• Η αναδρομή στο παρελθόν συνεχίζεται! Ψηφίστε την Ταξιδιωτική Ιστορία του μήνα για τους μήνες Μάιο - Ιούλιο 2016! Κάντε κλικ εδώ!

Τουρκία Ίντερνετ στην Κωνσταντινούπολη

Pilgrim

Member
@Betaction Το προβλημα σου πρεπει να εχει να κανει με την διευθυνση που δηλωνεις στην ενεργοποιηση της καρτας, η ακομα χειροτερα να χρειαστεις VPN προγραμμα για να ολοκληρωσεις την ενεργοποιηση αν εχει γεωγραφικους περιορισμους :( Επιμενω για μη ακομη φορα πως η ποιο ευκολη λυση για global sim ειναι η https://www.knowroaming.co/order/home/15-knowroaming-global-sim-card.html. Αυτη την εποχη εχει 1+1 δωρο και αν χρησιμοποιησετε και τον κωδικο που εχω ανεβασει πιο πανω εξτρα εκπτωση ! Η εταιρεια ειναι απο Καναδα και η καρτα δουλευει αψογα εδω και 4 χρονια !!!

japetus

Member
Η καρτα ήταν σφραγισμένη,μόλις την έβαλα στο κινητό μου ήρθε μήνυμα ότι λειτουργεί κανονικά κ απλά να κάνω top up μέσο του link της σελίδας
Υποτίθεται -και γι αυτό έχουν τόση πέραση οι κάρτες αυτές- ότι δεν απαιτείται registration, μόνο activation το οποίο όπως γράφεις έγινε κανονικά και σου ήρθε το sms...
Περίμενε αύριο που είναι εργάσιμη να δεις τί θα γίνει και κάλεσε το 2345.. Το πιθανότερο είναι να έχει σχέση με τη χρέωση της revolut -να μη γίνεται δηλαδή άμεσα και να χρειάζεται κάποιος χρόνος- και όχι με τη vodafone. Αν υπάρχει δυνατότητα προσπάθησε την επόμενη φορά με paypal.
Edit: Δεν ξέρω αν απαιτείται ενεργοποίηση του πακέτου, έχουν μπει δηλαδή τα χρήματα και απαιτείται από σένα κάποια ενέργεια.. Τηλεφώνησε δωρεάν στο 2345

Betaction

New Member
Λοιπόν....το κατάφερα ενεργοποιήθηκε
Πληρωμή μόνο μέσο revolut με PayPal δεν το δέχονται το έχουν σε εκκρεμότητα
Καλείς 2345 κ μετά πατάς το 5 για το πακέτο κ ενεργοποίηση το 1
Το δοκίμασα κ λειτουργεί κανονικά στην Ελλάδα κ Ίντερνετ κ ομιλία
3gb internet 250 λεπτά κ απεριόριστα μηνύματα
Επίσης το υπόλοιπο δεν χάνεται αλλά προστίθεται στον επόμενο μήνα έχει total rollover

kostas00000

New Member
Καλησπέρα. Την άλλη εβδομάδα θα πάμε Τουρκία 4 άτομα και θα μείνουμε στην Ταξίμ. Με το ίντερνετ ποια είναι η καλύτερη επιλογή;

Καλησπέρα. Την άλλη εβδομάδα θα πάμε Τουρκία 4 άτομα και θα μείνουμε στην Ταξίμ. Με το ίντερνετ ποια είναι η καλύτερη επιλογή;
Καλημέρα.

Εγώ είχα πάει Κων/πολη μαζί με έναν φίλο μου πρόσφατα και χρησιμοποίησα pocket wifi

https://alldaywifi.com

Πολύ καλή λύση.
Βάζεις που θες να το παραλάβεις και είσαι έτοιμος. Εγώ είχα δηλώσει στο ξενοδοχείο που θα έμενα και όταν έφτασα ήταν είδη εκεί. ( Αν θέλεις έχει να το παραλάβεις απο το αεροδρόμιο αλλά καλύτερα να το αποφύγεις γιατι και έξτρα χρέωση έχει και το αεροδρόμιο ειναι τεράστιο και θα φάς πολύ χρόνο μέχρι να βρείς που πρέπει να πάς για να το παραλάβεις)
Θα σας βγεί πάρα πολύ οικονομικα σε σχέση με το να αγοράσετε sim card.
( Για 4 μέρες 2 ατόμα μας κόστισε απο 15 ευρω συνολικά το ατόμο- και πρόσεξε το ιντερνετ είναι απεριόριστο 24/24 !!!)

Αν παλί θες SIM CARD για ιντερνετ 4G απο το κινητό να ξέρεις ότι χρειάζετε υποχρεωτικά διαβατήριο και καλύτερα να την πάρεις στην Ιστικλαλ-Πλατεία Ταξιμ αντι για το αεροδρόμιο.

Last edited:

maria91

Member
Μια ερώτηση για κινητή τηλεφωνία να πάρω κάρτα απο ποια Εταιρεία λέτε ? Στο αεροδρόμιο η κάπου αλλού ?
Οπου αλλου βρεις εκτος απο το αεροδρομιο,φιλη μου προσφατα πληρωσε κανα 25ε για 3gb ιντερνετ και εμεις με τοσα ειχαμε 23gb

Οπου αλλου βρεις εκτος απο το αεροδρομιο,φιλη μου προσφατα πληρωσε κανα 25ε για 3gb ιντερνετ και εμεις με τοσα ειχαμε 23gb
Πχ σουλταναχμεντ θα βρω εύκολα κάπου ? Ποια ειναι μια λογική τιμή για ενα πακέτο ? Πιο πολύ ναι για τα δεδομένα

maria91

Member
Πχ σουλταναχμεντ θα βρω εύκολα κάπου ? Ποια ειναι μια λογική τιμή για ενα πακέτο ? Πιο πολύ ναι για τα δεδομένα
Λογικα ναι!κανε μια ερευνα αγορας στα μαγαζια και οποια τιμη ταιριαζει σε σενα διαλεξε!οι τιμες αλλαζουν καθε λιγο και λιγακι

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
30.172
Μέλη
34.721
Νεότερο μέλος
Μαγια

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom