Άγιος Δομήνικος ΑΓΙΟΣ ΔΟΜΗΝΙΚΟΣ - Το στολίδι της Καραϊβικής

perixvra

Member
Μηνύματα
312
Likes
215
Επόμενο Ταξίδι
.....
Ταξίδι-Όνειρο
εχει πραγματοποιηθει.. :)
varioAthens καλησπερα και απο εμενα...καλα απο χτες με εχεις συνεπαρει ξεκινησα με Κενυα και σημερα συνεχισα με Αγιο Δομηνικο. Βασικα τον Δεκεμβριο εγω και ο μελλοντικος μου συζυγος εχουμε γενεθλια και θελουμε να τα γιορτασουμε καπου μαγικα γι αυτο και σκεφτηκα να κλεισουμε ταξιδακι για τον Αγιο Δομηνικο. Τι λες ειναι καλη περιοδος; Επισης αν ειναι ευκολο θα σε παρακαλουσα να μου στειλεις προσωπικο μηνυμα το ξενοδοχειο που ειχατε επιλεξει τοτε καθως και περισσοτερες λεπτομεριες οσον αφορα τον τυπο δωματιου κλπ.
Ευχαριστω εκ των προτερων
 

homer

Member
Μηνύματα
20
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
ΡΩΜΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΡΑΙΒΙΚΗ
Σε δυο εβδομαδες ταξιδεύω και εγώ προς το όνειρο!!!!
Αν θελεις να κλείσεις μόνη σου το ταξιδι ψάξε πακέτα με πράκτορες απο το εξώτερικο....το ξέρω πως πρέπει να στηρίζουμε την "τοπική" αγορά αλλα οι διαφορές που βρήκα ήταν τεράστιες!!!!
Ελπίζω όλα να πάνε καλά,αν και εγώ έκλεισα μονο το ξενοδοχείο ετσι....
 

perixvra

Member
Μηνύματα
312
Likes
215
Επόμενο Ταξίδι
.....
Ταξίδι-Όνειρο
εχει πραγματοποιηθει.. :)
Σε δυο εβδομαδες ταξιδεύω και εγώ προς το όνειρο!!!!
Αν θελεις να κλείσεις μόνη σου το ταξιδι ψάξε πακέτα με πράκτορες απο το εξώτερικο....το ξέρω πως πρέπει να στηρίζουμε την "τοπική" αγορά αλλα οι διαφορές που βρήκα ήταν τεράστιες!!!!
Ελπίζω όλα να πάνε καλά,αν και εγώ έκλεισα μονο το ξενοδοχείο ετσι....
η αληθεια ειναι οτι ζω στο εξωτερικο οποτε αναγκαστικα επιλεγω και πρακτορεια απο εδω και οντως εχεις απολυτο δικιο, οι διαφορες ειναι αρκετα μεγαλες!

homer ξεχασα να σου ευχηθω καλη διασκεδαση και καλο ταξιδι, ευχομαι να περασεις σουπερ και οταν με το καλο επιστρεψεις να διαβασουμε και την δικη σου ταξιδιωτικη ιστορια!
 
Last edited by a moderator:

tetelas

Member
Μηνύματα
61
Likes
24
Για πειτε και σε εμας που θελουμε να παμε εκει τον Νεομβριο κανενα πρακτωρειο Εξωτερικου για καλυτερες τιμες.

Εχω βρει μεχρι τωρα για 07/11/2015 - 17/11/2015 3050€ 2 ατομα ολα πληρωμενα Ξενοδοχειο + εισιτηρια + διατροφη
 

perixvra

Member
Μηνύματα
312
Likes
215
Επόμενο Ταξίδι
.....
Ταξίδι-Όνειρο
εχει πραγματοποιηθει.. :)
tetelas μου φαινεται τσιμπημενη η τιμη που βρηκες απο ποια χωρα θελεις να πεταξεις για να σε βοηθησω λιγο με την αναζητηση. Επισης ενδιαφερεσαι για τις συγκεκριμενες ημερομηνιες;
 

tetelas

Member
Μηνύματα
61
Likes
24
Καλημερα

Ναι μονο αυτές η ημερομηνίες μπορούν να παίξουν λογο εργασίας μου και της κοπελιάς.

Απο Αθήνα θελω να φυγω για εκει και με πανε μέσω Μαδρίτης με πτήση charter τις locos κάπως ετσι.
Η νύχτες ειναι 10 και θελουμε ενα νορμαλ ξενοδοχείο φυσικα all incl
Μου δώσανε το Serenis resort και ενα ακομα δεν θυμαμαι πιο.

Εχω πάρει τιμές απο ολα τα ελληνικά πρακτορεία και αν το οργανώσω μονο σου μου βγαίνει στα 2700€ σύνολο 2 άτομα.

Θελω πρακτορείο γιατι ειναι honeymoon και θελω να γινει τζερτζελές , αναβάθμιση θέσεις , δωμάτιο δωράκια και αλλα....

Οτι βοήθεια εχεις....
 

homer

Member
Μηνύματα
20
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
ΡΩΜΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΡΑΙΒΙΚΗ
Καλημερα!
Δεν ειναι σιγουρο οτι αν πας με πρακτορειο θα γινει αναβαθμιση...εξαρταται απο το ξενοδοχειο!!!
Εγω εκλεισα μονος μου με κερδος περιπου 500€ στα δυο ατομα και σε diamond club
( και καλα με αναβαθμισμενες υπηρεσιες)
Τωρα για την αναβαθμιση και τα δωρακια θα στειλω ενα mail στο ξενοδοχειο να τους ενημερωσω οτι ειναι honeymoon και ελπιζω να κανουν κατι απο μονοι τους...
Ενημερωτικα επειδη πρωτα θα παμε New York και εκει κλεισαμε μεσω booking με ενα αντιστοιχο mail στην booking το θεμα τακτοποιηθηκε και εκει ;)
 

tetelas

Member
Μηνύματα
61
Likes
24
Κοιτα να σου πω.
Το ταξιδι το εχω φτιαξει ως εξης.

Πρωτη εκδοση

06/11/2015 αναχωρηση απο Αθηνα για Νεα Υορκη και μια διανυκτερευση εκει
07/11/2015 Αναχωρηση απο JFK για PUJ
10 νυχτες στο ξενοδοχειο (οποιο ειναι αυτο)
17/11/2015 αναχωρηση και επιστροφη στην Αθηνα με οποια πτηση μπορω να βρω.

Επειδη βλεπω οτι σχεδον ολες η πτησεις περνανε μεσω JFK ειπα να κατσουμε μια ημερα εκει και να φυγουμε την επομένη για να δουμε και λιγο NY
Σκεφτομαι επισης να κατσουμε αλλη μια ημερα στην επιστροφη μας απο PUJ για ΑΤΗ να κανουμε ενα stop over 24h στο LA...

Εκδοση δευτερη
Αθηνα Πουντα κανα μεσω μαδριτης και επιστροφη


Ακουω προτασεις....
Στειλε μου οτι μπορεις να δω τι θα κανω.
Το budget Μου ειναι 3000€ all inclusive

Η αληθεια ειναι οτι και να μην δινουν τιποτα δεν με καιει και παρα πολυ....
Αν γλυτωσω λεφτα το πολυ πολυ τρωω 500€ σε SPA MA Και οτι αλλο
 

homer

Member
Μηνύματα
20
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
ΡΩΜΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΡΑΙΒΙΚΗ
Εγώ πετάω με Delta... Αυτό σημαίνει ότι φτάνω απόγευμα και η πτήση για punta Cana είναι στις 8.35 που σήμαινει ότι με μια διανυκτερεύση δεν προλαβαίνεις να δεις τίποτα απολύτως!!!
Όσο αφορά το ξενοδοχείο το έκλεισα με πρακτορείο από εξωτερικό.. .Αν θέλεις σου στέλνω σε π.μ. ....
 

Despina@@

New Member
Μηνύματα
2
Likes
1
Γεια σας !!! Σκεφτόμαστε κ εμείς να πάμε στον άγιο Δομήνικο τα Χριστούγεννα για 25 μέρες περίπου ! Θα είμαστε 6 άτομα κ ένα παιδι 1 έτους . Ήθελα πληροφορίες ... Θα ειναι ασφαλές το παιδι αν χρειαστούμε γιατρό, νοσοκομείο , φαρμακείο ;; Αχρείαστα να ειναι !!!!Σούπερ μάρκετ για τα απαραίτητα του μωρου (τρόφιμα,αναλώσιμα ) έχει ;; Λέμε να κλησουμε ξενοδοχείο για τις πρώτες μέρες κ μετά βρίσκουμε εκεί .. Να νοικιάσουμε αμάξι η να κανονίζουμε απο εκεί ημερήσιες εκδρομές ;;
 

Angie_

New Member
Μηνύματα
2
Likes
1
Καλημέρα!!

Θέλουμε κ εμείς για γαμήλιο ταξίδι να πάμε ΝΥ & Άγιο Δομίνικο. Σκεφτόμαστε αμέσως μετά το γάμο μας για περίπου μια εβδομάδα, δλδ 14-22/9! Δλδ σκεφτόμαστε μισές μέρες ΝΥ και μισές Άγιο Δομίνικο! Ωστόσο δε ξέρω τι παίζει από το θέμα του καιρού για Καραϊβική.

Κάθε σχετική πληροφορία θα φανεί χρήσιμη!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.837
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom