πραγματοποιηθουν,παρολο που δεν σου κρυβω οτι κατανοω την συζυγο.
(προσωπικα δεν φημιζομαι για την τολμη μου......)

Καπου ειχες αναφερει οτι σε αυτο το ταξιδι θα εκανες χρηση της νεοαποκτηθεισας καρτας revolut.Θα μπορουσες να πεις δυο λογια για την εμπειρια σου ;
 

vasiliss

Member
Μηνύματα
915
Likes
8.341
Επόμενο Ταξίδι
Οδικό στην ;;;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ρωσία -Ισλανδία - Περού
ευχομαι καλη χρονια να εχετε οι αγαπημενοι σου και εσυ
Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου. Καλή χρονιά και σε εσένα @damasta με υγεία και οικογενειακή ευτυχία.
Καπου ειχες αναφερει οτι σε αυτο το ταξιδι θα εκανες χρηση της νεοαποκτηθεισας καρτας revolut.Θα μπορουσες να πεις δυο λογια για την εμπειρια σου ;
Τη Revolut είχα αρχίσει να τη χρησιμοποιώ νωρίτερα, λιγότερο στο πασχαλιάτικο ταξίδι μου σε Αλβανία κτλ, αποκλειστικά αυτή στην Αγγλία που πήγα τον Ιούνιο και με βόλεψε πολύ, στις χώρες εκτός ευρώ που πήγα το καλοκαίρι και την Πολωνία που πήγα τον Οκτώβριο. Γενικά έμεινα πολύ ευχαριστημένος και τη συστήνω ανεπιφύλακτα γιατί μου φάνηκε πολύ βολική, χωρίς έξτρα χρεώσεις. Μάλιστα στο καλοκαιρινό ταξίδι μας είχα προτρέψει και τους συνταξιδιώτες μου να βγάλουν, οπότε όλες οι μεταξύ μας συναλλαγές, κοινές πληρωμές, μοίρασμα εξόδων κτλ, έγιναν με αυτή. Μόνο στην Αλβανία δεν την χρησιμοποίησα πολύ, κυρίως γιατί δεν είναι πολύ διαδεδομένη η χρήση καρτών στη χώρα ή ζητούν επιπλέον προμήθεια για χρήση κάρτας. Όμως ανάληψη χρημάτων έκανα από τοπική τράπεζα. Στην Ιταλία και τη Σλοβενία που είναι στη ζώνη του ευρώ, προτίμησα να χρησιμοποιήσω ελληνική κάρτα γιατί δεν είχε κάποια επιπλέον προμήθεια η χρήση της σε ΡΟS και μου έδινε και τους πόντους που μαζεύω. Ελπίζω να σε βοήθησα. :)

που δεν σου κρυβω οτι κατανοω την συζυγο.
(προσωπικα δεν φημιζομαι για την τολμη μου......)
Η τακτική που ακολουθώ εγώ είναι ότι εδώ και πάρα πολλά χρόνια δεν βλέπω τηλεόραση και κυρίως ειδήσεις, οπότε αποφεύγω τις υπερβολές τους. Βέβαια κάποιος θα έλεγε ότι έτσι έχω άγνοια κινδύνου, αλλά δεν το πιστεύω. :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.644
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom