ΑΠΟΚΡΙΕΣ

Μηνύματα
57
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
νησια φιτζι
:clap:ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ!

Κυριακη σημερα , μια βολτα για καφε στην πλατεια τησ αριστοτελους(θεσσαλονικια βλεπετε) με την υπολοιπη περεα,καθως πεφτει στο τραπεζι η ιδεα για ενα ταξιδακι για το σ/κ που ερχεται συνδιασμενο με τισ αποκριες.
Σκεφτηκαμε λοιπον να παμε προς λαρισα,και στην συνεχεια την κυριακη στον τυρναβο με την μεγαλη παρελαση.πηραμε καποια τηλεφωνα σε ξενοδοχεια στην λαρισα οπου οι τιμεσ ηταν 60-100 € μαζι με πρωινο ,μας φανηκαν αρκετα τα χρηματα για ενα 3 ημερο συν τα υπολοιπα εξοδα(βενζινη,διοδια,κτλ).
Θελω λοιπον να ρωτησω
1)εχει παει καποιοσ στο καρναβαλι στον τυρναβο,ειναι ωραιο;
2)γνωριζει καποιοσ κανενα ξενοδοχειο η απλα δωματια με λιγοτερα χρηματα ;
:roll::roll::roll::roll::roll:
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Κάτι τέτοια διαβάζω και στεναχωριέμαι που έχασα και φέτος το καρναβάλι στην Κολωνία. όπου παρεπιπτόντως οι τιμές είναι καλύτερες από τη Λάρισα και σαφώς πιο ενδιαφέρον από το Μπουρανί του Τυρνάβου...
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Και για να απαντήσω και με μια πρόταση δική μου στην ερώτησή σου, γιατί δεν προτιμάται τα Γρεβενά? είναι ένα από τα καλύτερα της Ελλάδας πλέον με αυθεντικό γλέντι για νέους ανθρώπους και όχι μόνο, και θέλω να ελπίζω ότι οι τιμές δεν θα είναι απαγορευτικές.
 
Μηνύματα
57
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
νησια φιτζι
Και για να απαντήσω και με μια πρόταση δική μου στην ερώτησή σου, γιατί δεν προτιμάται τα Γρεβενά? είναι ένα από τα καλύτερα της Ελλάδας πλέον με αυθεντικό γλέντι για νέους ανθρώπους και όχι μόνο, και θέλω να ελπίζω ότι οι τιμές δεν θα είναι απαγορευτικές.

Καλη ιδεα και αυτη.Αλλα νομιζω πως καταληξαμε στον προορισμο και ειμαστε στο σταδιο στην αναζητηση τησ διαμονης ,αξιοθεατα και περαιτερω!
Σε ευχαριστω παντως για το ενδιαφερον!
 

vickygian

Member
Μηνύματα
87
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
αγνωστο....
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου!!!
Ελευθερία ήμουνα φοιτήτρια στη Λάρισα αλλά την έχω επισκεφθεί αρκετά και αφού έχω τελειώσει. Για το ξενοδοχείο τα λεφτά τα βρίσκω λογικά και εγώ όσες φορές έχω μείνει (και μάλιστα πριν από χρόνια) 60? πλήρωσα. Καλό είναι το ξενοδοχείο που θα επιλέξεις να έχει και παρκινγκ γιατί το παρκάρισμα στη Λάρισα είναι δύσκολο και εσείς που είστε ξένοι θα δυσκολευτείτε περισσότερο. Τα ξενοδοχεία που σου προτείνω εγώ είναι το Διόνυσος, Έλενα, Δώμα. Έχω μείνει και στα 3. Το Δώμα είναι το πιο φτηνό, είναι κεντρικό, καθαρό αλλά μη περιμένεις και πολλά πράγματα, άλλωστε ότι πληρώνεις παίρνεις. (κάποια περίοδο έμεναν φοιτητές που δεν χωρούσαν στις εστίες). Όσον αφορά το καρναβάλι του Τυρνάβου, παρόλο που ήμουνα 5 χρόνια εκεί και είχα και φίλους Τυρναβίτες δεν έχω πάει ποτέ. Έχω ακούσει όμως τα εξής: Έχουν το έθιμο του φαλού στην πλατεία και την Κυριακή το πρωί γίνεται μια παρέλαση καρναβαλιστών (αν είναι οργανωμένη θα σε γελάσω). Επίσης (νομίζω) την Κ. Δευτέρα το πρωί σε ένα ύψωμα έχουν το Μπουρανί δηλαδή σε ένα καζάνι βράζουν κάτι σα σούπα με χόρτα. Τώρα αν όλο αυτό θα σας αρέσει τι να σου πω, αυτό είναι υποκειμενικό, ίσως κάποιος άλλος σε βοηθήσει περισσότερο. Εγώ που είμαι της παράδοσης ψηφίζω δαγκωτό Κοζάνη :p και Νάουσα. Καλή αποκριά!:D
 
Μηνύματα
57
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
νησια φιτζι
Ελευθερία ήμουνα φοιτήτρια στη Λάρισα αλλά την έχω επισκεφθεί αρκετά και αφού έχω τελειώσει. Για το ξενοδοχείο τα λεφτά τα βρίσκω λογικά και εγώ όσες φορές έχω μείνει (και μάλιστα πριν από χρόνια) 60? πλήρωσα. Καλό είναι το ξενοδοχείο που θα επιλέξεις να έχει και παρκινγκ γιατί το παρκάρισμα στη Λάρισα είναι δύσκολο και εσείς που είστε ξένοι θα δυσκολευτείτε περισσότερο. Τα ξενοδοχεία που σου προτείνω εγώ είναι το Διόνυσος, Έλενα, Δώμα. Έχω μείνει και στα 3. Το Δώμα είναι το πιο φτηνό, είναι κεντρικό, καθαρό αλλά μη περιμένεις και πολλά πράγματα, άλλωστε ότι πληρώνεις παίρνεις. (κάποια περίοδο έμεναν φοιτητές που δεν χωρούσαν στις εστίες). Όσον αφορά το καρναβάλι του Τυρνάβου, παρόλο που ήμουνα 5 χρόνια εκεί και είχα και φίλους Τυρναβίτες δεν έχω πάει ποτέ. Έχω ακούσει όμως τα εξής: Έχουν το έθιμο του φαλού στην πλατεία και την Κυριακή το πρωί γίνεται μια παρέλαση καρναβαλιστών (αν είναι οργανωμένη θα σε γελάσω). Επίσης (νομίζω) την Κ. Δευτέρα το πρωί σε ένα ύψωμα έχουν το Μπουρανί δηλαδή σε ένα καζάνι βράζουν κάτι σα σούπα με χόρτα. Τώρα αν όλο αυτό θα σας αρέσει τι να σου πω, αυτό είναι υποκειμενικό, ίσως κάποιος άλλος σε βοηθήσει περισσότερο. Εγώ που είμαι της παράδοσης ψηφίζω δαγκωτό Κοζάνη :p και Νάουσα. Καλή αποκριά!:D


Σε ευχαριστω πολυ!:p
Θα τα μεταφερω στην παρεα.και νομιζω οτι θα συζητηθουν γιατι ειναι πολυ χρησιμα!!!:lol::lol::lol:
 

geopnd

Member
Μηνύματα
268
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
Ναπολη Σικελια
Ταξίδι-Όνειρο
μεξικο
καλησπερα και απο εμενα.σας προτεινω δαγκωτο με τρελα και κορδελα κοζανη.η ολη κατασταση στην αποκρια στην κοζανη ξεκινησε απο τσικνοπεμπτη και τερματιζει καθαρα δευτερα.καθημερινα υπαρχουν απειρες εκδηλωσεις,απο θεατρικα,συναυλιες,χοροι γυρω απο φωτιες(περηφημοι φανοι με μεγαλη κρασοποσια....),μπυροπωσιες σε δρομους καφε μπαρ και οτι χωραει ο νου σου.βεβαια παιζει ενα βασικο προβλημα....ειμαι σχεδον σιγουρος οτι δεν θα βρεις ουτε ραντζο να νοικιασεις κοζανη.βεβαια τα τελευταια χρονια νοικιαζονται και διαμερισματα επιπλωμενα γιατι δεν γινοταν με τα υπαρχοντα ξενοδοχεια,οχι μονο στην κοζανη αλλα και σε αλλες περιοχες γυρω--πτολεμαιδα,τσοτυλι,σιατιστα κτλ----να καλυφθουν οι αναγκες των τουριστων.για να καταλαβεις τι σου λεω θα σου πω πως καθε χρονο φιλοξενω μονο εγω απο 5 μεχρι 10 ατομα.
ριξε μια ματια σε αυτα τα σαιτ
Giapraki.gr : Ειδήσεις Κοζάνης
Kozan.gr : Καθημερινή ενημέρωση για την κοζάνη -- Κοζάνης Κοζανη kozani kozanh kozanhs KOZANI κοζανη
επισης αν googlareis αποκρια κοζανη θα βρεις πολλυ πραγμα για μελετη.καλη επιτυχια και οπου και να βρεθει ο καθενας να γυρισει περασει καλα και να γυρισει στο σπιτι με ασφαλεια
 

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Ελευθερία ήμουνα φοιτήτρια στη Λάρισα αλλά την έχω επισκεφθεί αρκετά και αφού έχω τελειώσει. Για το ξενοδοχείο τα λεφτά τα βρίσκω λογικά και εγώ όσες φορές έχω μείνει (και μάλιστα πριν από χρόνια) 60? πλήρωσα. Καλό είναι το ξενοδοχείο που θα επιλέξεις να έχει και παρκινγκ γιατί το παρκάρισμα στη Λάρισα είναι δύσκολο και εσείς που είστε ξένοι θα δυσκολευτείτε περισσότερο. Τα ξενοδοχεία που σου προτείνω εγώ είναι το Διόνυσος, Έλενα, Δώμα. Έχω μείνει και στα 3. Το Δώμα είναι το πιο φτηνό, είναι κεντρικό, καθαρό αλλά μη περιμένεις και πολλά πράγματα, άλλωστε ότι πληρώνεις παίρνεις. (κάποια περίοδο έμεναν φοιτητές που δεν χωρούσαν στις εστίες). Όσον αφορά το καρναβάλι του Τυρνάβου, παρόλο που ήμουνα 5 χρόνια εκεί και είχα και φίλους Τυρναβίτες δεν έχω πάει ποτέ. Έχω ακούσει όμως τα εξής: Έχουν το έθιμο του φαλού στην πλατεία και την Κυριακή το πρωί γίνεται μια παρέλαση καρναβαλιστών (αν είναι οργανωμένη θα σε γελάσω). Επίσης (νομίζω) την Κ. Δευτέρα το πρωί σε ένα ύψωμα έχουν το Μπουρανί δηλαδή σε ένα καζάνι βράζουν κάτι σα σούπα με χόρτα. Τώρα αν όλο αυτό θα σας αρέσει τι να σου πω, αυτό είναι υποκειμενικό, ίσως κάποιος άλλος σε βοηθήσει περισσότερο. Εγώ που είμαι της παράδοσης ψηφίζω δαγκωτό Κοζάνη :p και Νάουσα. Καλή αποκριά!:D

Θα συμφωνήσω, ξενοδοχείο με πάρκινγκ οπωσδήποτε! Από τα ξενοδοχεία που προτείνεις, το έλενα και το διόνυσος είναι καλές λύσεις, το δώμα δεν το συνιστώ αν και νομίζω ότι έκλεισε!
Τώρα αν είστε παρέα θα περάσετε καλά στον Τύρναβο! Θα τσιπουρθείτε και θα φάτε καλά! Για το μπουρανί διάβασε αυτό ΜΠΟΥΡΑΝΙ.
Μην περιμένεις να δεις τις παρελάσεις της Ξάνθης!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.061
Μέλη
38.910
Νεότερο μέλος
giota789

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom