Ένα παλιό παιχνίδι

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.341
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ταξίδι-Όνειρο
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!
Απαράδεκτον πάντως στις κάρτες ο Βορειοκορεάτης που απεικονίζεται να μην έχει καρφιτσούλα με τη μούρη του Μεγάλου Ηγέτη.
Kαι που να δεις την κομμουνίστρια Κινέζα με κεντηματάκι στη φόρμα...

 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Ετσι για να βλεπουμε και να μαθαινουμε εμεις οι μικροτεροι.Καλα ποσα χρονια πριν ηταν αυτο και δεν το προλαβα ουτε και εγω????Μα ποσο χρονων ειστε εσεις εδω μεσα???????:bleh::bleh::bleh::bleh::bleh::bleh::bleh::bleh::bleh::haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha:

Να σου πω...αυτο το πονηρο υφακι-γελακι αλλου.....:D.Το κουβαδακι σου ...και σε αλλη παραλια:bleh::bleh::bleh:!!Εδω,μιλαει η πειρα....:D
 
Last edited by a moderator:

makisg

Member
Μηνύματα
4.741
Likes
15.172
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Να σου πω...αυτο το πονηρο υφακι-γελακι αλλου.....:D.Το κουβαδακι σου ...και σε αλλη παραλια:bleh::bleh::bleh:!!Εδω,μιλαει η πειρα....:D
μπράβο σου καρφίτσα,βάλε στη θέση τους τα νιάνιαρα:bleh::bleh:
 

tsolias1979

Member
Μηνύματα
419
Likes
189
Επόμενο Ταξίδι
Φιλανδία-Εσθονια-Πολωνια
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ-ΠΕΚΙΝΟ
Εχτε απολυτο δικιο.....γιατι εχω μαθει να σεβομαι και να ακουω τους κατα μισο αιωνα μεγαλυτερους μου.:bleh::bleh::bleh:
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Εχτε απολυτο δικιο.....γιατι εχω μαθει να σεβομαι και να ακουω τους κατα μισο αιωνα μεγαλυτερους μου.:bleh::bleh::bleh:
ΧΑΧΑ!!!.......αυτο,στο αλλο θεματακι,με τα ανεκδοτα να παει:D!!
Μην ανησυχεις,και συ για τα παιδια τα τωρινα,του περασμενου αιωνα θα εισαι:haha:......
 

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.341
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ταξίδι-Όνειρο
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!

Panos_65

Member
Μηνύματα
506
Likes
1.170
Είχα και εγώ προσπαθήσει να συμπληρώσω το άλμπουμ χωρίς επιτυχία...
δεν θυμάμαι πιο "χαρτάκι" μου έλειπε. :roll:
Αλλά θυμήθηκα πολλά από εκείνη την εποχή...
 

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.885
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Εγώ ήμουν από τους τυχερούς που συμπληρώσανε τη συλλογή. Πήρα την μπάλα αλλά όχι μόνο.Μου επιστρέψανε τη συλλογή ακυρωμένη (την είχα για πολλά χρόνια) και μου στείλανε και μια κούτα με γκοφρέτες (!!!!!). Μιλάμε για πανηγύρι στο σπίτι!
Νάσαι καλά που μου τα θύμισες όλα αυτά.
 

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.885
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Άλλο ένα παιγνίδι του τότε με γεωγραφικό "χαρακτήρα" ήταν ένα με τους νομούς της Ελλάδας. Οι νομοί ήταν από πλαστικό και τους κολλάγαμε σε ένα χαρτονένιο χάρτη. Μόνο που πάντα υπήρχε μια "τρύπα" μιας και κάποιος από τους νομούς ήταν σκόπιμα δυσεύρετος, παρά τα αντίθετα που έλεγε η εταιρεία. Δεν θυμάμαι όμως από τι προϊόν ήταν. Θυμάται κανείς;
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.297
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
To βραβείο? μια μπάλλα για τα αγόρια, μια κούκλα για τα κορίτσια. Και όχι ταξίδια και τριήμερα σε 4άστερα ξενοδοχεία του Πηλίου και της Μυκόνου.
ποιες γκοφρετες δινουν σημερα τριημερα δωρα να αρχισουμε να τρωμε?...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.223
Μηνύματα
884.267
Μέλη
38.917
Νεότερο μέλος
drsofika

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom