ΑΝΕΚ & ΜΙΝΟΑΝ - Πειραιάς - Ηράκλειο - Πειραιάς

jose

Member
Μηνύματα
701
Likes
210
Ονειρεμένο Ταξίδι
Tokio
για πες μας την γνωμη σου jose?
τι να πω ? την γνώμη μου για τo πλοίο? δεν μπορώ να έχω κάποια γνώμη αφού δεν έχω ταξιδέψει ακόμα με αυτό και μάλλον ούτε πρόκειται...

επειδή θα παω χανιά σκέφτηκα να παω με βραδινό από πειραιά για χανιά με ανεκ και να γυρίσω από ηράκλειο πρωινο μετά για πειραιά με μινωικές, αλλα μου βγαίνει πάλι 306?...
αλλα απότι το κόβω θα παω με μινωικές, δεν το κόβω δηλαδή αφού σήμερα έκλεισα τα εισιτήρια...:clap::clap::lol:
 

nektaria

Member
Μηνύματα
13
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Συρία
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΗΠΑ
...αντε καλο καλοκαιρι και παντα ΚΡΗΤΗ...
λοιπον επειδη ταξιδευω συνεχεια με της μινωικες πληρωσα 38,50 vip αεροπορικου τυπου αλλα χωρις αυτοκινητο το ημερησιο ειναι ποιο φθηνο απο το βραδυνο...της 10/08 ημερα κυριακη 11 το πρωι παω σπιτακιιιιιιιι μουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ στον αντρουλη μου ποσο μου ελειψε η κρητη μου...
με την ΑΝΕΚ δεν εχω ταξιδευψει και δεν γνωριζω...
αντε καλη θαλλασα να εχουμε και να περασετε υπεροχα στην κρητη...
 
Last edited by a moderator:

Blondeamon

Member
Μηνύματα
285
Likes
142
Παιδιά βλέπω οτι κάνετε παράπονα για τα πλοία της κρήτης και γελάω (δεν το λέω ειρωνικά).
Εξηγούμαι: σπουδάζω σάμο και 4 χρόνια τώρα ταξιδεύουμε με

1)Νταλιανα - 39 χρονών
2) Μιλενα - 39 χρονών
3) Δημητρούλα - 37 χρονων
4)Μαρίνα - 35 χρονών


Όλα βρώμικα , πανάκριβα , με βλάβες και καθυστερήσεις απο την day 1. Φέτος μόνο βάλανε το νήσος μύκονος και είδαμε άσπρη μέρα αλλα για ένα ταξίδι 7 ωρών χρεώνει φοιτητικό 42 ευρώ!!!

Οπότε καλά είστε....η Κρήτη έχει και πλοία και ποικιλία. Εμείς έχουμε έναν "πάροχο" και ότι θελει μας κάνει.

Ενας αγανακτισμένος κάτοικος ανατολικόυ αιγαίου

========================

@xontro_mpizeli

φίλε μου νομίζω οτι υπάρχει πλοίο Ηράκλειο-Σάμος-Χίο-Λέσβο-Λήμνο-Θεσσαλονίκη μια φορά τη εβδομάδα. Εάν αντέχεις 36 ώρες σε ένα πλοίο πάρτο και έλα. Απο Κρήτη δώστα όλα αεροπορικά και μη το σκέφτεσαι καν για Σαλονίκη καλοκαιριάτικα.

Εάν βάλεις οτι φάς και πιείς ενδιάμεσα τα ίδια θα σου βγεί.
 

mitsos7

Member
Μηνύματα
88
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Searching
Παιδιά βλέπω οτι κάνετε παράπονα για τα πλοία της κρήτης και γελάω (δεν το λέω ειρωνικά).
Εξηγούμαι: σπουδάζω σάμο και 4 χρόνια τώρα ταξιδεύουμε με

1)Νταλιανα - 39 χρονών
2) Μιλενα - 39 χρονών
3) Δημητρούλα - 37 χρονων
4)Μαρίνα - 35 χρονών


Όλα βρώμικα , πανάκριβα , με βλάβες και καθυστερήσεις απο την day 1. Φέτος μόνο βάλανε το νήσος μύκονος και είδαμε άσπρη μέρα αλλα για ένα ταξίδι 7 ωρών χρεώνει φοιτητικό 42 ευρώ!!!

Οπότε καλά είστε....η Κρήτη έχει και πλοία και ποικιλία. Εμείς έχουμε έναν "πάροχο" και ότι θελει μας κάνει.

Ενας αγανακτισμένος κάτοικος ανατολικόυ αιγαίου
Λόγω καταγωγής από Σάμο πάω συχνά. Με το Μαρίνα ταξίδεψα τελευταία φορά πριν απο 3 χρόνια (νομίζω) που είχε ψιλογείρει από την μία πλευρά και το κράτησαν κανα 2ωρο στην Ικαρία πριν του επιτρέψουν τον απόπλου :clap: .
Και φυσικά υπήρχε και το σαπιοκάραβο Σάμινα :mad:
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.920
Πρώτα απόλα να πω ότι είμαστε εντελώς εκτός θέματος μια και το τόπικ αφορά τα δρομολόγια για Κρήτη... Καλό λοιπόν θα ήταν οι admin να αλλάξουν κάπως τον τίτλο...

Θα ήθελα να πληροφορήσω τους ενδιαφερόμενους πως υπάρχει και άλλη μια εταιρία που δραστηριοποιήτε στο δρομολόγιο της Σάμου τουλάχιστον για τους καλοκαιρινούς μήνες... http://kallistiferries.gr/welcome_gr.htm
 

jose

Member
Μηνύματα
701
Likes
210
Ονειρεμένο Ταξίδι
Tokio
εντελώς εκτος θέματος διότι τα post αφορούν αποκλειστικά κρήτη και κανένα άλλο νησί...
καμια σχέση με ανεκ και μινωικές λοιπον
 

Lucia86

Member
Μηνύματα
128
Likes
29
Επόμενο Ταξίδι
Σικαγο(?)και Ιταλια
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ινδια,για 3 μηνες!!!
Λοιπον, ναι τα εισητηρια μου φαινονται κι εμενα υπερβολικα για Κρητη με το καραβι, αλλα μου φαινονται τρελα και τα λεφτα των εσωτερικων πτησεων της χωρας μας, γι αυτο παω με τα βαπορια.
Ενας απο τους λογους που προτιμω τις Μινωικες ειναι το οτι το καραβι της φτανει και νωριτερα. Το ημερισιο ειναι φτηνοτερο και η ωρα περναει πολυ πιο ευκολα... Αν με βολευε και ειχε και εκτος καλοκαιριου και γιορτων θα το επαιρνα συνεχεια!

Αν θελετε να φατε, στις Μινωικες το φαγητο ειναι σχετικα καλο αλλα ακριβο (8-12 ευρω το πιατο) Το αποφευγω...
Tip: Οι τιμες του slf service και του εστιατοριου ειναι απ οτι ξερω ιδιες. Σε περιπτωση που δε βρειτε θεση (λεμε τωρα)...

Και ρωτηστε οτι θελετε το προσωπικο ειναι πολυ ευγενικοι οι περισσοτεροι. Πολλους τους θυμαμαι απο παιδι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.753
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom