Ένα φλουρί, μία υπόσχεση και το όρος Κιλιματζάρο!

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.141
Likes
20.431
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Τι συγκλονιστικές φωτογραφίες είναι αυτές! Υπέροχες!
Τα εύσημα στους οδηγούς μας, γιατί το 90% των φωτογραφιών τραβήχτηκαν απο αυτούς! :)
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.220
Likes
5.731
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Τα εύσημα στους οδηγούς μας, γιατί το 90% των φωτογραφιών τραβήχτηκαν απο αυτούς! :)
Και σε σας που βρεθήκατε εκεί πάνω για να μας τα δείξεις και να τα διηγηθείς!
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.141
Likes
20.431
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Και σε σας που βρεθήκατε εκεί πάνω για να μας τα δείξεις και να τα διηγηθείς!
Δεν θα το χαρακτήριζα διήγηση αυτό Μαρία μου :) Πιο πολύ περιγραφή της συγκεκριμένης διαδρομής του βουνού είναι. Είναι πάρα πολλά αυτά που θα μπορούσα να διηγηθώ για αυτές τις 8 μέρες που φυσικά δεν τα γράφω εδώ. Και ήδη έχω κάνει κατάχρηση της ενότητας "Φωτογραφία και ιστορία" :icon_redface:

Σε ευχαριστώ! 😘
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.141
Likes
20.431
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
24/06/23 Day 8: Mweka camp -> Mweka gate
Η σημερινή μέρα ήταν η τελευταία μας στο βουνό. Τη βραδινή βροχή είχε διαδεχτεί ένας λαμπερός ήλιος το πρωί! Υπήρχε μία γενική κινητικότητα και πολύ χαρά κυρίως απο τους αχθοφόρους! 🥰
1.jpg


Σήμερα θα πεζοπορούσαμε για 10 χλμ, κυρίως σε δασική περιοχή για να φτάσουμε στη Mweka gate, όπου και θα αναχωρούσαμε με το βανάκι της εταιρείας για το κατάλυμα μας. Το μονοπάτι ήταν λασπωμένο απο τη χθεσινή βροχή και πολύ γλιστερό! Κατα τη διαδρομή χαζεύαμε τη χλωρίδα και τη πανίδα της περιοχής.
2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg


Μετά απο λίγο περισσότερο χρόνο απ όσο απαιτούσε η διαδρομή, κυρίως εξαιτίας μου, φτάσαμε στη πύλη. Εκεί δώσαμε πάλι τα στοιχεία μας, βγάλαμε τις φωτογραφίες μας και περιμέναμε να μας φωνάξουν για να φύγουμε.
7.jpg

8.jpg

9.jpg


Ήταν η καλύτερη ως τώρα πεζοπορία της ζωής μου, απο πολλές απόψεις, και σίγουρα μία μοναδική ταξιδιωτική εμπειρία που θα θυμάμαι πάντα με χαρά και αγάπη!
10.jpg


❤ Κιλιμαντζάρο! ❤
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.094
Likes
23.920
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Μπράβο σας που πραγματοποιήσατε τέτοιο άθλο.
Εύχομαι πάντα τέτοια.
 

Sam-chal

Member
Μηνύματα
869
Likes
1.930
Επόμενο Ταξίδι
Απρογραμμάτιστο
Ταξίδι-Όνειρο
Περού, Χιλή, Βολιβία
Τα ταξίδια είναι οι λοξοδρομήσεις από την καθημερινότητα που σε κάνουν να βιώνεις ευχάριστες εμπειρίες.
Εύχομαι να κάνεις όσο πιο πολλά ταξίδια μπορείς!
 

arabickostas

Member
Μηνύματα
469
Likes
1.537
Παντα τετοια. Φοβερες φωτογραφιες και πολυ δύσκολο εγχειρημα οποτε σας αξιζουν πολλα μπραβο. Το κυριοτερο οτι πραγματοποιησατε ενα ονειρο!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.192
Μηνύματα
883.476
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom