Ήρθα κι εγώ στην παρέα σας!

manina71

Member
Μηνύματα
35
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
Berlin
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Γεια σας φίλοι και φίλες
Σας διαβάζω καιρό και αποφάσισα να "γραφτώ" και επίσημα. Όπως είναι φυσικό λαυτρεύω τα ταξίδια, έχω πάει Αμερική και Ασία όταν ήμουν φοιτήτρια, Λονδίνο άπειρες φορές, και από τότε που παντρεύτηκα "κόλλησα" και τον άντρα μου το μικρόβιο των ταξιδιών..Έχουμε πάει μαζί σε πολλές ευρωπαϊκές πρωτεύουσες (εκ των οποίων Λονδίνο, Ρώμη, Βιέννη, Βουδαπέστη και Παρίσι-Ντίσνεϋλαντ με τα δύο μεγαλύτερα κορίτσια μας που είναι σήμερα 12 και 10 ετών), Ντουμπάι και το επόμενο ταξίδι με τον άντρα μου θα είναι 5 μέρες Μόναχο οι δυό μας. Το καλοκαίρι λέμε να εκμεταλλευτούμε τις προσφορές των φτηνών early booking ακτοπλοϊκών και να ανέβουμε οδικώς στη Γαλλία (μάλλον μαζί με μία άλλη οικογένεια) και αυτή τη φορά να είμαστε όλοι μαζί η οικογένεια (και ο τότε 3χρονος γιος μας, πρώτη φορά εξωτερικό). Μία ερώτηση που έχω να σας κάνω είναι αν πιστεύετε ότι αξίζει να κλείσουμε για Βενετία (που είναι μεγαλύτερο ταξίδι) ή Ανκόνα (με δεδομένο ότι ο βασικός προορισμός μας θα είναι Παρίσι και ειδικά Ντίσνεϋλαντ-ναι το ξέρω έχουμε τρέλλα με τη Ντίσνεϋλαντ οικογενειακώς!). Μιλάμε για ταξίδι περίπου 13-14 ημερών.
Σας ευχαριστώ πολύ και καλώς σας βρήκα και πάλι!:)
 

manina71

Member
Μηνύματα
35
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
Berlin
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Σ'ευχαριστώ πολύ! Όχι στην παρούσα φάση δεν θέλουμε Βενετία, ίσως κάποια άλλη φορά, απλά έλεγα μήπως είναι πιο κοντά η Γαλλία, από Βενετία..Οπότε θα κλείσουμε για Ανκόνα (όταν το αποφασίσουμε γιατί ακόμα είμαστε στη σκέψη..)
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.702
Likes
6.319
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Σ'ευχαριστώ πολύ! Όχι στην παρούσα φάση δεν θέλουμε Βενετία, ίσως κάποια άλλη φορά, απλά έλεγα μήπως είναι πιο κοντά η Γαλλία, από Βενετία..Οπότε θα κλείσουμε για Ανκόνα (όταν το αποφασίσουμε γιατί ακόμα είμαστε στη σκέψη..)
όχι, γιατί έχουμε συγγενή στη Γαλλία και πάντα από Αγκόνα έρχονται με το ΙΧ τους.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.016
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom