• Η αναδρομή στο παρελθόν συνεχίζεται! Ψηφίστε την Ταξιδιωτική Ιστορία του μήνα για τους μήνες Ιούλιο - Αύγουστο 2016! Κάντε κλικ εδώ!

Νορβηγία Όσλο-Μπέργκεν:Στη χώρα των Βίκινγκ!!

echo2011

Member
Mπράβο @sif..... για το ταξίδι και την πολύ ωραία ιστορία! Μου θύμισες το δικό μας ταξίδι, ίδια εποχή, 2 χρόνια πριν.. Με το καλό και το επόμενο, Αμβούργο δεν έχω πάει και δε ξέρω, αλλά Στοκχόλμη και Κρακοβία είναι και οι δύο κούκλες!

holland74

Member
Mπράβο @sif..... για το ταξίδι και την πολύ ωραία ιστορία! Μου θύμισες το δικό μας ταξίδι, ίδια εποχή, 2 χρόνια πριν.. Με το καλό και το επόμενο, Αμβούργο δεν έχω πάει και δε ξέρω, αλλά Στοκχόλμη και Κρακοβία είναι και οι δύο κούκλες!
Η Στοκχόλμη πρέπει να είναι ακριβή, όπως και το Όσλο, έτσι;;

echo2011

Member
Η Στοκχόλμη πρέπει να είναι ακριβή, όπως και το Όσλο, έτσι;;
Απόσο γνωρίζω είναι ελαφρώς φθηνότερη από το Όσλο.. Αλλά και πάλι ακριβή πόλη την λες.. Εμείς είχαμε βγάλει την κάρτα που περιλαμβάνει μμμ και μουσεία. Ήταν ακριβή κάρτα αλλά τα έβγαλε τα λεφτά της.

sif.....

Member
Σας ευχαριστώ όλους!!!Περάσαμε υπέροχα όντως,η Νορβηγία είναι μία χώρα που με εντυπωσίασε πάρα πολύ!Πριν από Αμβούργο-Κρακοβία-Στοκχόλμη προηγείται ένα 3ημερο στη Πάφο τον Ιούνιο που κλείσαμε γιατί η Ryanair με προκαλεί με τις τιμές της....

giomago

Member
Καλησπέρα πολύ ωραίο το ταξίδι σας και εκπληκτικές οι φωτογραφίες..
Αν θυμάσαι ποσο έχει ένα μπουκάλι νερό η ένας καφές στο όσλο και στο μπεργκεν??
Από οσο έχω διαβάσει δεν έχουν πρόβλημα εγκληματικότητας..από φαγητό δοκιμασατε κάποια ντόπια σπεσιαλιτέ που σας αρεσε??

sif.....

Member
Καλησπέρα πολύ ωραίο το ταξίδι σας και εκπληκτικές οι φωτογραφίες..
Αν θυμάσαι ποσο έχει ένα μπουκάλι νερό η ένας καφές στο όσλο και στο μπεργκεν??
Από οσο έχω διαβάσει δεν έχουν πρόβλημα εγκληματικότητας..από φαγητό δοκιμασατε κάποια ντόπια σπεσιαλιτέ που σας αρεσε??
Το νερό ήταν εξίσου ακριβό με κόστος περίπου 3 ευρώ το μπουκάλι,αλλά το νερό της βρύσης τους πίνεται κανονικά,ο καφές κόστος 3,5 ευρώ,δοκιμάσαμε ρέγγα καπνιστή από τη ψαραγορά του Μπεργκεν που προσωπικά μου άρεσε πολύ,σαλάμι από τάρανδο και φάλαινα,με το πρώτο να είναι μακράν καλύτερο,και από εγκληματικότητα δεν ένιωσα ούτε στιγμή ότι κινδυνεύω.

giomago

Member
Το νερό ήταν εξίσου ακριβό με κόστος περίπου 3 ευρώ το μπουκάλι,αλλά το νερό της βρύσης τους πίνεται κανονικά,ο καφές κόστος 3,5 ευρώ,δοκιμάσαμε ρέγγα καπνιστή από τη ψαραγορά του Μπεργκεν που προσωπικά μου άρεσε πολύ,σαλάμι από τάρανδο και φάλαινα,με το πρώτο να είναι μακράν καλύτερο,και από εγκληματικότητα δεν ένιωσα ούτε στιγμή ότι κινδυνεύω.
ευχαριστώ παρα πολύ για τις πληροφορίες και εύχομαι να κάνετε γρήγορα το επόμενο ταξίδι σας ώστε να μας γράψεις την ιστορία σας.

Dina Z

Member
Πολύ ωραία ιστορία και φωτογραφίες.
Όσο για εκείνο το 35€, τι να πω, αν το ήξερα θα ερχόμουν Χανιά, θα πίναμε μερικές ρακές και θα φεύγαμε παρέα:haha:

DRAKFIREMAN

Member
εξαιρετική η περιγραφή σου και τέλειες και οι φωτογραφίες σας!Πριν διαβάσω την ιστορία σου νόμιζα ότι το κόστος για ένα ταξίδι στη Νορβηγία θα ήταν απαγορευτικό αλλά να που με καλό προγραμματισμό μπορεί να βγει σε καλή τιμή!!

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
30.250
Μέλη
35.003
Νεότερο μέλος
nikolas86m

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom