Γενικά Έχω 6 μέρες... Άνδρος ή Σκύρος...;;;

skgtraveller

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Συνταξιδιώτες & συνταξιδιώτισσες,

Θέλω, χρειάζομαι και εκλιπαρώ για τα φώτα σας...

Ψάχνουμε με τη κοπέλα μου διακοπές και είμαστε ανάμεσα από Σκύρο & Άνδρο. Θα ήμουν ευγνώμων για τις πληροφορίες και τις συμβουλές σας όσον αφορά τους παραπάνω προορισμούς.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

babbism

Member
Μηνύματα
51
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
οπου τυχει...
Ταξίδι-Όνειρο
παντού...
Σκύρο δεν έχω παέι. Αλλά η Ανδρος είναι πολύ ωραία για 6 ημέρες. Η χώρα είναι αρχοντική και γραφική, εχει ωραια πράγματα να δεις (πχ μέχρι και εκθεση σε μουσείο μοντέρνας τέχνης), ωραίες παραλίες (να πάτε ΑΧΛΑ με καραβάκι απαραίτητα), απίστευτα αμυγδαλωτα και ομελέτα με λουκάνικα (φρουτάλια), kathimerini.gr | Άνδρος: Kοσμοπολιτισμός χαμηλών τόνων
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου

skgtraveller

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Kleopatra διάβασα ότι έχετε γράψει για Σκύρο και μου έχουν αφήσει τις καλύτερες εντυπώσεις για το νησί. Φοβάμαι μήπως η Σκύρος είναι πολύ μικρή (λίγα μέρη να δεις), αλλά μάλλον κάνω λάθος.

babbism πολύ ενδιαφέρον το link και οι συμβουλές. Η ανησυχία μου για την Άνδρο είναι μήπως έχει πάρα πολύ ησυχία, πολύ περισσότερη απ' ότι έτσι κι αλλιώς ψάχνουμε.

Γενικά ξέρω ότι σε όποιο από τα δύο τελικά επιλέξουμε θα περάσουμε πολύ καλά και μακάρι να γινόταν να τα επισκεφτούμε και τα δύο, αλλά δεν υπάρχει χρόνος.

Ευχαριστώ πολύ και τους δυο σας.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Η αληθεια ειναι οτι πολυ μεγαλες διαδρομες δεν εχει.
1 εβδομαδα ειναι υπεραρκετη θα ελεγα...βαλε να φυγει κ μια μερα να πας εκδρομη στις σπηλιες και το νησι Σαρακηνο.
Παντως για Αυγουστο μου ελεγαν οι ντοπιοι εχει κοσμο...εχει διαφορα απο Ιουλιο..ενταξει μη φανταστεις οτι ειναι κ Παρος ..προς θεου.
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
Απ'όσα γνωρίζω ούτε η Σκύρος θεωρείται νησί για "ξεσσάλωμα" επειδή γράφεις πως αγχώνεσαι για την ησυχία της Άνδρου.
Η Άνδρος έχει μέρη και...μέρη. Έχει και ησυχία, έχει και φασαρία και μεσαίες καταστάσεις. Αναλόγως τι προτιμάς.
Αν καταλήξετε στην Άνδρο, να σκεφτείς για δικό σας μεταφορικό, είτε μείνετε Χώρα, είτε Μπατσί χρειάζεται και για τις παραλίες και για τα χωριά και για να φας και για να κάνεις τη βόλτα σου το βράδυ εκτός του τόπου διαμονής σου.
Οι παραλίες της είναι πολύ όμορφες και δυσπρόσιτες ειδικώς αυτές που δεν βρίσκονται στην πλευρά Γαύριο - Μπατσί.
Αν υπάρχει κάτι "αρνητικό" στην Άνδρο θα έλεγα πως δεν συγκαταλέγεται στα οικονομικά νησιά, τα ποτά έχουν τιμές Αθήνας και τα καλά καταλλύμματα ειδικώς για Αύγουστο κυμαίνονται από 70 ευρώ και πάνω, κυρίως στο Μπατσί.
 

skgtraveller

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Σας ευχαριστώ πολύ. Οι συμβουλές σας ήταν χρησιμότατες. Τελικά μάλλον θα τα επισκεφτούμε και τα δύο προσθέτοντας κάποιες μέρες στην άδεια μας.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.761
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom