Έρευνα και ατομικές διαφορές

underwater

Member
Μηνύματα
2.710
Likes
11.219
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Θα πρεπει να το επαναλαβω οτι τεθηκε ερωτημα στα μελη του φορουμ, τα μελη του οποιου ειναι ανωνυμα αναγκαστικα. Οποτε που ειναι το λαθος;
Διαβάζοντας τη στιχομυθία που είχε προηγηθεί προσωπικά θεώρησα τη συγκεκριμένη ερώτηση της κοπέλας περισσότερο αμυντική απέναντι σε κάποια σχόλια που είχαν προηγηθεί. Και ειλικρινά δε νομίζω ότι θα την είχε κάνει αν είχε αναλογιστεί τη συνέχεια και το ύφος των απαντήσεων.

Η κοπέλα ψάχνει να βρει δείγμα για μια προπτυχιακή έρευνα. Αυτός είναι ο στόχος της, αυτό το αίτημά της. Ας το σεβαστούμε. Και όπως είπα παραπάνω, αν κάποιος έχει τη διάθεση και το ενδιαφέρον να την ενημερώσει περαιτέρω, ας το κάνει με άλλο τρόπο και ύφος (και ναι, επιμένω στην ιδιωτική επικοινωνία βάσει ιδιότητας, αλλά αυτό το τελευταίο είναι αν θες η υποκειμενική μου γνώμη). Τέλος, είναι νομίζω κοινό μυστικό ότι οι προπτυχιακές έρευνες είναι κατά βάση μια εκπαιδευτική εμπειρία για τους φοιτητές και σπάνια άξιες για κάποια σοβαρή δημοσίευση/ανακοίνωση. Και για αυτό θεωρώ ότι είναι απαραίτητη μια αντίστοιχα εκπαιδευτική/παιδαγωγική ανάπτυξη των όποιων διαφωνιών, χωρίς επιθετικότητα και επίκριση.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.909
Εγω δυστυχως πηρα την ερωτηση κυριολεκτικα οπως γραφηκε και δεν την ερμηνευσα ετσι. Σε καμια περιπτωση δεν ημουν προσβλητικη και η απορια αν διδασκονται μεθοδολογια ηταν πραγματικη, δεν ηταν ουτε επιθετικη ουτε επικριτικη, οταν τιθεται το 'τι να κανω;". Εχω δει επιβλεποντες να σερνουν τους φοιτητες τους σε ασκοπη ταλαιπωρια και πραγματικα λυπαμαι οταν το βλεπω αυτο, αλλα ειναι στο χερι του φοιτητη να το ξεπερασει αυτο με προσωπικο κοπο, κατι που ειναι αδικο μεν αλλα μια πραγματικοτητα.
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.710
Likes
11.219
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Εγω δυστυχως πηρα την ερωτηση κυριολεκτικα οπως γραφηκε και δεν την ερμηνευσα ετσι. Σε καμια περιπτωση δεν ημουν προσβλητικη και η απορια αν διδασκονται μεθοδολογια ηταν πραγματικη, δεν ηταν ουτε επιθετικη ουτε επικριτικη, οταν τιθεται το 'τι να κανω;". Εχω δει επιβλεποντες να σερνουν τους φοιτητες τους σε ασκοπη ταλαιπωρια και πραγματικα λυπαμαι οταν το βλεπω αυτο, αλλα ειναι στο χερι του φοιτητη να το ξεπερασει αυτο με προσωπικο κοπο, κατι που ειναι αδικο μεν αλλα μια πραγματικοτητα.
Βρε συ δεν αναφερόμουν μόνο στα δικά σου σχόλια. Από εκεί και πέρα χαίρομαι για αυτές σου τις διευκρινίσεις, δείχνουν ενσυναίσθηση την οποία πιθανότατα θα εκτιμήσει και η κοπέλα. :) :)
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.909
Βρε συ δεν αναφερόμουν μόνο στα δικά σου σχόλια. Από εκεί και πέρα χαίρομαι για αυτές σου τις διευκρινίσεις, δείχνουν ενσυναίσθηση την οποία πιθανότατα θα εκτιμήσει και η κοπέλα. :) :)
Θα φτασω να λεω προσωπικα θεματα, αλλα εχω λαβει διπλωματικη για διορθωση για την οποια σε καμια περιπτωση δεν θα κατηγορουσα τον φοιτητη, απο τη στιγμη που εχει επιβλεποντα που πληρωνεται να κανει τη δουλεια του και εχω λυπηθει τρομερα τον κοπο του, γιατι ξερω ποσος ειναι και ποσοι μηνες σπαταλιουνται και αγχος, γιατι απλα τον κατευθυνουν λαθος η και καθολου, τοσο που αναρωτιεμαι αν τον λυπαται ο ιδιος ή τον σαμποταρει.
 

alvadi

Member
Μηνύματα
553
Likes
2.806
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο
Ταξίδι-Όνειρο
Μεξικό
Ok και από εμένα! Καλή επιτυχία!
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.696
Likes
6.673
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Ενταξει και απο μένα .
Διαβασα όλα τα ποστακια και καπου ελεγε οτι δεν μας συστηθηκες πρωτα και μετα να ζητησεις την συμμετοχη μας ,
ειδικα αφου δεν είσαι μέλος του φορουμ . Κάπου ενα δίκιο το είχε .
Ανοιγωντας όμως τα ερωτηματολόγια ειδα τις συστασεις σου .

Ειμαι τελειως ασχετη με το αντικειμενο , απλά Κυριακή νυχτα ειπα ας το συμπληρωσω να περασει και η ωρα :lol:
γιατι εστω και μία συμμετοχη ισως ειναι βοηθεια για ενα νεο κοριτσι .

Αυτο που προσεξα είναι οτι επειδη οι ερωτησεις δεν ειναι τόσο πολλες για να "κουράσουν " , ισως ειναι καλιτερα μια φόρμα γιατι 3 φορές η πρωτη σελιδα ειναι περιττό .

Σου ευχομαι καλη επιτυχία .

 
Last edited by a moderator:

KIKI

Member
Μηνύματα
2.696
Likes
6.673
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Μπήκα με tor και το συμπλήρωσα εκατό φορές με απαντήσεις ότι να' ναι. Πιστεύω θα βγουν χρήσιμα συμπεράσματα.
Ελεος ! Τόση προσπάθεια για να μειωσεις κάποιον .
Δεν κουράζεσαι ;
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
4.503
Ενταξει και απο μένα .
Διαβασα όλα τα ποστακια και καπου ελεγε οτι δεν μας συστηθηκες πρωτα και μετα να ζητησεις την συμμετοχη μας ,
ειδικα αφου δεν είσαι μέλος του φορουμ . Κάπου ενα δίκιο το είχε .
Ανοιγωντας όμως τα ερωτηματολόγια ειδα τις συστασεις σου .

Ειμαι τελειως ασχετη με το αντικειμενο , απλά Κυριακή νυχτα ειπα ας το συμπληρωσω να περασει και η ωρα :lol:
γιατι εστω και μία συμμετοχη ισως ειναι βοηθεια για ενα νεο κοριτσι .

Αυτο που προσεξα είναι οτι επειδη οι ερωτησεις δεν ειναι τόσο πολλες για να "κουράσουν " , ισως ειναι καλιτερα μια φόρμα γιατι 3 φορές η πρωτη σελιδα ειναι περιττό .

Σου ευχομαι καλη επιτυχία .
Η κοπέλα έκανε εγγραφή έγινε μέλος και ανέβασε το ερωτηματολόγιο της. Πιστεύω ότι για να το ανεβάσει σε ένα ταξιδιωτικό φόρουμ σίγουρα διαβάζει τις ιστορίες των μελών, αγαπάει τα ταξίδια και στο μέλλον θα συμμετέχει και σε συζητήσεις σχετικά με τις ταξιδιωτικές της εμπειρίες.....
Συμφωνώ με τη πρώτη σελίδα που είναι 3 φορές η ίδια, σίγουρα θα μπορούσε να έχει βελτιώσεις πχ την ηλικία θα μπορούσε να την βάλει σε μορφή εύρους 20-25, 25-35 κλπ αλλά αφού το ανέβασε με τη συγκεκριμένη μορφή θα το συμπληρώσουμε με αυτόν τον τρόπο.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.038
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Ελεος ! Τόση προσπάθεια για να μειωσεις κάποιον .
Δεν κουράζεσαι ;
Το μήνυμά μου ήταν αστείο όπως δεν κατάλαβες. Eπίσης όπως δεν κατάλαβες το θέμα έχει ήδη πάνω από 1400 προβολές οπότε η @Haniko θα τρίβει τα χέρια της με τόσα ερωτηματολόγια που θα της έρχονται συμπληρωμένα.
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.696
Likes
6.673
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Το μήνυμά μου ήταν αστείο όπως δεν κατάλαβες. Eπίσης όπως δεν κατάλαβες το θέμα έχει ήδη πάνω από 1400 προβολές οπότε η @Haniko θα τρίβει τα χέρια της με τόσα ερωτηματολόγια που θα της έρχονται συμπληρωμένα.
Απο ότι μου λένε οι περισσοτεροι λέω πετυχημένες ατάκες και διασκεδάζω με εξυπνα αστεία .
Καποιοι άλλοι , ευτυχως λιγοι , ξαφνιαζονται που δεν γελάω με τα αστεια του Σεφερλή .
Αφου το μηνυμα σου ηταν αστειο , ζητώ συγνώμη που δεν το κατάλαβα και σου απάντησα έτσι .

Οσο για τις προβολές τι να πω ;
Μέσα στη μαυρη νύχτα που επεσα πάνω σε αυτό το τόπικ αμέλησα να το παρατηρήσω , αλλά ετσι και αλλοιως σπάνια παρατηρω τις προβολές .
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.730
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom